See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii dla 4 jednostek organizacyjnych Powiatu Janowskiego
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii w budynku ,,BARKA” Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim, w budynku Zarządu Dróg Powiatowych w Janowie Lubelskim, w budynku Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „PROMYK” w Janowie Lubelskim oraz w budynku dydaktycznym i internatu Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim o parametrach zgodnych z przedstawionymi w poszczególnych opisach przedmiotu zamówienia stanowiącymi odpowiednio Załączniki nr 1a, 1b, 1c, 1d i1e do SWZ. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje dostawę, montaż i uruchomienie systemu fotowoltaicznego (o mocy nieprzekraczającej 45 kWp - w przypadku części 1 oraz o mocy nieprzekraczającej 50 kWp - w przypadku części 2, 3, 4 i 5) oraz magazynu energii (o pojemności maksymalnej 45 kWh - w przypadku części 1 oraz o pojemności maksymalnej 50 kWh - w przypadku części 2, 3, 4 i 5), w tym: a) dostawę fabrycznie nowych urządzeń wyprodukowanych w ciągu ostatnich 24 miesięcy poprzedzających dzień oddania instalacji do użytku, nieużywanych przed dniem dostarczenia, pochodzących z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych producenta oraz nieuszkodzonych i nieobciążonych prawami osób trzecich w zakresie określonych w poszczególnych Załącznikach nr 1a, 1b, 1c, 1d i 1e do SWZ wraz z transportem, wniesieniem, ustawieniem, zamontowaniem, złożeniem, podłączeniem, w miejscu wskazanych przez Zamawiającego na koszt i ryzyko Wykonawcy, b) wykonanie dachowej konstrukcji pod instalację fotowoltaiczną dla kompletu paneli (łączna moc 45 kWp - dla części 1, łączna moc 50 kWp - dla części 2, 3, 4 i 5) zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacja techniczną, c) wykonanie tras kablowych odpornych na działanie warunków atmosferycznych, d) wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 45 kWp - w przypadku części 1, oraz o mocy 50 kWp - w przypadku części 2, 3, 4 i 5 (panele fotowoltaiczne, urządzenia towarzyszące, inwertery, okablowanie itp.) zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacja techniczną, e) wykonanie instalacji uziemiającej wraz z dokonaniem pomiarów rezystancji uziomu, f) montaż wyłącznika przeciwpożarowego, g) montaż zewnętrznego magazynu energii zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacją techniczną. h) uruchomienie i przeprowadzenie testów i pomiarów instalacji, i) wykonanie, w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkich niezbędnych czynności formalno prawnych związanych z zakończeniem inwestycji i uzyskaniem odpowiednich zgód, decyzji, zezwoleń, pozwoleń, uzgodnień w tym m.in. potwierdzenia skutecznego przyłączenia mikroinstalacji do sieci dystrybucyjnej, umożliwiających legalne użytkowanie przedmiotu zamówienia. j) skompletowanie i przedstawienie Zamawiającemu wraz ze zgłoszeniem do odbioru wszystkich niezbędnych dokumentów składających się na dokumentację powykonawczą, techniczną i użytkową, związaną z przedmiotem zamówienia, a w szczególności: schematy instalacji, podłączeń i rozmieszczenia paneli oraz magazynu, zestawienia urządzeń (panele, falownik, magazyn, zabezpieczenia), protokoły pomiarów elektrycznych w tym m.in. rezystancji izolacji, ciągłości PE i uziemienia, testów działania zabezpieczeń i ochrony przeciwporażeniowej, karty katalogowe dostarczanych urządzeń, instrukcje obsługi, warunków eksploatacji i BHP, protokołów uruchomienia, deklaracje zgodności CE dla m.in. paneli, falownika i magazynu, certyfikaty zgodności z normami, karty gwarancyjne, protokoły odbiorów technicznych instalacji, oświadczeń wykonawcy o wykonaniu zgodnie z projektem, normami i uzgodnieniem p.poż. k) dostarczenie wraz z zamówieniem wymaganej do obsługi instrukcji w języku polskim, l) gwarancję jakości udzieloną na okres zgodny z treścią § 6 umowy oraz wynikający z oferty Wykonawcy na zamontowane urządzenia oraz prace montażowo-instalacyjne, na warunkach nie gorszych niż gwarancja producenta, potwierdzoną odrębnymi dokumentami gwarancyjnymi dostarczonymi wraz z urządzeniami będącym przedmiotem zamówienia, m) przeszkolenie osób wskazanych przez użytkownika z zasad użytkowania instalacji. n) szczegółowy zakres określony jest w poszczególnych Opisach przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części zamówienia stanowiących odpowiednio Załącznik nr 1a, 1b, 1c, 1d i 1e do SWZ.
