2. Verfahren
Verfahren
Titel: Holstebro Gymnasium og HF - Udbud af rengøring - 2024
Beschreibung: Servicemægleren A/S udbyder på vegne af Holstebro Gymnasium og HF (herefter benævnt "Ordregiver"), rengøringsopgaven på Ordregivers adresse. Ordregiver er en dansk undervisningsinstitution beliggende i Holstebro, hvor brugerne hovedsageligt består af unge studerende.Udbuddet vedrører en (1) adresse:Holstebro Gymnasium og HF - Døesvej 64, 7500 HolstebroDer er tale om en opgave vedr. daglig programmeret rengøring af undervisningslokaler, fællesområder, kantineområder, toiletfaciliteter, hal område mm.Det gennemsnitlige daglige rengøringsareal er i omegn af 14.300 kvadratmeter dagligt.Der afholdes besigtigelse på Ordregivers adresse d. 29. oktober 2024, kl. 09:00. Tilbudsgivere bedes tilmelde sig besigtigelsen via kommunikationsmodulet senest d. 28. oktober 2024, kl. 12:00.
Interne Kennung: 241119164
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Opgaven udbydes som et offentligt udbud efter udbudsloven (lov nr. 1564 af 15/12/2015), hvormed alle egnede leverandører kan byde på opgaven.Tilbudsgivere der er omfattet af en obligatorisk udelukkelsesgrund, jf. udbudslovens §§ 134a, 135, 136, eller en af de frivillige udelukkelsesgrunde, jf. § 137, stk. 1, nr. 1, 2, 3, 5 og 6 vil blive udelukket fra deltagelse og vil ikke komme i betragtning til den udbudte aftale. Dette gælder dog ikke, hvis tilbudsgiver kan fremvise dokumentation for self-cleaning, jf. udbudslovens § 138. For yderligere beskrivelse af udbuddet, henvises der til udbudsmaterialet.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90919300 Reinigung von Schulen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste, 90911000 Wohnungs-, Gebäude- und Fensterreinigung, 90911100 Reinigung von Unterkünften, 90919000 Büro-, Schul- und Büroausstattungsreinigung, 90919100 Reinigung von Büroausstattung, 90919200 Büroreinigung
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Der indgår diverse optionspriser i udbudsmaterialet, herunder bl.a. optionstimepriser, forskellige serviceydelser og udvidelses- og reduktionspriser. De konkrete optionspriser findes i Udbudsbetingelserne.