445615-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Integrierte Fernmeldedienstleistungen – Acord-cadru 36 luni servicii de telecomunicații integrate (internet, VPN, securitatea comunicațiilor, suport pentru administrarea și monitorizarea în timp real a conexiunilor de internet și VPN, a securității comunicațiilor și a echipamentelor utilizate în infrastructura de telecomunicații integrate, pentru toate locațiile ISC)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru 36 luni servicii de telecomunicații integrate (internet, VPN, securitatea comunicațiilor, suport pentru administrarea și monitorizarea în timp real a conexiunilor de internet și VPN, a securității comunicațiilor și a echipamentelor utilizate în infrastructura de telecomunicații integrate, pentru toate locațiile ISC)
Beschreibung: Inspectoratul de Stat în Construcții - ISC va achiziționa servicii de telecomunicații integrate (internet, VPN, securitatea comunicațiilor, suport pentru administrarea și monitorizarea în timp real a conexiunilor de internet și VPN, a securității comunicațiilor și a echipamentelor utilizate în infrastructura de telecomunicații integrate, pentru toate locațiile ISC), pentru o perioadă de 36 luni, descrierea detaliata a cestora fiind prezentata in caietul de sarcini. Termenul limita pana la care se pot solicita clarificari la documentatia de atribuire: cu 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire pana in a 11 a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anuntul de participare.
Interne Kennung: 14234699_2026_PAAPD1598734
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64227000 Integrierte Fernmeldedienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Valoarea maximă estimată a acordului-cadru de servicii de telecomunicații integrate (internet, VPN, securitatea comunicațiilor, suport pentru administrarea și monitorizarea în timp real a conexiunilor de internet și VPN, a securității comunicațiilor și a echipamentelor utilizate în infrastructura de telecomunicații integrate, pentru toate locațiile ISC), pentru o perioadă de 36 luni, este de 420.120 euro fără TVA, și cuprinde următoarele: ● servicii de internet, VPN, securitatea comunicațiilor, suport pentru administrarea și monitorizarea în timp real a conexiunilor de internet și VPN, a securității comunicațiilor și a echipamentelor utilizate în infrastructura de telecomunicații integrate, pentru toate locațiile ISC pentru un număr maxim de 52 locații, având prețuri unitare estimative în funcție de tipul locației, după cum urmează: - 1 locație tip A, având valoarea unitară estimată de 2.020 euro fără TVA/lună X 36 de luni, - 8 locații tip B, având valoarea unitară estimată de 400 euro fără TVA/lună/ locație X 36 de luni, - 33 locații tip C, având valoarea unitară estimată de 150 euro fără TVA/lună/ locație X 36 de luni, - 10 locații tip D, având valoarea unitară estimată de 150 euro fără TVA/lună/ locație X 36 de luni. Valoarea minimă estimată a acordului-cadru de servicii de telecomunicații integrate (internet, VPN, securitatea comunicațiilor, suport pentru administrarea și monitorizarea în timp real a conexiunilor de internet și VPN, a securității comunicațiilor și a echipamentelor utilizate în infrastructura de telecomunicații integrate, pentru toate locațiile ISC), pentru o perioadă de 36 luni, este de 405.720 euro fără TVA, și cuprinde următoarele: ● servicii de internet, VPN, securitatea comunicațiilor, suport pentru administrarea și monitorizarea în timp real a conexiunilor de internet și VPN, a securității comunicațiilor și a echipamentelor utilizate în infrastructura de telecomunicații integrate, pentru toate locațiile ISC, pentru un număr de 51 locații, având prețuri unitare estimative în funcție de tipul locației, după cum urmează: - 1 locație tip A, având valoarea unitară estimată de 2.020 euro fără TVA/lună X 36 de luni, - 7 locații tip B, având valoarea unitară estimată de 400 euro fără TVA/lună/ locație X 36 de luni, - 33 locații tip C, având valoarea unitară estimată de 150 euro fără TVA/lună/ locație X 36 de luni, - 10 locații tip D, având valoarea unitară estimată de 150 euro fără TVA/lună/ locație X 36 de luni. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent, pentru o perioadă de 12 luni, este în sumă de 140.040 euro fără TVA și cuprinde: • servicii de internet, VPN, securitatea comunicațiilor, suport pentru administrarea și monitorizarea în timp real a conexiunilor de internet și VPN, a securității comunicațiilor și a echipamentelor utilizate în infrastructura de telecomunicații integrate, pentru toate locațiile ISC, pentru un număr maxim de 52 locații, având prețuri unitare estimative în funcție de tipul locației, după cum urmează: - 1 locație tip A, având valoarea unitară estimată de 2.020 euro fără TVA/lună X 12 luni, - 8 locații tip B, având valoarea unitară estimată de 400 euro fără TVA/lună/ locație X 12 luni, - 33 locații tip C, având valoarea unitară estimată de 150 euro fără TVA/lună/ locație X 12 luni, - 10 locații tip D, având valoarea unitară estimată de 150 euro fără TVA/lună/ locație X 12 luni. Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent, pentru o perioadă de 3 luni, este în sumă de 33.810 euro fără TVA și cuprinde: • servicii de internet, VPN, securitatea comunicațiilor, suport pentru administrarea și monitorizarea în timp real a conexiunilor de internet și VPN, a securității comunicațiilor și a echipamentelor utilizate în infrastructura de telecomunicații integrate, pentru toate locațiile ISC, pentru un număr minim de 51 locații, având prețuri unitare estimative în funcție de tipul locației, după cum urmează: - 1 locație tip A, având valoarea unitară estimată de 2.020 euro fără TVA/lună X 3 luni, - 7 locații tip B, având valoarea unitară estimată de 400 euro fără TVA/lună/ locație X 3 luni, - 33 locații tip C, având valoarea unitară estimată de 150 euro fără TVA/lună/ locație X 3 luni, - 10 locații tip D, având valoarea unitară estimată de 150 euro fără TVA/lună/ locație X 3 luni.
Interne Kennung: 1