Interne Kennung: L-II.272.4.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 31430000 Elektrische Akkumulatoren, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 71314100 Dienstleistungen im Elektrobereich, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii w budynku ,,BARKA” Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest ,,Dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii w budynku ,,BARKA” Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim” o parametrach zgodnych z przedstawionymi w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1a do SWZ. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje dostawę, montaż i uruchomienie systemu fotowoltaicznego o mocy nieprzekraczającej 45 kWp oraz magazynu energii o pojemności maksymalnej 45 kWh, w tym: a) dostawę fabrycznie nowych urządzeń wyprodukowanych w ciągu ostatnich 24 miesięcy poprzedzających dzień oddania instalacji do użytku, nieużywanych przed dniem dostarczenia, pochodzących z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych producenta oraz nieuszkodzonych i nieobciążonych prawami osób trzecich w zakresie określonym w Załączniku nr 1a do SWZ wraz z transportem, wniesieniem, ustawieniem, zamontowaniem, złożeniem, podłączeniem, w miejscu wskazanych przez Zamawiającego na koszt i ryzyko Wykonawcy, b) wykonanie dachowej konstrukcji pod instalację fotowoltaiczną dla kompletu paneli (łączna moc 45 kWp) zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacja techniczną, c) wykonanie tras kablowych odpornych na działanie warunków atmosferycznych, d) wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 45 kWp (panele fotowoltaiczne, urządzenia towarzyszące, inwertery, okablowanie itp.) zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacja techniczną, e) wykonanie instalacji uziemiającej wraz z dokonaniem pomiarów rezystancji uziomu, f) montaż wyłącznika przeciwpożarowego, g) montaż zewnętrznego magazynu energii zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacją techniczną. h) uruchomienie i przeprowadzenie testów i pomiarów instalacji, i) wykonanie, w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkich niezbędnych czynności formalno prawnych związanych z zakończeniem inwestycji i uzyskaniem odpowiednich zgód, decyzji, zezwoleń, pozwoleń, uzgodnień w tym m.in. potwierdzenia skutecznego przyłączenia mikroinstalacji do sieci dystrybucyjnej, umożliwiających legalne użytkowanie przedmiotu zamówienia. j) skompletowanie i przedstawienie Zamawiającemu wraz ze zgłoszeniem do odbioru wszystkich niezbędnych dokumentów składających się na dokumentację powykonawczą, techniczną i użytkową, związaną z przedmiotem zamówienia, a w szczególności: schematy instalacji, podłączeń i rozmieszczenia paneli oraz magazynu, zestawienia urządzeń (panele, falownik, magazyn, zabezpieczenia), protokoły pomiarów elektrycznych w tym m.in. rezystancji izolacji, ciągłości PE i uziemienia, testów działania zabezpieczeń i ochrony przeciwporażeniowej, karty katalogowe dostarczanych urządzeń, instrukcje obsługi, warunków eksploatacji i BHP, protokołów uruchomienia, deklaracje zgodności CE dla m.in. paneli, falownika i magazynu, certyfikaty zgodności z normami, karty gwarancyjne, protokoły odbiorów technicznych instalacji, oświadczeń wykonawcy o wykonaniu zgodnie z projektem, normami i uzgodnieniem p.poż. k) dostarczenie wraz z zamówieniem wymaganej do obsługi instrukcji w języku polskim, l) gwarancję jakości udzieloną na okres zgodny z treścią § 6 umowy oraz wynikający z oferty Wykonawcy na zamontowane urządzenia oraz prace montażowo-instalacyjne, na warunkach nie gorszych niż gwarancja producenta, potwierdzoną odrębnymi dokumentami gwarancyjnymi dostarczonymi wraz z urządzeniami będącym przedmiotem zamówienia, m) przeszkolenie osób wskazanych przez użytkownika z zasad użytkowania instalacji. n) szczegółowy zakres określony jest w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1a do SWZ.
