2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie robót budowlanych polegających na rozbudowie i modernizacji oczyszczalni ścieków w Działdowie w ramach projektu pn.: „Realizacja zobowiązań wynikających z Dyrektywy 91/271/EWG na terenie aglomeracji Działdowo – rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Działdowie”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na rozbudowie i modernizacji oczyszczalni ścieków w Działdowie w ramach projektu pn.: Realizacja zobowiązań wynikających z Dyrektywy 91/271/EWG na terenie aglomeracji Działdowo – Rozbudowa i Modernizacja oczyszczalni ścieków w Działdowie w ramach działania FENX.01.03 Gospodarka wodno-ściekowa priorytetu FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (dalej „Projekt”). Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia jest teren Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sp. z o.o. z siedzibą w Działdowie (13-200), przy ul. Gen. J. Hallera 32. Opis robót budowlanych stanowiących przedmiot zamówienia („Inwestycja”) Inwestycję stanowi rozbudowa i modernizacja istniejącej oczyszczalni ścieków w Działdowie. W ramach Inwestycji przewidziano przebudowę i rozbudowę istniejącej oczyszczalni ścieków poprzez budowę nowych obiektów oraz przebudowę obiektów istniejących. Modernizacji pod względem technologicznym podlegała będzie część mechanicznego oczyszczania ścieków oraz automatyka procesu. Po modernizacji ścieki z pompowni ścieków tłoczone będą do nowej komory rozprężnej. Przed nową komorą rozprężną wybudowana zostanie komora zasuw, umożliwiająca przekierowanie strumienia ścieków do istniejącej komory rozprężnej nr 1. Istniejący piaskownik zostanie pozostawiony jako awaryjny, na wypadek prac serwisowych czy awarii nowego piaskownika. Z nowej komory rozprężnej ścieki trafiały będą do nowego piaskownika. Stanowisko piaskownika wyposażone zostanie również w płuczkę piasku. Wyseparowany w piaskowniku piasek, podawany będzie za pomocą przenośników do płuczki piasku, gdzie następowało będzie płukanie piasku woda technologiczną. Wypłukany piasek opcjonalnie trafiał będzie do kontenera piasku lub istniejące poletko piaskowe. Mechanicznie oczyszczone ścieki poprzez nową komorę pomiarową kierowane będą poprzez istniejąca komorę rozdziału do dalszego oczyszczania. W pompowni ścieków istniejące pompy wraz z oprzyrządowaniem wymienione zostaną na nowe. Proces oczyszczania wstępnego ścieków usprawniony zostanie poprzez wymianę istniejących krat na nowe kraty gęste o prześwicie 3 mm z systemem transportu, płukania i odwadniania skratek. Istniejący piaskownik pionowy zastąpiony będzie nowym piaskownikiem podłużnym o przepływie poziomym, w którym następować będzie efektywne usuwanie piasku i tłuszczu wraz z systemem płukania piasku. Komora beztlenowa poddana zostanie przebudowie w celu wyodrębnienia zbiornika osadu recyrkulowanego oraz skrócenia czasu zatrzymania mieszaniny ścieków i osadu recyrkulowanego w komorze. Obiekty wchodzące w skład linii oczyszczania biologicznego wyposażone zostaną w dodatkowe urządzenia do pomiaru on-line jakości ścieków oraz natężenia przepływu ścieków i osadu. Sygnały z urządzeń pomiarowych wykorzystane będą do automatycznego sterowania linią biologicznego oczyszczania ścieków za pomocą zaawansowanego nadrzędnego systemu sterowania (NSS). Projektuje się opcjonalny system automatycznego sterowania biologicznym oczyszczaniem ścieków wg układu BIODENIPHO (ze stałymi lub zmiennymi długościami faz denitryfikacji i nitryfikacji) lub w funkcji stosunku stężenia N-NH4 do N-NO3 w komorach napowietrzania. W celu zwiększenia odporności układu oczyszczania biologicznego na dopływy burzowe wprowadzone zostanie sterowanie recyrkulacją zewnętrzną w funkcji pomiarów poziomu osadu w osadnikach wtórnych. W obiektach wymienione zostaną również urządzenia do napowietrzania (rotory w komorach napowietrzania), mieszania (mieszadła w komorze beztlenowej i osadu recyrkulowanego) i kierowania ścieków (pompy ścieków, pompy osadu, zastawki, zasuwy, przepustnice). Istniejące komory w zakresie budowlanym podlegały będą remontowi – renowacja betonów, pomostów, wymiana barierek na barierki ze stali nierdzewnej, a w przypadku zbiornika napowietrzania wzmocniona zostanie konstrukcja zbiorników poprzez zastosowanie konstrukcji stalowej, zabudowany zostanie otwór przelewowy w ścianie pomiędzy komorami - zainstalowane zostaną dwie zastawki – po każdej stronie otworu. Ponadto, zakres prac objętych pozwoleniem budowlanym i projektem będzie obejmował następujące elementy: roboty elektryczne oraz roboty AKPIA poprzez wykonanie kanalizacji kablowej oraz instalacji światłowodowej, montaż szafy AKPiA wraz z całym wyposażeniem. Przewidziano zagospodarowanie terenu poprzez budowę ciągów komunikacyjnych, umożliwiających komunikację pomiędzy obiektami oczyszczalni ścieków. Modernizacja i rozbudowa dróg i placów wewnętrznych polegała będzie na: rozebraniu i odtworzeniu drogi dojazdowej od bramy wjazdowej na oczyszczalnię do poszczególnych obiektów, wraz z przyległym placem manewrowym, budowie drogi dojazdowej do projektowanego piaskownika i nowego placu manewrowego przy piaskowniku. Wykonanie Inwestycji doprowadzi do zapewnienia odpowiedniej wydajności oczyszczalni, tj. spełnienia II warunku Dyrektywy 91/271/EW. Realizacja inwestycji odbywać się będzie na obiekcie w ciągłej pracy. Zakończenie i rozliczenie projektu planowane jest na 31 lipca 2028 r. Ww. roboty będą realizowane w oparciu o pozwolenie na budowę Nr 119/2023 z dnia 09.05.2023 r. wydane przez Starostę Działdowskiego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w Części II (OPZ) i Części III (PPU) SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ze względu na ograniczoną ilość znaków szczegółowe informacje zawarte są w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45252127 Bau von Abwasserbehandlungsanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45232460 Sanitäre Anlagen, 45211350 Bau von Mehrzweckgebäuden, 45222000 Oberbauarbeiten, außer Brücken, Tunneln, Schächten und Unterführungen, 45223100 Zusammenbau von Metallkonstruktionen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45400000 Baufertigstellung, 45223200 Bauliche Anlagen, 45223500 Stahlbetonkonstruktionen, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45000000 Bauarbeiten, 45252200 Einrichtungen für Reinigungsanlagen, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na rozbudowie i modernizacji oczyszczalni ścieków w Działdowie w ramach projektu pn.: Realizacja zobowiązań wynikających z Dyrektywy 91/271/EWG na terenie aglomeracji Działdowo – Rozbudowa i Modernizacja oczyszczalni ścieków w Działdowie w ramach działania FENX.01.03 Gospodarka wodno-ściekowa priorytetu FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (dalej „Projekt”). Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia jest teren Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sp. z o.o. z siedzibą w Działdowie (13-200), przy ul. Gen. J. Hallera 32. Inwestycję stanowi rozbudowa i modernizacja istniejącej oczyszczalni ścieków w Działdowie. W ramach Inwestycji przewidziano przebudowę i rozbudowę istniejącej oczyszczalni ścieków poprzez budowę nowych obiektów oraz przebudowę obiektów istniejących. Modernizacji pod względem technologicznym podlegała będzie część mechanicznego oczyszczania ścieków oraz automatyka procesu. Po modernizacji ścieki z pompowni ścieków tłoczone będą do nowej komory rozprężnej. Przed nową komorą rozprężną wybudowana zostanie komora zasuw, umożliwiająca przekierowanie strumienia ścieków do istniejącej komory rozprężnej nr 1. Istniejący piaskownik zostanie pozostawiony jako awaryjny, na wypadek prac serwisowych czy awarii nowego piaskownika. Z nowej komory rozprężnej