2. Verfahren
Verfahren
Titel: Energi Fyn - Udbud af rengøring - 2025
Beschreibung: Servicemægleren A/S har glæden af at bistå Energi Fyn og Vores Elnet med udbud på rengøring på 67 enheder beliggende på Fyn: - Sanderumvej 16, 5250 Odense - Sanderumvej 16B, 5250 Odense - Hvidkærvej 10, 5250 Odense - Samt yderligere 67 decentrale enheder, se her bilag F.Udbuddet vedrører programmeret rengøring af ca. 8.100 m2. Der er tale om rengøring af bl.a. kontormiljøer, lagerområder, toiletter, baderum, mødelokaler og transformerstationer m.m.For Sanderumvej 16, 16B og Hvidkærvej 10 er der tale om daglig rengøring, hvor frekvensen for rengøring på de decentrale enheder er mindre og differentierer sig fra enhed til enhed, se her Bilag B.
Interne Kennung: 241305976
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet følger processen for udbud med forhandling efter Forsyningsvirksomhedsdirektivet og er opdelt i en prækvalifikationsfase, en tilbudsfase samt eventuelle forhandlingsrunder, indtil der kommer en endelig tilbudsfase, hvor det endelige tilbud indsendes til evaluering.Ordregiver forbeholder sig retten til at tildele kontrakten på baggrund af det indledende tilbud
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90919200 Büroreinigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste, 90911000 Wohnungs-, Gebäude- und Fensterreinigung, 90911100 Reinigung von Unterkünften, 90919100 Reinigung von Büroausstattung
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ordregiver har mulighed for at aktivere de i bilag B anførte optioner. Disse dækker bl.a. tilkøb af rengøring på Ordregivers lokationer, indkøb af rengøring efter de af tilbudsgiver angivne ekstratimepriser, soignering, gulvbehandlinger samt udvidelses- og reduktionspriser.