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii w budynku Zarządu Dróg Powiatowych w Janowie Lubelskim
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest ,,Dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii w budynku Zarządu Dróg Powiatowych w Janowie Lubelskim” o parametrach zgodnych z przedstawionymi w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1b do SWZ. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje dostawę, montaż i uruchomienie systemu fotowoltaicznego o mocy nieprzekraczającej 50 kWp oraz magazynu energii o pojemności maksymalnej 50 kWh, w tym: a) dostawę fabrycznie nowych urządzeń wyprodukowanych w ciągu ostatnich 24 miesięcy poprzedzających dzień oddania instalacji do użytku, nieużywanych przed dniem dostarczenia, pochodzących z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych producenta oraz nieuszkodzonych i nieobciążonych prawami osób trzecich w zakresie określonym w Załączniku nr 1b do SWZ wraz z transportem, wniesieniem, ustawieniem, zamontowaniem, złożeniem, podłączeniem, w miejscu wskazanych przez Zamawiającego na koszt i ryzyko Wykonawcy, b) wykonanie dachowej konstrukcji pod instalację fotowoltaiczną dla kompletu paneli (łączna moc 50 kWp) zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacja techniczną, c) wykonanie tras kablowych odpornych na działanie warunków atmosferycznych, d) wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 50 kWp (panele fotowoltaiczne, urządzenia towarzyszące, inwertery, okablowanie itp.) zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacja techniczną, e) wykonanie instalacji uziemiającej wraz z dokonaniem pomiarów rezystancji uziomu, f) montaż wyłącznika przeciwpożarowego, g) montaż zewnętrznego magazynu energii zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacją techniczną. h) uruchomienie i przeprowadzenie testów i pomiarów instalacji, i) wykonanie, w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkich niezbędnych czynności formalno prawnych związanych z zakończeniem inwestycji i uzyskaniem odpowiednich zgód, decyzji, zezwoleń, pozwoleń, uzgodnień w tym m.in. potwierdzenia skutecznego przyłączenia mikroinstalacji do sieci dystrybucyjnej, umożliwiających legalne użytkowanie przedmiotu zamówienia. j) skompletowanie i przedstawienie Zamawiającemu wraz ze zgłoszeniem do odbioru wszystkich niezbędnych dokumentów składających się na dokumentację powykonawczą, techniczną i użytkową, związaną z przedmiotem zamówienia, a w szczególności: schematy instalacji, podłączeń i rozmieszczenia paneli oraz magazynu, zestawienia urządzeń (panele, falownik, magazyn, zabezpieczenia), protokoły pomiarów elektrycznych w tym m.in. rezystancji izolacji, ciągłości PE i uziemienia, testów działania zabezpieczeń i ochrony przeciwporażeniowej, karty katalogowe dostarczanych urządzeń, instrukcje obsługi, warunków eksploatacji i BHP, protokołów uruchomienia, deklaracje zgodności CE dla m.in. paneli, falownika i magazynu, certyfikaty zgodności z normami, karty gwarancyjne, protokoły odbiorów technicznych instalacji, oświadczeń wykonawcy o wykonaniu zgodnie z projektem, normami i uzgodnieniem p.poż. k) dostarczenie wraz z zamówieniem wymaganej do obsługi instrukcji w języku polskim, l) gwarancję jakości udzieloną na okres zgodny z treścią § 6 umowy oraz wynikający z oferty Wykonawcy na zamontowane urządzenia oraz prace montażowo-instalacyjne, na warunkach nie gorszych niż gwarancja producenta, potwierdzoną odrębnymi dokumentami gwarancyjnymi dostarczonymi wraz z urządzeniami będącym przedmiotem zamówienia, m) przeszkolenie osób wskazanych przez użytkownika z zasad użytkowania instalacji. n) szczegółowy zakres określony jest w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1b do SWZ.
