See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: UTRZYMANIE PORZĄDKU I CZYSTOŚCI ULIC (RYNSZTOKÓW), CHODNIKÓW, ZATOK POSTOJOWYCH, PARKINGÓW NA TERENIE MIASTA OSTRÓDA
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: utrzymanie porządku i czystości ulic (rynsztoków), chodników, zatok postojowych, parkingów na terenie miasta Ostróda, w tym: 1) Część 1: Część północna miasta Ostróda; 2) Część 2: Część południowa miasta Ostróda; zgodnie z wykazem terenów objętych zamówieniem (załącznik nr 5.1 do SWZ- dla części 1, 5.2 do SWZ dla części 2), opisem przedmiotu zamówienia (załącznik nr 6.1 do SWZ- dla części 1, 6.2 do SWZ- dla części 2) oraz wzorem umowy (załącznik nr 3 do SWZ). 2. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania, w przypadku podpisania porozumienia dotyczącego utrzymania przez Gminę Miejską Ostróda terenów w pasach drogowych ulic powiatowych na terenie miasta Ostróda, w zależności od potrzeb i możliwości, z prawa opcji (zamówienia opcjonalnego), o którym mowa w art. 441 uPzp, polegającego na utrzymaniu porządku i czystości terenów w pasach drogowych ulic powiatowych na terenie miasta Ostróda: 1) Zakres prawa opcji został określony w opisie przedmiotu zamówienia (odpowiednio do wybranej części zamówienia załącznik nr 6.1, 6.2 do SWZ), wykazie terenów objętych zamówieniem (załącznik nr 5.1 do SWZ- dla części 1, 5.2 do SWZ- dla części 2), formularzu kalkulacji ceny ofertowej (załącznik nr 4.1 do SWZ- w przypadku składania oferty w części 1, 4.2 do SWZ- w przypadku składania oferty w części 2- w części dotyczącej zamówienia opcjonalnego). 2) Skorzystanie z prawa opcji zostanie poprzedzone jednostronnym oświadczeniem Zamawiającego- w formie pisemnej, określającym zakres zwiększenia. Podstawę określenia wynagrodzenia wykonawcy przysługującego za realizację prawa opcji stanowić będą stawki jednostkowe określone w kalkulacji ceny ofertowej złożonej wraz z ofertą; 3) zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego; 4) realizacja zamówienia w zakresie prawa opcji odbywać się będzie na zasadach określonych dla zamówienia podstawowego we wzorze umowy (załącznik nr 3 do SWZ); 5) w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z zamówienia opcjonalnego Wykonawca musi skierować do realizacji umowy dodatkową zamiatarkę uliczną (1 szt.).
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z art. 129 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r.- Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2023 r., poz. 1320; dalej: uPzp). 2. Oferta winna być sporządzona w języku polskim i złożona pod rygorem nieważności w języku polskim w formie elektronicznej (do zachowania elektronicznej formy czynności prawnej wystarcza złożenie oświadczenia woli w postaci elektronicznej i opatrzenie go kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 3. Opis sposobu przygotowania ofert znajduje się w § 12 SWZ. 4. Ofertę należy złożyć na platformie pod adresem: https://umostroda.ezamawiajacy.pl/pn/UMOSTRODA/demand/180977/notice/public/details. 5. Opis kryteriów oceny ofert wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert znajduje się w § 15 SWZ. 6. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania: https://umostroda.ezamawiajacy.pl/pn/UMOSTRODA/demand/180977/notice/public/details.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: Część północna miasta Ostróda
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje: Zamówienie podstawowe: a) Oczyszczanie ulic, chodników, zatok postojowych, parkingów i terenów komunalnych; b) Mechaniczne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z ulic (rynsztoków); c) Odśnieżanie i usuwanie śliskości (w okresie zimowym) z chodników, zatok postojowych, parkingów i terenów komunalnych; d) Wywóz odpadów komunalnych z koszy przystankowych i ulicznych oraz w workach z terenów niezleconych. e) Sezonowy wynajem kontenerów KP-7 wraz z opróżnianiem i wywozem do miejsca utylizacji w okresie od dnia 01.02.2025 r. do dnia 30.11.2025 r. w ilości 2 kontenerów i usytuowaniem go w miejscu wskazanym przez Zamawiającego. f) Załadunek wraz z wywozem odpadów wielkogabarytowych oraz zmieszanych odpadów z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia, jak również odpadów zmieszanych z terenu Gminy Miejskiej Ostróda z miejsc wskazanych zgłoszeniem przez Zamawiającego do miejsca ich utylizacji. g) Oczyszczanie wskazanego terenu z opon i wywóz opon samochodowych, w tym opon osobowych oraz opon rolniczych i przemysłowych z terenów miejskich na zgłoszenie Zamawiającego. h) Mechaniczne oczyszczanie ulic rynsztoków sprzątanych na zgłoszenie Zamawiającego (z obydwu stron długości drogi na szerokość 0,75 mb z każdej strony) na wskazanej ulicy. Zamówienie opcjonalne: a) Oczyszczanie chodników, zatok postojowych, parkingów w pasach ulic powiatowych; b) Mechaniczne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z ulic powiatowych (rynsztoków); c) Odśnieżanie i usuwanie śliskości (w okresie zimowym) z chodników, zatok postojowych, parkingów i terenów powiatowych; d) Wywóz odpadów komunalnych z koszy ulicznych oraz innych odpadów, w tym liści zebranych z pasa drogowego. Terminy, ilość i częstotliwość określonych wyżej rodzajów prac została wskazana w opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 6.1 do SWZ). Tereny na których mają być prowadzone prace zostały ujęte w wykazie terenów objętych zamówieniem (załącznik nr 5.1 do SWZ).
