446353-2026 - Wettbewerb
Polen – Verwaltung von Müllhalden – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych oraz budowlanych i rozbiórkowych na terenie Gminy Sędziszów Małopolski.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych oraz budowlanych i rozbiórkowych na terenie Gminy Sędziszów Małopolski.
BeschreibungPrzedmiot zamówienia podzielony został na 2 części: 1) Część I – „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych w granicach administracyjnych Gminy Sędziszów Małopolski w 2027 r.” Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje świadczenie usługi polegającej na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych w granicach administracyjnych Gminy Sędziszów Małopolski od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r., a także odpadów pochodzących z likwidacji dzikich wysypisk śmieci oraz zbiórki obwoźnej. Ilość odpadów będąca przedmiotem zamówienia wynosi 4571 Mg z podziałem na: a) odpady komunalne zmieszane (20 03 01) w ilości 2 700 Mg b) odpady komunalne segregowane (selektywne) z wyłączeniem bioodpadów (15 01 01, 15 01 02, 15 01 07, 15 01 06, ex20 01 99) w ilości 1600 Mg c) odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady spożywcze, kuchenne (20 01 08, 20 02 01) w ilości 180 Mg d) odpady zebrane podczas jednorazowej zbiórki obwoźnej z terenu Gminy (teren wszystkich osiedli i sołectw) obejmujący: zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony samochodów osobowych, motocykli i rowerów oraz tekstyliów w ilości 90 Mg e) odpady z likwidacji dzikich wysypisk w ilości 1 Mg Usługa zagospodarowania odpadów komunalnych świadczona będzie w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów: recyklingu i przygotowania do ponownego użycia odpadów komunalnych, ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami. 2) Część II – „Transport i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych oraz budowlanych i rozbiórkowych w Gminnym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sędziszowie Małopolskim od 15.10.2026 r. – 31.12.2027 r.” Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje swoim zakresem świadczenie usługi transportu i zagospodarowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych oraz budowlanych i rozbiórkowych z Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w łącznej ilości 530,21 Mg, podanych niżej rodzajów odpadów, przy jednoczesnym zapewnieniu pojemników/kontenerów na wybrane odpady na czas realizacji zamówienia (zgodnie z informacją zawartą w Załączniku nr 4 – Opis przedmiotu zamówienia).
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych w granicach administracyjnych Gminy Sędziszów Małopolski w 2027 r.
BeschreibungZamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje świadczenie usługi polegającej na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych w granicach administracyjnych Gminy Sędziszów Małopolski od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r., a także odpadów pochodzących z likwidacji dzikich wysypisk śmieci oraz zbiórki obwoźnej. Ilość odpadów będąca przedmiotem zamówienia wynosi 4571 Mg z podziałem na: a) odpady komunalne zmieszane (20 03 01) w ilości 2 700 Mg b) odpady komunalne segregowane (selektywne) z wyłączeniem bioodpadów (15 01 01, 15 01 02, 15 01 07, 15 01 06, ex20 01 99) w ilości 1600 Mg c) odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady spożywcze, kuchenne (20 01 08, 20 02 01) w ilości 180 Mg d) odpady zebrane podczas jednorazowej zbiórki obwoźnej z terenu Gminy (teren wszystkich osiedli i sołectw) obejmujący: zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony samochodów osobowych, motocykli i rowerów oraz tekstyliów w ilości 90 Mg e) odpady z likwidacji dzikich wysypisk w ilości 1 Mg Usługa zagospodarowania odpadów komunalnych świadczona będzie w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów: recyklingu i przygotowania do ponownego użycia odpadów komunalnych, ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
Optionen
Beschreibung der Optionen1) Zamawiający informuje, iż przy realizacji przedmiotu zamówienia dla Części I przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. W związku z tym, przedmiot zamówienia w niniejszym postępowaniu podzielony został na zamówienie podstawowe (gwarantowane) oraz zamówienie objęte prawem opcji. Zakres zamówienia podstawowego dla Części I – opisany został w Rozdziale IV ust. 2 pkt 1) SWZ Podane w nim ilości są wielkościami minimalnymi, które należy przyjąć do wyceny w Ofercie. 2) Prawo opcji polegać będzie na: a) zwiększeniu zakresu zamówienia do 50 % łącznej ilości odpadów przewidzianych do odbioru i zagospodarowania, o której mowa w Rozdziale IV ust. 2 pkt 1 SWZ, lub b) zwiększeniu zakresu zamówienia do 50 % łącznej ilości odpadów przewidzianych do odbioru i zagospodarowania, o której mowa w Rozdziale IV ust. 2 pkt 1 SWZ, z jednoczesnym wydłużeniem terminu realizacji umowy maksymalnie o 4 miesiące. 3) Zamawiającemu przysługuje uprawnienie do skorzystania z prawa opcji w sytuacji, gdy przewidziana ilość odpadów w ramach zamówienia podstawowego okaże się niewystarczająca lub w sytuacji braku rozstrzygnięcia, w terminie 21 dni przed planowanym terminem zakończenia realizacji umowy, postępowania na kolejny okres zapewniającego ciągłość świadczenia usługi. 4) Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Uruchomienie opcji przez Zamawiającego skutkuje po stronie Wykonawcy obowiązkiem jej wykonania. 5) W przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb, Zamawiający zastrzega możliwość wielokrotnego korzystania z prawa opcji, po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia aż do wyczerpania maksymalnego zakresu wynikającego z prawa opcji. 6) Zamawiający zastrzega, że zamówienie wnikające z prawa opcji realizowane będzie na warunkach zamówienia podstawowego (zgodnie z SWZ, Ofertą Wykonawcy i Projektem umowy dla danej części zamówienia stanowiącej Załącznik nr 5.1 do SWZ). W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, wynagrodzenie Wykonawcy zostanie wyliczone na podstawie cen jednostkowych wskazanych w Ofercie Wykonawcy. 7) W celu uruchomienia opcji pracownik Zamawiającego przekazuje Wykonawcy, w formie pisemnej, oświadczenie wyrażające wolę skorzystania z prawa opcji określające zakres usług koniecznych do wykonania, nie później niż 7 dni przed terminem realizacji usługi objętej prawem opcji. W przypadku skorzystania z prawa opcji, które oprócz zwiększenia ilości odbieranych i zagospodarowanych odpadów zakładać będzie także wydłużenie terminu realizacji umowy, Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie, o którym mowa w zd. 1 najpóźniej 14 dni przed zakończeniem realizacji umowy obejmującej zakres podstawowy zamówienia. 8) Wykorzystanie przez Zamawiającego prawa opcji nie wymaga sporządzania aneksu do umowy.