ścieki trafiały będą do nowego piaskownika. Stanowisko piaskownika wyposażone zostanie również w płuczkę piasku. Wyseparowany w piaskowniku piasek, podawany będzie za pomocą przenośników do płuczki piasku, gdzie następowało będzie płukanie piasku woda technologiczną. Wypłukany piasek opcjonalnie trafiał będzie do kontenera piasku lub istniejące poletko piaskowe. Mechanicznie oczyszczone ścieki poprzez nową komorę pomiarową kierowane będą poprzez istniejąca komorę rozdziału do dalszego oczyszczania. W pompowni ścieków istniejące pompy wraz z oprzyrządowaniem wymienione zostaną na nowe. Proces oczyszczania wstępnego ścieków usprawniony zostanie poprzez wymianę istniejących krat na nowe kraty gęste o prześwicie 3 mm z systemem transportu, płukania i odwadniania skratek. Istniejący piaskownik pionowy zastąpiony będzie nowym piaskownikiem podłużnym o przepływie poziomym, w którym następować będzie efektywne usuwanie piasku i tłuszczu wraz z systemem płukania piasku. Komora beztlenowa poddana zostanie przebudowie w celu wyodrębnienia zbiornika osadu recyrkulowanego oraz skrócenia czasu zatrzymania mieszaniny ścieków i osadu recyrkulowanego w komorze. Obiekty wchodzące w skład linii oczyszczania biologicznego wyposażone zostaną w dodatkowe urządzenia do pomiaru on-line jakości ścieków oraz natężenia przepływu ścieków i osadu. Sygnały z urządzeń pomiarowych wykorzystane będą do automatycznego sterowania linią biologicznego oczyszczania ścieków za pomocą zaawansowanego nadrzędnego systemu sterowania (NSS). Projektuje się opcjonalny system automatycznego sterowania biologicznym oczyszczaniem ścieków wg układu BIODENIPHO (ze stałymi lub zmiennymi długościami faz denitryfikacji i nitryfikacji) lub w funkcji stosunku stężenia N-NH4 do N-NO3 w komorach napowietrzania. W celu zwiększenia odporności układu oczyszczania biologicznego na dopływy burzowe wprowadzone zostanie sterowanie recyrkulacją zewnętrzną w funkcji pomiarów poziomu osadu w osadnikach wtórnych. W obiektach wymienione zostaną również urządzenia do napowietrzania (rotory w komorach napowietrzania), mieszania (mieszadła w komorze beztlenowej i osadu recyrkulowanego) i kierowania ścieków (pompy ścieków, pompy osadu, zastawki, zasuwy, przepustnice). Istniejące komory w zakresie budowlanym podlegały będą remontowi – renowacja betonów, pomostów, wymiana barierek na barierki ze stali nierdzewnej, a w przypadku zbiornika napowietrzania wzmocniona zostanie konstrukcja zbiorników poprzez zastosowanie konstrukcji stalowej, zabudowany zostanie otwór przelewowy w ścianie pomiędzy komorami - zainstalowane zostaną dwie zastawki – po każdej stronie otworu. Ponadto, zakres prac objętych pozwoleniem budowlanym i projektem będzie obejmował następujące elementy: roboty elektryczne oraz roboty AKPIA poprzez wykonanie kanalizacji kablowej oraz instalacji światłowodowej, montaż szafy AKPiA wraz z całym wyposażeniem. Przewidziano zagospodarowanie terenu poprzez budowę ciągów komunikacyjnych, umożliwiających komunikację pomiędzy obiektami oczyszczalni ścieków. Modernizacja i rozbudowa dróg i placów wewnętrznych polegała będzie na: rozebraniu i odtworzeniu drogi dojazdowej od bramy wjazdowej na oczyszczalnię do poszczególnych obiektów, wraz z przyległym placem manewrowym, budowie drogi dojazdowej do projektowanego piaskownika i nowego placu manewrowego przy piaskowniku. Wykonanie Inwestycji doprowadzi do zapewnienia odpowiedniej wydajności oczyszczalni, tj. spełnienia II warunku Dyrektywy 91/271/EW. Realizacja inwestycji odbywać się będzie na obiekcie w ciągłej pracy. Zakończenie i rozliczenie projektu planowane jest na 31 lipca 2028 r. Ww. roboty będą realizowane w oparciu o pozwolenie na budowę Nr 119/2023 z dnia 09.05.2023 r. wydane przez Starostę Działdowskiego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w Części II (OPZ) i Części III (PPU) SWZ.
Menge: 1 Stück