See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Totalentreprise – 59 nye almene boliger
Beschreibung: Vojens Andelsboligforening udbyder i totalentreprise nybygning af 59 familieboliger. Projektet omfatter byggemodning af grundarealet, opførelse af 59 nøglefærdige familieboliger opført som tæt-lav byggeri og etagebyggeri og etablering af fællesfaciliteter i form af affaldsstationer, skure, parkeringsarealer, veje, udvendige belægninger samt haveanlæg.
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Vojens Andelsboligforening udbyder i totalentreprise nybygning af 59 fa-milieboliger. Projektet omfatter byggemodning af grundarealet, opførelse af 59 nøgle-færdige familieboliger opført som tæt-lav byggeri og etagebyggeri og etablering af fællesfaciliteter i form af affaldsstationer, skure, parkerings-arealer, veje, udvendige belægninger samt haveanlæg.
Interne Kennung: Kontrakt
Menge: 1 Stück