LosLOT-0002
TitelTransport i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych oraz budowlanych i rozbiórkowych w Gminnym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sędziszowie Małopolskim od 15.10.2026 r. – 31.12.2027 r.
BeschreibungZamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje swoim zakresem świadczenie usługi transportu i zagospodarowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych oraz budowlanych i rozbiórkowych z Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w łącznej ilości 530,21 Mg, podanych niżej rodzajów odpadów, przy jednoczesnym zapewnieniu pojemników/kontenerów na wybrane odpady na czas realizacji zamówienia (zgodnie z informacją zawartą w Załączniku nr 4 – Opis przedmiotu zamówienia).
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Beschreibung der Optionen1) Zamawiający informuje, iż przy realizacji przedmiotu zamówienia dla Części II przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. W związku z tym, przedmiot zamówienia w niniejszym postępowaniu podzielony został na zamówienie podstawowe (gwarantowane) oraz zamówienie objęte prawem opcji. Zakres zamówienia podstawowego dla Części II – opisany został w Rozdziale IV ust. 2 pkt 2) SWZ Podane w nim ilości są wielkościami minimalnymi, które należy przyjąć do wyceny w Ofercie. 2) Prawo opcji polegać będzie na: a) zwiększeniu zakresu zamówienia do 50 % łącznej ilości odpadów przewidzianych do transportu i zagospodarowania, o której mowa w Rozdziale IV ust. 2 pkt 2 SWZ, b) zwiększenia zakresu zamówienia do 50 % łącznej ilości odpadów przewidzianych do załadunku, transportu i zagospodarowania, o której mowa w Rozdziale IV ust. 3 SWZ, z jednoczesnym wydłużeniem terminu realizacji umowy maksymalnie o 4 miesiące. 3) Zamawiającemu przysługuje uprawnienie do skorzystania z prawa opcji w sytuacji, gdy przewidziana ilość odpadów w ramach zamówienia podstawowego okaże się niewystarczająca lub w sytuacji braku rozstrzygnięcia, w terminie 21 dni przed planowanym terminem zakończenia realizacji umowy, postępowania na kolejny okres zapewniającego ciągłość świadczenia usługi. 4) Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Uruchomienie opcji przez Zamawiającego skutkuje po stronie Wykonawcy obowiązkiem jej wykonania. 5) W przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb, Zamawiający zastrzega możliwość wielokrotnego korzystania z prawa opcji, po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia aż do wyczerpania maksymalnego zakresu wynikającego z prawa opcji. 6) Zamawiający zastrzega, że zamówienie wnikające z prawa opcji realizowane będzie na warunkach zamówienia podstawowego (zgodnie z SWZ, Ofertą Wykonawcy i Projektem umowy dla danej części zamówienia stanowiącej Załącznik nr 5.2 do SWZ). W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, wynagrodzenie Wykonawcy zostanie wyliczone na podstawie cen jednostkowych wskazanych w Ofercie Wykonawcy. 7) W celu uruchomienia opcji pracownik Zamawiającego przekazuje Wykonawcy, w formie pisemnej, oświadczenie wyrażające wolę skorzystania z prawa opcji określające zakres usług koniecznych do wykonania, nie później niż 7 dni przed terminem realizacji usługi objętej prawem opcji. W przypadku skorzystania z prawa opcji, które oprócz zwiększenia ilości odbieranych i zagospodarowanych odpadów zakładać będzie także wydłużenie terminu realizacji umowy, Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie, o którym mowa w zd. 1 najpóźniej 14 dni przed zakończeniem realizacji umowy obejmującej zakres podstawowy zamówienia. 8) Wykorzystanie przez Zamawiającego prawa opcji nie wymaga sporządzania aneksu do umowy.