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0005
Titel: Dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii w budynku Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „PROMYK” w Janowie Lubelskim
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest ,,Dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii w budynku Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „PROMYK” w Janowie Lubelskim” o parametrach zgodnych z przedstawionymi w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1c do SWZ. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje dostawę, montaż i uruchomienie systemu fotowoltaicznego o mocy nieprzekraczającej 50 kWp oraz magazynu energii o pojemności maksymalnej 50 kWh, w tym: a) dostawę fabrycznie nowych urządzeń wyprodukowanych w ciągu ostatnich 24 miesięcy poprzedzających dzień oddania instalacji do użytku, nieużywanych przed dniem dostarczenia, pochodzących z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych producenta oraz nieuszkodzonych i nieobciążonych prawami osób trzecich w zakresie określonym w Załączniku nr 1c do SWZ wraz z transportem, wniesieniem, ustawieniem, zamontowaniem, złożeniem, podłączeniem, w miejscu wskazanych przez Zamawiającego na koszt i ryzyko Wykonawcy, b) wykonanie dachowej konstrukcji pod instalację fotowoltaiczną dla kompletu paneli (łączna moc 50 kWp) zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacja techniczną, c) wykonanie tras kablowych odpornych na działanie warunków atmosferycznych, d) wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 50 kWp (panele fotowoltaiczne, urządzenia towarzyszące, inwertery, okablowanie itp.) zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacja techniczną, e) wykonanie instalacji uziemiającej wraz z dokonaniem pomiarów rezystancji uziomu, f) montaż wyłącznika przeciwpożarowego, g) montaż zewnętrznego magazynu energii zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacją techniczną. h) uruchomienie i przeprowadzenie testów i pomiarów instalacji, i) wykonanie, w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkich niezbędnych czynności formalno prawnych związanych z zakończeniem inwestycji i uzyskaniem odpowiednich zgód, decyzji, zezwoleń, pozwoleń, uzgodnień w tym m.in. potwierdzenia skutecznego przyłączenia mikroinstalacji do sieci dystrybucyjnej, umożliwiających legalne użytkowanie przedmiotu zamówienia. j) skompletowanie i przedstawienie Zamawiającemu wraz ze zgłoszeniem do odbioru wszystkich niezbędnych dokumentów składających się na dokumentację powykonawczą, techniczną i użytkową, związaną z przedmiotem zamówienia, a w szczególności: schematy instalacji, podłączeń i rozmieszczenia paneli oraz magazynu, zestawienia urządzeń (panele, falownik, magazyn, zabezpieczenia), protokoły pomiarów elektrycznych w tym m.in. rezystancji izolacji, ciągłości PE i uziemienia, testów działania zabezpieczeń i ochrony przeciwporażeniowej, karty katalogowe dostarczanych urządzeń, instrukcje obsługi, warunków eksploatacji i BHP, protokołów uruchomienia, deklaracje zgodności CE dla m.in. paneli, falownika i magazynu, certyfikaty zgodności z normami, karty gwarancyjne, protokoły odbiorów technicznych instalacji, oświadczeń wykonawcy o wykonaniu zgodnie z projektem, normami i uzgodnieniem p.poż. k) dostarczenie wraz z zamówieniem wymaganej do obsługi instrukcji w języku polskim, l) gwarancję jakości udzieloną na okres zgodny z treścią § 6 umowy oraz wynikający z oferty Wykonawcy na zamontowane urządzenia oraz prace montażowo-instalacyjne, na warunkach nie gorszych niż gwarancja producenta, potwierdzoną odrębnymi dokumentami gwarancyjnymi dostarczonymi wraz z urządzeniami będącym przedmiotem zamówienia, m) przeszkolenie osób wskazanych przez użytkownika z zasad użytkowania instalacji. n) szczegółowy zakres określony jest w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1c do SWZ.
