2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa i montaż prasy do belowania odpadów komunalnych i surowców wtórnych na potrzeby ZZO Olszowa Sp. z o.o.
Beschreibung: Dostawa i montaż prasy do belowania odpadów komunalnych i surowców wtórnych na potrzeby ZZO Olszowa Sp. z o.o.
Interne Kennung: 13/ZZO/2025/ZP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamówienie dotyczy wymiany prasy belującej stanowiącej element instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów (MBP) funkcjonującej od 2014 r. w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Olszowa Sp. z o.o. W wyniku przeglądu technicznego stwierdzono, że urządzenie po 11 latach intensywnej eksploatacji jest wyeksploatowane i nie spełnia już wymaganych parametrów technicznych oraz użytkowych. Stan techniczny prasy wskazuje na możliwość jej całkowitego uszkodzenia w najbliższym czasie, co bezpośrednio zagraża ciągłości pracy instalacji MBP. Z uwagi na fakt, że zapewnienie ciągłości pracy instalacji biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych stanowi jedno z podstawowych zadań bieżącej działalności Zamawiającego, zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenia terminu składania ofert. Opóźnienie w realizacji tego zamówienia może skutkować zatrzymaniem pracy instalacji oraz zakłócić realizację zadań wynikających z obowiązków ustawowych i środowiskowych. Zamawiający niezwłocznie podjął działania w celu wymiany urządzenia, jednak ze względu na nagły i krytyczny stan techniczny prasy, zastosowanie procedury przyspieszonej jest niezbędne dla zapewnienia sprawności technologicznej instalacji i uniknięcia zagrożenia dla środowiska oraz ciągłości przetwarzania odpadów komunalnych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42996200 Schlammpressen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa prasy do belowania odpadów komunalnych i surowców wtórnych na potrzeby ZZO Olszowa Sp. z o.o.
Beschreibung: 1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. 2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż prasy do belowania odpadów, wolnych od wad fizycznych i objętych gwarancją producenta dalej zwane Pojazdami. 3. Zamawiający wymaga by dostarczone urządzenie było fabrycznie nowy, rok produkcji 2025. 4. Dostawa przedmiotu zamówienia nastąpi do siedziby Zamawiającego pod adres: Olszowa ul. Bursztynowa 55, 63-600 Kępno w terminie wskazanym w ofercie. 5. Zamawiający nie dopuszcza dostawy wersji Pojazdu będącego prototypem.