See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af bygherrerådgivning til etablering af fjernvarmenet i Asserbo
Beschreibung: Halsnæs Varme A/S planlægger levering af fjernvarme i et eksisterende olie- og elopvarmet område i Asserbo. Asserbo er en mindre bebyggelse i Halsnæs Kommune, som er vokset sammen med Liseleje til ét byområde. Kontrakten omfatter bl.a. bygherrerådgivning til: - VVM-screening - Projektering af fjernvarmeledninger - Projektering af boosterpumpestation - Udarbejdelse af udbudsmateriale af etablering af fjernvarmeprojekt (ledninger) til entreprenører - Udarbejdelse af udbudsmateriale af etablering af fjernvarmeprojekt (boosterpumpestation) til entreprenører - Styring udbudsprocessen for ledninger og boosterpumpestation - Udarbejdelse af tildelingsnotater - Projektledelse, byggeledelse og tilsyn under udførelse - Dialog om tilslutning med grundejere - Deltagelse i diverse møder - Ansøgning og indhentning af alle nødvendige tilladelser Der henvises til udbudsmaterialet for øvrige beskrivelser af kontraktens indhold.
Vorherige Bekanntmachung: 208930-2025
Interne Kennung: 459386
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71311000 Beratung im Tief- und Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ordregiver kan forlænge kontrakten, hvis tidsplanen for projektet skrider. Kontraktens varighed følger derfor selve projektet, medmindre kontrakten er opsagt af en af parterne.