445317-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Bauaufsicht – Servicii de dirigentie pentru lucrarea “REGULARIZARE PARAU NADRAG SI AFLUENTI PE SECTOR AMONTE LOCALITATEA NADRAG–CONFLUENTA RAU TIMIS, JUDETUL TIMIS”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de dirigentie pentru lucrarea “REGULARIZARE PARAU NADRAG SI AFLUENTI PE SECTOR AMONTE LOCALITATEA NADRAG–CONFLUENTA RAU TIMIS, JUDETUL TIMIS”
Beschreibung: Obiectul achiziției publice este încheierea contractului de servicii de dirigenţie de şantier pentru urmărirea execuţiei lucrărilor la obiectivul de investiţii: “ Regularizare parau Nadrag si afluenti pe sector amonte localitatea Nadrag–confluenta rau Timis, judetul Timis” din punct de vedere al parametrilor timp, cost, calitate şi siguranţă, conform cerințelor din Caietul de sarcini, cu respectarea legislaţiei în vigoare şi a regulamentelor comunitare. Activitățile necesare a fi realizate în cadrul contractului si perioada de realizare a acestuia sunt prezentate detaliat in Caietul de sarcini. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/ candidaturilor: 20. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita pentru depunerea ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde NUMAI la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit. Solicitarile de clarificari vor fi transmise obligatoriu in format editabil.
Interne Kennung: 6/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Interne Kennung: 1