2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie prac pielęgnacyjnych na stanowisku sichrawy karpackiej w obszarze Natura 2000 Na Policy (gmina Zawoja).
Beschreibung: I. 1..1. 1. Przedmiotem zamówienia jest usunięcie przez Wykonawcę wskazanych przez eksperta entomologa drzew i krzewów ocieniających stanowiska sichrawy karpackiej, usuwanie podrostu i pędów, podkrzesywanie. 2. Prace należy wykonywać ręcznie, z najwyższą starannością, zgodnie z OPZ i bieżącymi zaleceniami przedstawicieli Zamawiającego. 3. Celem realizowanych prac jest m. in. utrzymania we właściwym stanie ochrony siedliska chrząszcza sichrawy karpackiej. 4. Szczegóły zakresu przedmiotu niniejszego zamówienia ( m.in. szczegółowy opis sposobu realizacji zadania, terminy pośrednie )- znajduje się w Załączniku nr 9 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ). 5. Zamawiający –na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy – wymaga, aby Wykonawca lub podwykonawca zatrudniał na podstawie stosunku pracy osoby skierowane przez Wykonawcę lub podwykonawcę do wykonania czynności polegających na pracach fizycznych, jak m.in.: wycince, zebraniu rozmieszczenie biomasy, jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy ( t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1465, z 2024 r. poz. 878, 1222). II. Ofertę w postępowaniu składa się, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej, tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. III. 1. Dokumenty składane przez wykonawcę wraz z ofertą: 1) wypełniony Formularz Oferty (Załącznik nr 1 do SWZ); 2) .. 3) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy – jeżeli ofertę lub załączone do niej oświadczenia lub dokumenty podpisuje pełnomocnik. 4) pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ewentualnie umowa o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo. 5) JEDZ (zgodny z instrukcją z Załącznika Nr 2 do SWZ), odpowiedni na dzień składania ofert, celem tymczasowego potwierdzenia, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu określone w SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie; 6) JEDZ dotyczący innych podmiotów, na których zasoby powołuje się Wykonawca, celem tymczasowego potwierdzenia, odpowiednio na dzień składania ofert, braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu określonych SWZ, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na ich zasoby; 7) w przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby: dowód potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami innych podmiotów, który stanowi w szczególności zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienia, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. 8) oświadczenie Wykonawcy, odpowiednie na dzień składania ofert, celem tymczasowego potwierdzenia, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zgodny ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 8 do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie; 9) oświadczenie innego podmiotu, na którego zasoby powołuje się Wykonawca, składane celem tymczasowego potwierdzenia, odpowiednio na dzień składania ofert, że podmiot ten nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zgodne ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 8 do SWZ; 10) oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenia zamówienia, z którego wynika, które dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy, zgodne ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 7 do SWZ (jeżeli dotyczy); III. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp , na podstawie :art. 108 ust.1 ustawy Pzp, art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp oraz na podstawie: 1. art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229) oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 2024 r. poz.507 ),
Interne Kennung: OP.082.3.31.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen, 77314000 Grundstückspflege
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usunięcie przez Wykonawcę wskazanych przez eksperta entomologa drzew i krzewów ocieniających stanowiska sichrawy karpackiej, usuwanie podrostu i pędów, podkrzesywanie. 2. Prace należy wykonywać ręcznie, z najwyższą starannością, zgodnie z OPZ i bieżącymi zaleceniami przedstawicieli Zamawiającego. 3. Celem realizowanych prac jest m. in. utrzymania we właściwym stanie ochrony siedliska chrząszcza sichrawy karpackiej. 4. Szczegóły zakresu przedmiotu niniejszego zamówienia ( m.in. szczegółowy opis sposobu realizacji zadania, terminy pośrednie )- znajduje się w Załączniku nr 9 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ). 5. Zamawiający –na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy – wymaga, aby Wykonawca lub podwykonawca zatrudniał na podstawie stosunku pracy osoby skierowane przez Wykonawcę lub podwykonawcę do wykonania czynności polegających na pracach fizycznych, jak m.in.: wycince, zebraniu rozmieszczenie biomasy, jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy ( t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1465, z 2024 r. poz. 878, 1222).
Interne Kennung: OP.082.3.31.2025.