See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud på tømning af bundfældnings- og samletanke
Beschreibung: Udbuddet vedrører tømning af bundfældnings- og samletanke for Assens Forsyning, BlueKolding, FFV Spildevand, Fredericia Spildevand og Energi, Kerteminde Forsyning, Langeland Forsyning, Middelfart Spildevand, Nyborg Forsyning og Service og VandCenter Syd.
Vorherige Bekanntmachung: 289882-2026
Interne Kennung: 707156
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90400000 Dienstleistungen in der Abwasserbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90460000 Leerung von Klärgruben oder Faulbecken
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: Tømning af bundfældningstanke for Assens Forsyning
Beschreibung: Tømning af bundfældningstanke for Assens Forsyning. Forventet antal tømninger pr. år er 1.766.
Interne Kennung: 707208
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ordregiver har option på at forlænge aftalen med 2 x 12 måneder på uændrede vilkår.
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: Tømning af bundfældningstanke for BlueKolding
Beschreibung: Tømning af bundfældningstanke for BlueKolding. Forventet antal tømninger pr. år er 1.510.
Interne Kennung: 707250
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3: Tømning af bundfældningstanke for FFV Spildevand
Beschreibung: Tømning af bundfældningstanke for FFV Spildevand. Forventet antal tømninger pr. år er 2.581.
Interne Kennung: 707287
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4: Tømning af bundfældningstanke for Fredericia Spildevand og Energi
Beschreibung: Tømning af bundfældningstanke for Fredericia Spildevand og Energi. Forventet antal tømninger pr. år er 257.
Interne Kennung: 707309
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 5: Tømning af bundfældningstanke for Kerteminde Forysyning
Beschreibung: Tømning af bundfældningstanke for Kerteminde Forsyning. Forventet antal tømninger pr. år er 1.212.
Interne Kennung: 707324
Los: LOT-0006
Titel: Delaftale 6: Tømning af bundfældningstanke for Langeland Forsyning
Beschreibung: Tømning af bundfældningstanke for Langeland Forsyning. Forventet antal tømninger pr. år er 1.257.
Interne Kennung: 707336
Los: LOT-0007
Titel: Delaftale 7: Tømning af bundfældningstanke for Middelfart Spildevand
Beschreibung: Tømning af bundfældningstanke for Middelfart Spildevand. Forventet antal tømninger pr. år er 1.470.
Interne Kennung: 707367
Los: LOT-0008
Titel: Delaftale 8: Tømning af bundfældningstanke for Nyborg Forsyning og Service
Beschreibung: Tømning af bundfældningstanke for Nyborg Forsyning og Service. Forventet antal tømninger pr. år er 1.216
Interne Kennung: 707387
Los: LOT-0009
Titel: Delaftale 9: Tømning af bundfældnings- og samletanke for VandCenter Syd
Beschreibung: Tømning af bundfældnings- og samletanke for VandCenter Syd. Forventet antal tømninger pr. år er 2.084.
Interne Kennung: 707411