44710-2025 - Ergebnis
Dänemark – Aushub- und Erdbewegungsarbeiten – EU-udbud gravearbejder
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelEU-udbud gravearbejder
BeschreibungEU-udbud af gravearbejder og associerede ydelser. Udbuddet er opdelt i 3 delaftaler: Odense, Østfyn og Vestfyn. Ordregiver ønsker at indgå Rammeaftale med 3 leverandører for hver delaftale.
Vorherige Bekanntmachung538698-2024
Interne Kennung273268
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45112200 Bodenabtrag, 45112500 Erdbewegungsarbeiten, 45120000 Versuchs- und Aufschlussbohrungen, 45112600 Einschnitt und Auftrag, 45221211 Straßenunterführung
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1: Odense Kommune
BeschreibungDelaftalen omfatter gravearbejder udført på vegne af Vores Elnet i det geografiske område Odense kommune.
Interne Kennung321293
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45112500 Erdbewegungsarbeiten, 45112200 Bodenabtrag, 45120000 Versuchs- und Aufschlussbohrungen, 45112600 Einschnitt und Auftrag, 45221211 Straßenunterführung
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2: Nordfyn, Middelfart og Assens kommune
BeschreibungDelaftalen omfatter gravearbejde udført på vegne af Vores Elnet i det geografiske område kommunerne Nordfyn, Middelfart og Assens kommune.
Interne Kennung321294
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3: Kerteminde, Nyborg, Faaborg-Midtfyn og Svendborg Kommune
BeschreibungDelaftalen omfatter gravearbejde udført på vegne af Vores Elnet i det geografiske område kommunerne Kerteminde, Nyborg, Faaborg-Midtfyn og Svendborg kommune.
Interne Kennung321295