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania, w przypadku podpisania porozumienia dotyczącego utrzymania przez Gminę Miejską Ostróda terenów w pasach drogowych ulic powiatowych na terenie miasta Ostróda, w zależności od potrzeb i możliwości, z prawa opcji (zamówienia opcjonalnego), o którym mowa w art. 441 uPzp, polegającego na utrzymaniu porządku i czystości terenów w pasach drogowych ulic powiatowych na terenie miasta Ostróda: 1) Zakres prawa opcji został określony w opisie przedmiotu zamówienia (odpowiednio do wybranej części zamówienia- załącznik nr 6.1, 6.2 do SWZ), wykazie terenów objętych zamówieniem (załącznik nr 5.1 do SWZ- dla części 1, 5.2 do SWZ- dla części 2), formularzu kalkulacji ceny ofertowej (załącznik nr 4.1 do SWZ- w przypadku składania oferty w części 1, 4.2 do SWZ- w przypadku składania oferty w części 2- w części dotyczącej zamówienia opcjonalnego). 2) Skorzystanie z prawa opcji zostanie poprzedzone jednostronnym oświadczeniem Zamawiającego- w formie pisemnej, określającym zakres zwiększenia. Podstawę określenia wynagrodzenia wykonawcy przysługującego za realizację prawa opcji stanowić będą stawki jednostkowe określone w kalkulacji ceny ofertowej złożonej wraz z ofertą; 3) zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego; 4) realizacja zamówienia w zakresie prawa opcji odbywać się będzie na zasadach określonych dla zamówienia podstawowego we wzorze umowy (załącznik nr 3 do SWZ); 5) w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z zamówienia opcjonalnego Wykonawca musi skierować do realizacji umowy dodatkową zamiatarkę uliczną (1 szt.).
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Część południowa miasta Ostróda
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje: Zamówienie podstawowe: a) Oczyszczanie ulic, chodników, zatok postojowych, parkingów i terenów komunalnych; b) Mechaniczne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z ulic (rynsztoków); c) Odśnieżanie i usuwanie śliskości (w okresie zimowym) z chodników, zatok postojowych, parkingów i terenów komunalnych; d) Wywóz odpadów komunalnych z koszy przystankowych, ulicznych i pozostałych terenów komunalnych. e) Sezonowy wynajem kontenerów KP-7 wraz z opróżnianiem i wywozem do miejsca utylizacji w okresie od dnia 01.02.2025 r. do dnia 30.11.2025 r. w ilości 7 kontenerów i usytuowaniem go w miejscu wskazanym przez Zamawiającego. f) Załadunek wraz z wywozem odpadów wielkogabarytowych oraz zmieszanych odpadów z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia, jak również odpadów zmieszanych z terenu Gminy Miejskiej Ostróda z miejsc wskazanych zgłoszeniem przez Zamawiającego do miejsca ich utylizacji. g) Oczyszczanie wskazanego terenu z opon i wywóz opon samochodowych, w tym opon osobowych oraz opon rolniczych i przemysłowych z terenów miejskich na zgłoszenie Zamawiającego. Zamówienie opcjonalne: a) Oczyszczanie chodników, zatok postojowych, parkingów w pasach ulic powiatowych; b) Mechaniczne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z ulic powiatowych (rynsztoków); c) Odśnieżanie i usuwanie śliskości (w okresie zimowym) z chodników, zatok postojowych, parkingów i terenów powiatowych; d) Wywóz odpadów komunalnych z koszy ulicznych oraz innych odpadów, w tym liści zebranych z pasa drogowego. Terminy, ilość i częstotliwość określonych wyżej rodzajów prac została wskazana w opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 6.2 do SWZ). Tereny na których mają być prowadzone prace zostały ujęte w wykazie terenów objętych zamówieniem (załącznik nr 5.2 do SWZ).