2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa z zakresu przygotowania środowiska testowego, stworzenia oprogramowania do zbierania danych, pozyskiwanie danych badawczych poprzez zastosowanie rozwiązań technologicznych, stworzenia modułu AI oraz jego rozwój
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa z zakresu przygotowania środowiska testowego, stworzenia oprogramowania do zbierania danych, pozyskiwanie danych badawczych poprzez zastosowanie rozwiązań technologicznych, stworzenia modułu sztucznej inteligencji (AI) oraz jego rozwój. 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do swz.
Interne Kennung: PN/74/WZP/25 – 59/ZP/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.), Zamawiający skraca termin składania ofert, który wyniesie min. 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Zgodnie z postanowieniami umowy nr 3300029504/DWSZdr/2024/WIM-PIB/Zadanie 5.2 na realizację zadania niezbędnego dla zapewnienia obronności i bezpieczeństwa publicznego polegającego na wypracowaniu rekomendacji dotyczących psychologicznych metod diagnostycznych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego na potrzeby wsparcia diagnozy psychologicznej w procesie rekrutacji do służby wojskowej oraz/lub orzecznictwa wojskowo-lekarskiego, finansowanie na każdy kolejny rok realizacji zadania wymaga zawarcia aneksu potwierdzającego dostępność środków na jego realizację. W efekcie, czynność ta stanowi podstawę zaciągania zobowiązań finansowych i potwierdzającą posiadanie środków na ich pokrycie. Podpisanie aneksu jest formalnie zależne od opublikowania ustawy budżetowej wskazującej wielkość środków finansowych przewidzianych na kontynuację Zadania w danym roku. Z uwagi na procedowanie przez Departament Wojskowej Służby Zdrowia (DWSZdr) zapisów przedmiotowego aneksu, w tym także w zakresie przyznania środków na bieżący rok realizacji i przewidywanych transz zaliczek, dopiero po zaakceptowaniu przez Strony ostatecznej wersji umowy, potwierdzając warunki realizacji i finansowania w 2025 r. podpisanie aneksu nastąpiło w dniu 09.06.2025 r. Stąd dopiero od tej daty racjonalnym było przygotowanie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, co uczynił Zamawiający. Ponadto, realizacja zadań (podzadań) zawartych w koncepcji projektu stanowiącej załącznik do powołanej wyżej umowy, określa szczegółowy terminowy harmonogram ich realizacji, który determinuje terminy wykonania zaplanowanych w harmonogramie rzeczowo – finansowym usług przez podwykonawców. Mając na uwadze konieczność pogodzenia przez Zamawiającego ograniczeń wynikających z daty podpisania aneksu oraz dat wynikających z harmonogramu Zamawiający wykonał analizę z której wynika, że bez skrócenia terminów postępowania nie będzie możliwa realizacja projektu w terminach jego harmonogramu. W związku z powyższym zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 73110000 Forschungsdienste, 72320000 Datenbankdienste, 72300000 Datendienste, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 72263000 Software-Implementierung, 72268000 Bereitstellung von Software, 30200000 Computeranlagen und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Usługa z zakresu przygotowania środowiska testowego, stworzenia oprogramowania do zbierania danych, pozyskiwania danych badawczych poprzez zastosowanie rozwiązań technologicznych, stworzenia modułu AI oraz jego rozwój
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do swz.
Interne Kennung: Usługa z zakresu przygotowania środowiska testowego, stworzenia oprogramowania do zbierania danych, pozyskiwanie danych badawczych poprzez zastosowanie rozwiązań technologicznych, stworzenia modułu AI oraz jego rozwój