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0006
Titel: Dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii w budynku dydaktycznym Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest ,,Dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii w budynku dydaktycznym Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim” o parametrach zgodnych z przedstawionymi w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1d do SWZ. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje dostawę, montaż i uruchomienie systemu fotowoltaicznego o mocy nieprzekraczającej 50 kWp oraz magazynu energii o pojemności maksymalnej 50 kWh, w tym: a) dostawę fabrycznie nowych urządzeń wyprodukowanych w ciągu ostatnich 24 miesięcy poprzedzających dzień oddania instalacji do użytku, nieużywanych przed dniem dostarczenia, pochodzących z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych producenta oraz nieuszkodzonych i nieobciążonych prawami osób trzecich w zakresie określonym w Załączniku nr 1d do SWZ wraz z transportem, wniesieniem, ustawieniem, zamontowaniem, złożeniem, podłączeniem, w miejscu wskazanych przez Zamawiającego na koszt i ryzyko Wykonawcy, b) wykonanie dachowej konstrukcji pod instalację fotowoltaiczną dla kompletu paneli (łączna moc 50 kWp) zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacja techniczną, c) wykonanie tras kablowych odpornych na działanie warunków atmosferycznych, d) wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 50 kWp (panele fotowoltaiczne, urządzenia towarzyszące, inwertery, okablowanie itp.) zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacja techniczną, e) wykonanie instalacji uziemiającej wraz z dokonaniem pomiarów rezystancji uziomu, f) montaż wyłącznika przeciwpożarowego, g) montaż zewnętrznego magazynu energii zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacją techniczną. h) uruchomienie i przeprowadzenie testów i pomiarów instalacji, i) wykonanie, w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkich niezbędnych czynności formalno prawnych związanych z zakończeniem inwestycji i uzyskaniem odpowiednich zgód, decyzji, zezwoleń, pozwoleń, uzgodnień w tym m.in. potwierdzenia skutecznego przyłączenia mikroinstalacji do sieci dystrybucyjnej, umożliwiających legalne użytkowanie przedmiotu zamówienia. j) skompletowanie i przedstawienie Zamawiającemu wraz ze zgłoszeniem do odbioru wszystkich niezbędnych dokumentów składających się na dokumentację powykonawczą, techniczną i użytkową, związaną z przedmiotem zamówienia, a w szczególności: schematy instalacji, podłączeń i rozmieszczenia paneli oraz magazynu, zestawienia urządzeń (panele, falownik, magazyn, zabezpieczenia), protokoły pomiarów elektrycznych w tym m.in. rezystancji izolacji, ciągłości PE i uziemienia, testów działania zabezpieczeń i ochrony przeciwporażeniowej, karty katalogowe dostarczanych urządzeń, instrukcje obsługi, warunków eksploatacji i BHP, protokołów uruchomienia, deklaracje zgodności CE dla m.in. paneli, falownika i magazynu, certyfikaty zgodności z normami, karty gwarancyjne, protokoły odbiorów technicznych instalacji, oświadczeń wykonawcy o wykonaniu zgodnie z projektem, normami i uzgodnieniem p.poż. k) dostarczenie wraz z zamówieniem wymaganej do obsługi instrukcji w języku polskim, l) gwarancję jakości udzieloną na okres zgodny z treścią § 6 umowy oraz wynikający z oferty Wykonawcy na zamontowane urządzenia oraz prace montażowo-instalacyjne, na warunkach nie gorszych niż gwarancja producenta, potwierdzoną odrębnymi dokumentami gwarancyjnymi dostarczonymi wraz z urządzeniami będącym przedmiotem zamówienia, m) przeszkolenie osób wskazanych przez użytkownika z zasad użytkowania instalacji. n) szczegółowy zakres określony jest w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1d do SWZ.
