444677-2026 - Wettbewerb
Schweden – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – NY upphandling av smörgåstårtor, tårtor samt övrigt fikabröd vid högtidliga tillfällen
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: NY upphandling av smörgåstårtor, tårtor samt övrigt fikabröd vid högtidliga tillfällen
Beschreibung: Universitetet arrangerar workshops, seminarier, jubileum och möten i både mindre och större omfattningar. Till dessa tillfällen beställs exempelvis fikabröd, tårtor samt smörgåstårtor och landgångar. Beställningar skickas kontinuerligt över hela året. En leverantör per delområde kommer att antas.
Interne Kennung: LTU-3436-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55000000 Dienstleistungen des Hotel- und Gaststättengewerbes und des Einzelhandels, 55520000 Verpflegungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delområde A Tårtor och övrigt fikabröd
Beschreibung: Inköp av tårtor och övrigt fikabröd.
Interne Kennung: Delområde A Tårtor och övrigt fikabröd
Los: LOT-0002
Titel: Delområde B Smörgåstårtor och landgångar
Beschreibung: Inköp av smörgåstårtor och landgångar.
Interne Kennung: Delområde B Smörgåstårtor och landgångar
444677-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierareLTU-3436-2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster, 55520000 Catering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Del (anbudsområde)LOT-0002