2. Verfahren
Verfahren
Titel: TRADIUM - Udbud af rengøring 2024
Beschreibung: Servicemægleren udbyder på vegne af Tradium (Herefter benævnt "Ordregiver), rengøringsopgaven på Ordregivers adresser.Ordregiver er en uddannelsesinstitution, beliggende på forskellige adresser i Jylland. Udbuddet vedrører fire følgende adresser:Vester Allé 26, 8900 Randers C (Areal, Arbejds-, Gns. ca. 16.000 m2)Rådmands Boulevard 19, 8900 Randers C (Areal, Arbejds-, Gns. ca. 5400 m2)Blommevej 39 & 40, 8930 Randers NØ (Areal, Arbejds-, Gns. ca. 11.200 m2)Amu-Centervej 2, 8560 Kolind (Areal, Arbejds-, Gns. ca. 5.400 m2)Der er tale om en opgave vedr. daglig programmeret rengøring af undervisningslokaler, fællesområder, kantineområder, toiletfaciliteter og hal område mv. Brugerne består hovedsageligt af undervisere og elever, samt administrativt personale.Tilbudsgiverne bedes sætte sig grundigt ind i kravspecifikationen og det øvrige udbudsmateriale.Besigtigelse afholdes d. 16. december 2024, og interesserede tilbudsgivere bedes tilmelde sig via kommunikationsmodulet i Mercell, senest d. 15. december 2024, kl. 12:00.Der er spørgefrist d. 8. januar, hvorfor spørgsmål modtaget efter d. 8. januar 2025, ikke kan forventes besvaret.
Interne Kennung: 244058920
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter udbudsloven. Ordregiver har undladt at opdele opgaven i delaftaler, eftersom Ordregiver ser flere positive synergimæssige effekter ved, at det er én leverandør, der håndterer den samlede opgave for Ordregiver, hvorfor det er vurderet mest optimalt, at opgaven udbydes som én samlet opgave. Udbudsprocessen gennemføres af Servicemægleren A/S (CVR: 18619385) som rådgiver for Tradium, som udbyder rengøringsopgaven, jf. beskrivelsen af udbuddet
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90919300 Reinigung von Schulen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste, 90911100 Reinigung von Unterkünften, 90919000 Büro-, Schul- und Büroausstattungsreinigung, 90919100 Reinigung von Büroausstattung, 90919200 Büroreinigung
5. Los
Los: LOT-0000