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0007
Titel: Dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii w budynku internatu Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest ,,Dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii w budynku internatu Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim” o parametrach zgodnych z przedstawionymi w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1e do SWZ. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje dostawę, montaż i uruchomienie systemu fotowoltaicznego o mocy nieprzekraczającej 50 kWp oraz magazynu energii o pojemności maksymalnej 50 kWh, w tym: a) dostawę fabrycznie nowych urządzeń wyprodukowanych w ciągu ostatnich 24 miesięcy poprzedzających dzień oddania instalacji do użytku, nieużywanych przed dniem dostarczenia, pochodzących z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych producenta oraz nieuszkodzonych i nieobciążonych prawami osób trzecich w zakresie określonym w Załączniku nr 1e do SWZ wraz z transportem, wniesieniem, ustawieniem, zamontowaniem, złożeniem, podłączeniem, w miejscu wskazanych przez Zamawiającego na koszt i ryzyko Wykonawcy, b) wykonanie dachowej konstrukcji pod instalację fotowoltaiczną dla kompletu paneli (łączna moc 50 kWp) zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacja techniczną, c) wykonanie tras kablowych odpornych na działanie warunków atmosferycznych, d) wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 50 kWp (panele fotowoltaiczne, urządzenia towarzyszące, inwertery, okablowanie itp.) zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacja techniczną, e) wykonanie instalacji uziemiającej wraz z dokonaniem pomiarów rezystancji uziomu, f) montaż wyłącznika przeciwpożarowego, g) montaż zewnętrznego magazynu energii zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacją techniczną. h) uruchomienie i przeprowadzenie testów i pomiarów instalacji, i) wykonanie, w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkich niezbędnych czynności formalno prawnych związanych z zakończeniem inwestycji i uzyskaniem odpowiednich zgód, decyzji, zezwoleń, pozwoleń, uzgodnień w tym m.in. potwierdzenia skutecznego przyłączenia mikroinstalacji do sieci dystrybucyjnej, umożliwiających legalne użytkowanie przedmiotu zamówienia. j) skompletowanie i przedstawienie Zamawiającemu wraz ze zgłoszeniem do odbioru wszystkich niezbędnych dokumentów składających się na dokumentację powykonawczą, techniczną i użytkową, związaną z przedmiotem zamówienia, a w szczególności: schematy instalacji, podłączeń i rozmieszczenia paneli oraz magazynu, zestawienia urządzeń (panele, falownik, magazyn, zabezpieczenia), protokoły pomiarów elektrycznych w tym m.in. rezystancji izolacji, ciągłości PE i uziemienia, testów działania zabezpieczeń i ochrony przeciwporażeniowej, karty katalogowe dostarczanych urządzeń, instrukcje obsługi, warunków eksploatacji i BHP, protokołów uruchomienia, deklaracje zgodności CE dla m.in. paneli, falownika i magazynu, certyfikaty zgodności z normami, karty gwarancyjne, protokoły odbiorów technicznych instalacji, oświadczeń wykonawcy o wykonaniu zgodnie z projektem, normami i uzgodnieniem p.poż. k) dostarczenie wraz z zamówieniem wymaganej do obsługi instrukcji w języku polskim, l) gwarancję jakości udzieloną na okres zgodny z treścią § 6 umowy oraz wynikający z oferty Wykonawcy na zamontowane urządzenia oraz prace montażowo-instalacyjne, na warunkach nie gorszych niż gwarancja producenta, potwierdzoną odrębnymi dokumentami gwarancyjnymi dostarczonymi wraz z urządzeniami będącym przedmiotem zamówienia, m) przeszkolenie osób wskazanych przez użytkownika z zasad użytkowania instalacji. n) szczegółowy zakres określony jest w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1e do SWZ.
Interne Kennung: Część 5