See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa urządzeń medycznych oraz różnych sprzętów
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa: Zadanie nr 1 – Konsoli do obrazowania – 1 szt., Zadanie nr 2 – Ultrasonografów - 2 szt., Zadanie nr 3 – Pomp do kontrapulsacji - 2 szt., Zadanie nr 4 – Stymulatorów zewnętrznych 1-kanałowych z kablem - 2 szt., Zadanie nr 5 – Respiratora - 1 szt., Zadanie nr 6 – Pomp strzykawkowych - 24 szt., stacji dokujących - 5 szt. oraz statywów do pomp i stacji dokujących – 5 szt., Zadanie nr 7 – Ssaków - 2 szt. Zadanie nr 8 – Wieszaków na ruchomym statywie - 2 szt., Zestawów narzędzi chirurgicznych – 5 zestawów, fartuchów ochronnych – 6 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w odpowiednich formularzach zestawienia parametrów techniczno – granicznych, które stanowią załącznik nr 9 do specyfikacji warunków zamówienia. Przedmiot zamówienia obejmuje również dostawę przedmiotu zamówienia transportem wykonawcy, na jego koszt i ryzyko.
Interne Kennung: Z/ZZP.2378.5.26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W przedmiotowym przypadku, skrócenie terminów jest uzasadnione wyjątkowa sytuacją, związaną z faktem, że Zamawiający dopiero w dniu 13.02.2026 r., a więc aż po niespełna dwóch miesiącach od złożenia odwołania (18.12.2025 r) od pierwotnej negatywnej oceny swojego wniosku po udzielenie dotacji, został poinformowany o pozytywnej ocenie wniosku i objęciem dofinansowaniem projektu w ramach KPO. Umowa została zawarta w dniu 07.04.2026 r. Ponieważ termin rzeczowej realizacji projektu finansowanego z KPO mija 30.06.2026 r. pod dużym znakiem zapytania staje wykonanie przedmiotowego zadania w tym terminie przy zastosowaniu podstawowego - 35 dniowego terminu na składanie ofert, co skutkować będzie niewykonaniem projektu, a w konsekwencji utratą dofinansowania. Wobec powyższego SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie ma możliwość albo zawrzeć umowę z wolnej ręki z powołaniem się na art. 214 ust. 1 pkt 5) PZP lub przeprowadzić procedurę otwartą (przetarg nieograniczony) ze skróconymi terminami na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP. Niewątpliwie biorąc pod uwagę, że SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie jest jednostką sektora finansów publicznych, priorytetem jest wykorzystanie możliwości przeprowadzenia otwartego postępowania ze skróconymi terminami, gdyż jest to rozwiązanie korzystniejsze i oddaje cel zamówień publicznych. Poza tym zorganizowanie otwartego przetargu, z terminami skróconymi, stanowi balans pomiędzy pilną potrzebą zamawiającego, a celami ustawy PZP zapewniającej i preferującej konkurencyjne (otwarte) tryby zawierania umów przez jednostki sektora finansów publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33110000 Bildgebungsausrüstung für medizinische, zahnärztliche und tiermedizinische Anwendungen, 33112200 Ultraschallanlage, 33182000 Ausrüstung für die Unterstützung der Herzfunktionen, 33182200 Ausrüstung für Herzstimulation, 33157400 Beatmungsgeräte für medizinische Zwecke, 33194110 Infusionspumpen, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33172000 Ausrüstung für Anästhesie und Reanimation, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33169000 Chirurgische Instrumente, 35113420 Strahlenschutzkleidung, auch gegen nukleare Strahlung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa Konsoli do obrazowania – 1 szt.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33110000 Bildgebungsausrüstung für medizinische, zahnärztliche und tiermedizinische Anwendungen
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa Ultrasonografów - 2 szt.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa Pomp do kontrapulsacji - 2 szt.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33182000 Ausrüstung für die Unterstützung der Herzfunktionen
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa Stymulatorów zewnętrznych 1-kanałowych z kablem - 2 szt.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33182200 Ausrüstung für Herzstimulation
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa Respiratora - 1 szt.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33157400 Beatmungsgeräte für medizinische Zwecke
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa Pomp strzykawkowych - 24 szt., stacji dokujących - 5 szt. oraz statywów do pomp i stacji dokujących – 5 szt.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33194110 Infusionspumpen, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie nr 7
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa Ssaków - 2 szt.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33172000 Ausrüstung für Anästhesie und Reanimation
Los: LOT-0008
Titel: Zadanie nr 8
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa Wieszaków na ruchomym statywie - 2 szt., Zestawów narzędzi chirurgicznych – 5 zestawów, fartuchów ochronnych – 6 szt.
Haupteinstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33169000 Chirurgische Instrumente, 35113420 Strahlenschutzkleidung, auch gegen nukleare Strahlung