444842-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Bauarbeiten – Ny Akkumuleringstank
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelNy Akkumuleringstank
BeschreibungNærværende totalentreprise omfatter komplet projektering, levering, montering samt afprøvning og idriftsættelse af en varmeakkumuleringstank, fuldt færdig til drift, med en effektiv volumen på minimum 2.000 m3 inkl. fundament, komplet instrumentering og nitrogenanlæg. Varmeakkumuleringstanken skal opføres på en ny byggegrund i det sydøstlige Videbæk tæt på Midtgårdsvej.
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensDet forventes at prækvalificere 4 ansøgere til at afgive tilbud. *********************************************************************************************************************************** Overordnet tidsplan for udbud * Spørgefrist ifm. prækvalifikation: 25.07.2025 * Ansøgningsfrist ifm. prækvalifikation: 07.08.2025 kl. 12:00 * Forventet tidspunkt for opfordring til afgivelse af tilbud: 05.09.2025 *********************************************************************************************************************************** Udbuddet gennemføres som et Udbud med forhandling med forudgående indkaldelse af tilbud, hvilket indebærer, at kun ansøgere der er opfordret til at afgive tilbud kan deltage i budsafgivelsen. Efter evalueringen af de indledende tilbud vil ordregiver, hvis dette skønnes nødvendigt, indlede forhandling med udvalgte tilbudsgivere, som herefter vil blive bedt om at afgive endeligt tilbud. Ordregiver forbeholder sig retten til at tildele kontrakten på basis af de indledende tilbud.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
TitelNy varmeakkumuleringstank
BeschreibungDer henvises til udbudsbekendtgørelsens afsnit 2.1 og yderligere oplysninger om projektet i det samlede udbudsmateriale.
Interne KennungVidebæk Varme A/S
Optionen
Beschreibung der OptionenDer skal gives pris på optioner