2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 z Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Łaskowie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 - inne odpady ( w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, stanowiących komponent do produkcji paliwa alternatywnego RDF wytworzonych w procesie mechanicznej i ręcznej obróbki niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz pozostałości z sortowania odpadów zebranych selektywnie w Instalacji Komunalnej Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Łaskowie, Łasków 69, 22-530 Mircze.
Vorherige Bekanntmachung: 249429-2026
Interne Kennung: MIR/271/2/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 - inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, stanowiących komponent do produkcji paliwa alternatywnego RDF wytworzonych w procesie mechanicznej i ręcznej obróbki niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz pozostałości z sortowania odpadów zebranych selektywnie w Instalacji Komunalnej Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Łaskowie, Łasków 69, 22-530 Mircze. 2. Szacowana ilość odpadów w okresie realizacji umowy będzie wynosiła do 5 000 Mg. Ilość ta została określona na potrzeby wykonania oszacowania wartości zamówienia. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości odbieranych odpadów bez prawa do dochodzenia roszczeń. Minimalna gwarantowana ilość odpadów wynosi 1 000 Mg. Rzeczywista ilość odpadów przewidzianych do odbioru wynikała będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. 3. Odpady o kodzie 19 12 12 objęte przedmiotem zamówienia będą stanowiły odpady frakcji nadsitowej o średnicy powyżej 80 mm jako materiał przeznaczony do produkcji paliwa alternatywnego RDF, po wydzieleniu odpadów tarasujących oraz po ręcznej segregacji na linii sortowniczej i separacji metali żelaznych. Odpady objęte przedmiotem zamówienia w przeważającej ilości będą w postaci prasowanej w kostki o wymiarach ok. 80 cm x 100 cm x 110 cm, które wiązane będą drutem stalowym lub sporadycznie w postaci luźnej bez prasowania. 4. Odbiór odpadów dokonywany będzie transportem organizowanym przez Wykonawcę i na jego koszt. Wykonawca będzie transportował odebrane odpady samochodami ciężarowymi przystosowanymi do przewozu odpadów w postaci sprasowanej w kostki oraz w postaci luźnej i będzie posiadał wpis do rejestru w zakresie transportu odpadów, o którym mowa w art. 50 ust. 1 pkt 5 lit. b, ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. 5. Odbiór odpadów odbywał się będzie w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. od 6.00 do 18.00 z terenu Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Łaskowie, Łasków 69, 22-530 Mircze transportem własnym Wykonawcy. Zamawiający zapewnia załadunek odpadów. Ważenie odbieranych przez Wykonawcę odpadów będzie się odbywało na wadze Zamawiającego, zlokalizowanej w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Łaskowie, Łasków 69 i będzie potwierdzane kwitem wagowym z systemu wagowego oraz potwierdzeniem wygenerowania Karty Przekazania Odpadów zgodnie z wytycznymi systemu BDO. 6. Każdy transport odbieranych przez Wykonawcę odpadów będzie ewidencjonowany w systemie wagowym Zamawiającego oraz w systemie BDO. 7. Po zakończeniu każdego okresu rozliczeniowego będącym miesiącem kalendarzowym Zamawiającego będzie przekazywał Wykonawcy bilans ważenia (raport) pochodzący z programu komputerowego obsługującego system wagowy w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Łaskowie. 8. Oferowany sposób zagospodarowania odpadów o kodzie stanowiących komponent do produkcji paliwa alternatywnego RDF musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesami odzysku wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach. 9. Wykonawca zobowiązany będzie do potwierdzenia odzysku odebranych odpadów oraz przekazania pisemnej informacji o prowadzonym procesie odzysku z odebranych odpadów od Zamawiającego. 10. Zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa Projekt umowy stanowiący Załącznik Nr 1 do SWZ.
Menge: 5 000 Tonnen