445058-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej w rejonie Ostrów Górniczych – etap III”:
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej w rejonie Ostrów Górniczych – etap III”:
Beschreibung: Zadanie 1 pn.: „Budowa kanalizacji deszczowej wraz z odbudową nawierzchni w ul. Gałczyńskiego, Starzyńskiego i Orzeszkowej, przebudowa ul. Limbowej wraz z budową oświetlenia ulicznego oraz opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych dla podłączenia PM 31 do sieci kanalizacji deszczowej wraz z odbudową nawierzchni jezdni ul. Gałczyńskiego i wykonaniem drogi dojazdowej do PM 31 w Sosnowcu” w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja gospodarki wodno-ściekowej wraz z przebudową ulic w rejonie Ostrów Górniczych w Sosnowcu”. Zadanie 2 pn.: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z odbudową nawierzchni w ulicach: Gałczyńskiego, Poniatowskiego, Orzeszkowej, Limbowej, Starzyńskiego w Sosnowcu” ZAMÓWIENIA, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST. 1 PKT 7) USTAWY PZP. 1. Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych. 2. Zakres zamówień podobnych obejmuje: roboty drogowe, roboty sanitarne (kanalizacja sanitarna, kanalizacja deszczowa), roboty teletechniczne (kanał technologiczny), roboty elektryczne, tymczasowa i docelowa organizacja ruchu, opracowanie projektów tymczasowej i docelowej organizacji ruchu. 3. Zamówienia zostaną ewentualnie udzielone na warunkach określonych w ustawie Prawo zamówień publicznych w trybie zamówienia z wolnej ręki z uwzględnieniem poniższych zasad i czynników cenotwórczych: - dla wyceny robót tożsamych z zamówieniem podstawowym kalkulacja nastąpi na podstawie cen wskazanych w szczegółowej wycenie robót (Zadanie nr 1) i kosztorysie ofertowym (Zadanie nr 2), o których mowa odpowiednio w umowie dla Zadania nr 1 i dla Zadania nr 2. - dla rozliczenia robót budowlanych nie ujętych w ramach wynagrodzenia, Strony wprowadzają następujące zasady ich kalkulacji: dla wyceny robót nie wykazanych w szczegółowej wycenie lub kosztorysie ofertowym, stosuje się nie większe niż średnie ceny materiałów, z ostatniego opublikowanego numeru zeszytu wydawnictwa SEKOCENBUD, a ceny robocizny nie będą większe niż średnie ceny dla województwa śląskiego, z ostatniego opublikowanego numeru zeszytu wydawnictwa SEKOCENBUD, w okresie wykonywania tych robót a w przypadku braku odpowiedników ceny z faktur lub ofert zakupu na materiały i najmu sprzętu nie występujące w cenniku. W tym celu Wykonawca przedstawi kalkulację kosztorysową wykonaną metodą uproszczoną przy zastosowaniu Kosztorysowych Norm Nakładów Rzeczowych.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: WYKONAWCY WSPÓLNIE UBIEGAJĄCY SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO. 1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia publicznego.W takim przypadku Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem. 2. Warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o którym mowa w art. 112 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp (o ile został sformułowany), zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje roboty budowlane, do których realizacji te uprawnienia są wymagane. 3. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane, do realizacji których te zdolności są wymagane. 4. W przypadku, o którym mowa Rozdziale I, ust. 4, pkt 4.2. (o ile został sformułowany) i pkt 4.3. Specyfikacji warunków zamówienia (dalej: SWZ), Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają odpowiednio do oferty oświadczenie, z którego wynika które roboty budowlane wykonają poszczególni Wykonawcy. UDOSTĘPNIENIE ZASOBÓW. 1. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasadach opisanych w art. 118 – 123 ustawy Pzp, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. Podmiot na zasoby, którego Wykonawca powołuje się w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu nie może podlegać wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp. 2. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają roboty budowlane, do realizacji których te zdolności są wymagane. 3. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. 4. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w Rozdziale I, ust. 5, pkt 5.3. SWZ, potwierdza, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa, w szczególności: 1) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby; 2) sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia; 3) czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane, których wskazane zdolności dotyczą. 5. Zamawiający oceni, czy udostępniane Wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w Rozdziale III SWZ, a także zbada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy. 6. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, odpowiada solidarnie z Wykonawcą, który polega na jego sytuacji finansowej lub ekonomicznej, za szkodę poniesioną przez Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba, że za nieudostępnienie zasobów podmiot ten nie ponosi winy. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH: Szczegóły dotyczące ochrony danych osobowych zebranych przez Zamawiającego w toku postępowania zostały opisane w Rozdziale I ust. 17 SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45232130 Bau von Regenwasserrohrleitungen, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej w rejonie Ostrów Górniczych – etap III:
Beschreibung: Zadanie 1 pn.: „Budowa kanalizacji deszczowej wraz z odbudową nawierzchni w ul. Gałczyńskiego, Starzyńskiego i Orzeszkowej, przebudowa ul. Limbowej wraz z budową oświetlenia ulicznego oraz opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych dla podłączenia PM 31 do sieci kanalizacji deszczowej wraz z odbudową nawierzchni jezdni ul. Gałczyńskiego i wykonaniem drogi dojazdowej do PM 31 w Sosnowcu” w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja gospodarki wodno-ściekowej wraz z przebudową ulic w rejonie Ostrów Górniczych w Sosnowcu”. Zadanie 2 pn.: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z odbudową nawierzchni w ulicach: Gałczyńskiego, Poniatowskiego, Orzeszkowej, Limbowej, Starzyńskiego w Sosnowcu"