445455-2025 - Wettbewerb
Polen – Erdgas – Sukcesywna dostawa wraz z dystrybucją gazu ziemnego na potrzeby ogrzewania budynków Uniwersytetu Rzeszowskiego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSukcesywna dostawa wraz z dystrybucją gazu ziemnego na potrzeby ogrzewania budynków Uniwersytetu Rzeszowskiego
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Sukcesywna dostawa wraz z dystrybucją gazu ziemnego na potrzeby ogrzewania budynków Uniwersytetu Rzeszowskiego Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera opis przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik nr 1.1 do SWZ 3. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli wykonawca posiada: - aktualną koncesję na obrót paliwami gazowymi wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zgodnie z art. 32 ust. 1 pkt. 4 lit. a) ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (Dz.U. 2022 poz. 1385 ze. zm.), - aktualną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie dystrybucji gazu ziemnego wydanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki - w przypadku Wykonawców będących właścicielem sieci dystrybucyjnej, lub - posiada aktualnie obowiązującą umowę z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) na świadczenie usług dystrybucji gazu ziemnego na obszarze na którym znajduje się miejsce dostarczenia paliwa gazowego - w przypadku Wykonawców nie będących właścicielem sieci dystrybucyjnej. Zamawiający dokona oceny spełnienia tych warunków na podstawie złożonych dokumentów, dowodów i oświadczeń metodą 0-1 w sposób: spełnia / nie spełnia. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4. Do oferty (Wypełniony i podpisany przez Wykonawcę Formularzu Oferty - Załącznik nr 1 do SWZ) Wykonawca zobowiązany jest dołączyć załączniki: a) Wypełniony i podpisany Formularz oferty – załącznik nr 1 do SWZ b) Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Przedmiotowe oświadczenie Wykonawca składa w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ / ESPD), stanowiącego Załącznik nr 2 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (EU) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Informacje zawarte w ESPD stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Zamawiający informuje, iż instrukcję wypełnienia ESPD oraz edytowalną wersję formularza ESPD można znaleźć pod adresem: https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/prawo-zamowien-publicznych-regulacje/prawo-krajowe/jednolity-europejski-dokument-zamowienia. Wzór „JEDZ” stanowi Załącznik nr 2 do SWZ W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie na formularzu jednolitego dokumentu składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to ma potwierdzać brak podstaw wykluczenia w zakresie określonym w niniejszej SWZ. Wykonawca, każdy uczestnik Konsorcjum – składają własne Jednolite Europejskie Dokumenty Zamówienia. W przypadku Wykonawcy, który polega na zdolnościach innych podmiotów, Wykonawca składa także JEDZ dotyczący każdego z tych podmiotów potwierdzający brak istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz potwierdzający spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie w jakim powołuje się na ich zasoby, podpisany przez osoby uprawnione do reprezentowania danego podmiotu. W Części IV JEDZ Zamawiający żąda jedynie ogólnego oświadczenia dotyczącego wszystkich kryteriów kwalifikacji (sekcja α), bez wypełniania poszczególnych Sekcji A, B, C i D; Część V (Ograniczenie liczby kwalifikujących się kandydatów) należy pozostawić niewypełnioną. c) Oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia- wzór stanowi Załącznik nr 5 do SWZ; d) Dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy). e) Wypełniony i podpisany- formularz cenowy- zał. nr 1.2 do swz f) Zobowiązanie innego podmiotu oraz oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (ESPD), o których mowa w Rozdziale X (jeżeli dotyczy).
Interne KennungDZP.UR.261.149.2025 Sukcesywna dostawa wraz z dystrybucją gazu ziemnego na potrzeby ogrzewania budynków Uniwersytetu Rzeszowskiego
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungSukcesywna dostawa wraz z dystrybucją gazu ziemnego na potrzeby ogrzewania budynków Uniwersytetu Rzeszowskiego Przedmiotem zamówienia jest: dostawa wraz z dystrybucją gazu ziemnego wysokometanowego typu E. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis przedmiotu zamówienia- stanowiący Załącznik nr 1.1 do SWZ.
Interne KennungSukcesywna dostawa wraz z dystrybucją gazu ziemnego na potrzeby ogrzewania budynków Uniwersytetu Rzeszowskiego
Optionen
Beschreibung der Optionen1.Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1. ustawy Pzp, poprzez zwiększenie w okresie obowiązywania umowy szacunkowego rocznego planowanego zużycia paliwa gazowego o 10% wolumenu określonego w § 7 ust.1, jednakże niepowodującego wzrostu lub spadku wartości umowy o +/- 20% w stosunku do wartości określonej w umowie, w przypadku zwiększenia lub zmniejszenia bieżących potrzeb Zamawiającego, nie modyfikujących ogólnego charakteru umowy. 2. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w przypadku: a) zwiększenia/zmniejszenia bieżącego zużycia Paliwa gazowego, b) zmiany mocy umownej, c) wprowadzenia nowego punktu poboru. 2. Zaistnienie okoliczności, o której mowa powyżej, spowoduje odpowiednio zmniejszenie lub zwiększenie wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu niniejszej umowy. 3. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji, o którym mowa w ust. 1 i realizacja przez Wykonawcę zamówienia złożonego przez Zamawiającego w ramach prawa opcji odbywać się będzie na zasadach i warunkach przewidzianych dla zamówienia podstawowego, w tym przy zastosowaniu cen wskazanych w formularzu cenowym, stanowiącym załącznik nr 2 do umowy. 4. Warunkiem skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w ust. 1 jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie z wyprzedzeniem nie krótszym niż czas niezbędny na dokonanie zmian przez Wykonawcę, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zamawiający z prawa opcji w okresie obowiązywania umowy może skorzystać wielokrotnie. 5. Prawo opcji, o którym mowa w ust. 1 jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego Zamawiający może, ale nie musi skorzystać w okresie realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji powoduje, iż Wykonawca zobowiązany jest realizować dotychczasowy przedmiot umowy powiększony o czynności przewidziane dla prawa opcji (powiększony zakres czynności).