2. Verfahren
Verfahren
Titel: PČOV Kolovraty – zkapacitnění, I. a II. etapa
Beschreibung: Předmětem plnění Veřejné zakázky jsou činnosti směřující ke zkapacitnění pobočné čistírny odpadních vod Kolovraty (dále jen „PČOV Kolovraty“), jejímž vlastníkem je hlavní město Praha (dále jen „HMP“), správcem je Zadavatel a provozovatelem je společnost Pražské vodovody a kanalizace, a.s. (dále též jen „Stavba“ nebo též „Dílo“), a to v souladu se stavebním povolením vydaným Magistrátem hlavního města Prahy, Odborem ochrany prostředí, dne 18. února 2026, č.j. MHMP 144627/2026, sp. zn. S-MHMP 1142073/2024, které nabylo právní moci dne 18. března 2026, v souladu s dokumentací pro provedení stavby, která tvoří přílohu č. 3 ZD, a dalšími správními rozhodnutími a souvisejícími závaznými podklady a dokumenty týkajícími se Stavby, které tvoří přílohu č. 6 ZD. Projekt intenzifikace PČOV Kolovraty zahrnuje rekonstrukci vstupní čerpací stanice, výstavbu nového objektu hrubého předčištění, realizaci zcela nového biologického stupně a doplnění stupně kalového hospodářství. Realizace projektu intenzifikace PČOV Kolovraty byla navržena ve dvou etapách na kapacitu dle ukazatelů BSK / CHSK v první etapě 7 000 / 10 000 EO, ve druhé etapě 12 000 / 15 000 EO. Pro každou tuto etapu byla zpracována samostatná dokumentace pro provedení stavby (obě tvoří přílohu č. 3 ZD). Předmětem plnění této veřejné zakázky je realizace obou etap projektu zkapacitnění PČOV Kolovraty, a to jedním dodavatelem vybraným na základě výsledků tohoto zadávacího řízení. Výsledkem zadávacího řízení tak bude uzavření jedné Smlouvy o dílo (dále jen „Smlouva“) pro obě etapy projektu intenzifikace PČOV Kolovraty. Podrobná specifikace předmětu Veřejné zakázky a podmínek jejího plnění je obsažena v ZD a jejích přílohách – zejména přílohy č. 2, 3 a 6 ZD (Smlouva o dílo, včetně Všeobecných smluvních podmínek Pražské vodohospodářské společnosti a.s. pro stavební činnosti platných od 1. 5. 2026, Technická specifikace – zejména DPS a SPVV – etapa I. a etapa II., Závazná rozhodnutí a podklady pro realizaci Díla). Předmětem plnění této Veřejné zakázky, tj. součástí Díla, není inženýrská činnost k získání stavebního povolení a kolaudačního rozhodnutí ani zajištění zkušebního provozu po dokončení Díla. Činnost vybraného Dodavatele bude končit předáním dokončené Stavby Zadavateli. Předmětem Veřejné zakázky, tj. součástí Díla dále není poskytování služeb autorského dozoru.
Interne Kennung: PČOV Kolovraty – zkapacitnění, I. a II. etapa
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232420 Bauarbeiten für Abwasserbeseitigungsanlagen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle, 45232423 Bau von Abwasserpumpstationen, 45252000 Bauarbeiten für Klär-, Reinigungs- und Müllverbrennungsanlagen, 45232421 Abwasserbehandlungsanlage, 45252200 Einrichtungen für Reinigungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle, 45232420 Bauarbeiten für Abwasserbeseitigungsanlagen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45232423 Bau von Abwasserpumpstationen, 45252000 Bauarbeiten für Klär-, Reinigungs- und Müllverbrennungsanlagen, 45232421 Abwasserbehandlungsanlage, 45252200 Einrichtungen für Reinigungsanlagen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje následující změny závazku ze Smlouvy, která bude uzavřena s vybraným Dodavatelem: a) K nabídkové ceně, resp. jejím jednotlivým položkám vyčísleným v SPVV bez DPH, bude vybraným Dodavatelem při fakturaci vždy připočtena DPH ve výši stanovené v souladu s aktuálně platnými a účinnými předpisy. Celková nabídková cena vyčíslená vybraným Dodavatelem v nabídce včetně DPH se tak může změnit, pokud dojde ke změně sazeb DPH. Pokud dojde ke zvýšení sazby DPH, bude celková nabídková cena včetně DPH odpovídajícím způsobem zvýšena oproti ceně uvedené v nabídce Dodavatele. Pokud dojde ke snížení sazby DPH, bude celková nabídková cena včetně DPH odpovídajícím způsobem snížena oproti ceně uvedené v nabídce Dodavatele. b) Zadavatel si vyhrazuje právo rozhodnout v důsledku spojení realizace etapy I. a etapy II. o zúžení předmětu Díla, tj. rozhodnout, že některé položky SPVV pro etapu I. a/nebo etapu II. nebudou realizovány, nebo budou realizovány v menším rozsahu. Tato vyhrazená změna závazku se týká zejména položek zahrnutých v těchto stavebních objektech (SO) SPVV: SO 213 I. etapa, SO 224 II. etapa, SO 203 II. etapa, SO 213 II. etapa a část ON (ostatní náklady). Ocenění této změny proběhne v souladu s cenami stanovenými pro dotčené položky v příslušném SPVV. c) Změna termínu provádění Díla (Doby pro dokončení), a to v případech, rozsahu a za podmínek specifikovaných ve Smlouvě, resp. ve VOP. d) Veškeré další změny, které jsou ve Smlouvě výslovně označeny jako vyhrazené změny závazku ve smyslu § 100 odst. 1 zákona nebo mají charakter změn závazku ve smyslu § 100 odst. 1 zákona. Blíže viz zadávací dokumentace. Zadavatel si dále v souladu s ustanovením § 100 odst. 2 zákona vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy ve formě změny v osobě vybraného Dodavatele v průběhu plnění Veřejné zakázky. Ke změně v osobě vybraného Dodavatele dojde v okamžiku, kdy bude Smlouva ukončena dle podmínek stanovených v návrhu Smlouvy. Změna závazku ze Smlouvy v osobě vybraného Dodavatele v průběhu plnění Zakázky je možná z následujících důvodů: a) dojde k ukončení závazku ze Smlouvy zhotovitelem (vybraným Dodavatelem) v průběhu trvání Smlouvy z důvodů uvedených ve Smlouvě, nebo v obecně závazném právním předpisu; nebo b) dojde k ukončení závazku ze Smlouvy Zadavatelem v průběhu trvání plnění předmětu Veřejné zakázky v souladu s ustanovením § 223 Zákona či z důvodů uvedených ve Smlouvě, nebo v obecně závazném právním předpisu; nebo c) dojde k ukončení závazku ze Smlouvy dohodou. Podrobná pravidla a podmínky pro uplatnění této vyhrazené změny závazku stanoví zadávací dokumentace.