See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego typu cysterna wyposażonego w zbiornik wody przystosowany do transportu wody pitnej oraz gaśniczej
Beschreibung: Minimalne wymagania techniczno - użytkowe: 1. Wymagania ogólne a. Wysokość zestawu: max 3500 mm (z tolerancją +/- 1%) b. Długość zestawu: max 15000 mm c. Zestaw musi posiadać zdolność do rejestracji na terenie Polski. d. Masa całkowita zespołu pojazdów, rozkład masy na osie oraz masa przypadająca na każdą z osi nie może przekraczać maksymalnych wartości określonych przez producenta ciągnika i naczepy. Maksymalna masa rzeczywista zespołu pojazdów, tj. ciągnika siodłowego oraz naczepy nie powinna przekroczyć 40000 kg. e. Ciągnik siodłowy i naczepa muszą spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym, z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym. f. Ciągnik siodłowy i naczepa muszą spełniać wymagania rozporządzenie Ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych. g. Ciągnik siodłowy i naczepa muszą posiadać świadectwo homologacji typu, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym. h. Naczepa musi spełniać wymagania rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania i. Ciągnik siodłowy i naczepa muszą posiadać dokumentację i badania niezbędne do zarejestrowania pojazdu, jako „samochód specjalny”, wynikające z ustawy Prawo o ruchu drogowym. j. Zestaw musi posiadać oznakowanie odblaskowe konturowe pełne zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury k. Rezerwa rzeczywistej masy całkowitej, liczona w stosunku do dopuszczalnej masy całkowitej dla naczepy z zamontowanym sprzętem specjalistycznym i kompletnym wyposażeniem powinna wynosić 3-30%. Różnica nacisków na strony naczepy, przy obciążeniu pojazdu maksymalną masą rzeczywistą, nie powinna być większa niż 3%. Naciski na osie nie powinny być większe od maksymalnych nacisków określonych przez producenta podwozia. l. Na pojeździe należy zamieścić naklejkę informującą o źródle dofinansowania. 2. Wymagania szczegółowe dla ciągnika siodłowego a. Pojazd musi być oznakowany numerami operacyjnymi Państwowej Straży Pożarnej. b. Ciągnik siodłowy fabrycznie nowy, rok produkcji nie wcześniej niż 2024. c. Pojazd wyposażony w silnik o zapłonie samoczynnym o mocy min. 320 kW. Silnik musi spełniać wymogi Dyrektywy CEE EURO 6e w zakresie emisji spalin. d. Silnik pojazdu musi być przystosowany do ciągłej pracy, bez uzupełniania cieczy chłodzącej, oleju oraz przekraczania dopuszczalnych parametrów pracy określonych przez producenta, w czasie minimum 4 godzin podczas postoju. e. Ciągnik siodłowy w konfiguracji min. 4x2 przeznaczony do ciągnięcia naczepy opisanej w pkt. 3. f. Pojazd wyposażony w blokadę mechanizmu różnicowego osi napędzanej. g. Pojazd musi posiadać hamulec silnikowy. h. Podstawowa obsługa silnika musi być możliwa bez podnoszenia kabiny. i. Pojemność zbiornika paliwa musi wystarczyć na przejechanie co najmniej 300 km jazdy drogowej. j. Skrzynia biegów automatyczna lub manualna ze zautomatyzowanym systemem zmiany biegów. k. Na osi/osiach tylnej podwójne koła napędowe. l. Tylne zawieszenie pneumatyczne. m. Minimalny prześwit podwozia pod osiami min. 200 mm. n. Układ jezdny i zawieszenie powinny być dostosowane do stałego obciążenia maksymalną masą rzeczywistą zestawu. o. Ogumienie uniwersalne z indeksem nośności i prędkości dostosowanym do parametrów zestawu. p. Maksymalna prędkość na najwyższym biegu z zastosowanym elektronicznym ograniczeniem prędkości do 100 km/h. q. Pojazd musi być wyposażony w elektroniczny układ hamulcowy EBS lub równoważny. r. Pojazd musi posiadać system kontroli trakcji ESP lub równoważny. s. Hamulce tarczowe z przodu i tyłu pojazdu. t. Hamulec postojowy dla wszystkich osi ciągnika. u. Pojazd wyposażony w główny wyłącznik prądu v. Kabina pojazdu dwudrzwiowa, w układzie miejsc 1+1+leżanka w. Kolorystyka: i. - elementy podwozia – czarne lub ciemnoszare, ii. - błotniki i zderzaki – białe, iii. - kabina – barwa czerwieni sygnałowej (RAL 3000) lub zbliżona do niej. x. Urządzenia sygnalizacyjno-ostrzegawcze świetlne i dźwiękowe pojazdu uprzywilejowanego y. Pojazd musi być wyposażony w sygnalizację świetlną i dźwiękową włączonego biegu wstecznego z. W kabinie kierowcy zamontowany radiotelefon przewoźny 3. Wymagania szczegółowe dla naczepy zabudowanej cysterną a. Naczepa oznakowana napisem w kolorze czerwonym odblaskowym „Państwowa Straż Pożarna” b. Naczepa – cysterna fabrycznie nowa, rok produkcji nie wcześniej niż 2024 c. Zdolność do przewozu min. 22 m3 (z tolerancją +/- 1%) wody. d. Zbiornik cysterny wykonany z dodatkowym płaszczem ocieplającym e. Zewnętrzne poszycie zbiornika w wykonaniu wysokopołyskowym polerowanym. f. Układ jezdny trzyosiowy, zawieszenie pneumatyczne g. Opony kół powinny posiadać bieżnik uniwersalny h. Układ hamulcowy naczepy wyposażony w hamulce tarczowe i. W górnej części zbiornika należy wykonać właz rewizyjny DN 500 j. Konstrukcja napowietrzania i odpowietrzenia powinna zapewnić możliwość bezpiecznej pracy zbiornika k. Zbiornik musi posiadać instalację przelewową l. Naczepa musi być wyposażona w motopompę M 16/8 m. Motopompa połączona złączem rozłącznym z cysterną n. Skrytki na sprzęt i motopompę muszą być zamykane żaluzjami aluminiowymi przystosowanymi do użytkowania w trudnych warunkach atmosferycznych o. Naczepa musi posiadać przyłącza do napełniania zbiornika z hydrantu p. Nasady zdawcze w ilości odpowiadającej przyłączom zdawczym powinny być umieszczone obustronnie q. Poniżej zaworu dennego armaturę należy wyposażyć w zawory odwadniające r. Wszystkie elementy armatury wodnej zbiornika muszą być wykonane ze stali nierdzewnej Pełny opis przedmiotu zamówienia dostępny w ogłoszeniu na platformie zakupowej.
Vorherige Bekanntmachung: 263328-2025
Interne Kennung: MT.2371.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144212 Tanklöschfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge, 34114000 Spezialfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001