447376-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych z terenu Gminy Łambinowice od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych oraz wyposażenie nieruchomości w pojemniki i worki
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych z terenu Gminy Łambinowice od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych oraz wyposażenie nieruchomości w pojemniki i worki
BeschreibungI. Wielkość i zakres zamówienia: Odbieranie wszystkich odpadów komunalnych z terenu Gminy Łambinowice oraz ich transport od wszystkich właścicieli nieruchomości (zamieszkałych mieszkańców oraz niezamieszkałych – z obiektów niezamieszkałych) - w okresie zamówienia i przekazanie odebranych odpadów do zagospodarowania w wybranej przez Wykonawcę instalacji do przetwarzania odpadów(dawniej RIPOK) i wskazaną w ofercie. W zakres zamówienia wchodzi również zaopatrzenie nieruchomości w odpowiednie pojemniki i worki oraz odbiór odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z terenu Gminy Łambinowice. Powierzchnia gminy wynosi 123,62 km2. Gminę Łambinowice zamieszkuje obecnie 6 722 mieszkańców (stan ilości osób zameldowanych na dzień 21.01.2025r.) oraz funkcjonuje 300 podmiotów gospodarczych (stan na dzień 21.01.2025r.) Profil gospodarki w gminie jest typowo wiejski. Na terenie gminy brak większych podmiotów gospodarczych. Odbieranie odpadów obejmuje odbieranie odpadów z: ok. 1600 nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej – nie więcej jednak niż 1630. od ok. 1000 osób zamieszkujących w zabudowie wielorodzinnej (8 wspólnot mieszkaniowych plus Spółdzielnia Mieszkaniowa) - nie większej liczby jednak niż 1 100 osób. Przewidziana ilość odpadów do odebrania i zagospodarowania z terenu Gminy Łambinowice (zakres podstawowy) bez prawa opcji: Zakres przedmiotu zamówienia wchodzi odbieranie bezpośrednio z nieruchomości odpadów komunalnych w następujących ilościach – równe iloczynowi ilości Mg odebranych i zagospodarowanych odpadów poszczególnych rodzajów odpadów i cen jednostkowych brutto za 1 Mg odpadów według miesięcznej kwoty zgodnej z odbiorem odpadów z terenu Gminy Łambinowice: 1. Odpady zmieszane – 3 600 Mg - nie więcej jednak niż 4 000 Mg 2. Odpady selektywnie zbierane: a) metali, tworzyw sztucznych oraz opakowań wielomateriałowych – tj. Metale i tworzywa sztuczne – obejmujące odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady z tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe (gromadzone w workach LDPE przy posesjach jednorodzinnych oraz w pojemnikach i workach odbieranych z posesji wielorodzinnych)– nie więcej niż: 600 Mg; b)szkło(bezbarwne i kolorowe) – w tym opakowania ze szkła bezbarwnego i kolorowego (gromadzone w workach LDPE przy posesjach jednorodzinnych oraz w pojemnikach i workach odbieranych z posesji wielorodzinnych)- nie więcej niż: 330 Mg; c)papier -w tym tektura, odpady opakowaniowe z papieru i tektury (gromadzone w workach LDPE przy posesjach jednorodzinnych oraz w pojemnikach i workach odbieranych z posesji wielorodzinnych) – nie więcej niż: 200 Mg; d)bioodpady -(gromadzone w workach LDPE przy posesjach jednorodzinnych oraz w pojemnikach i workach odbieranych z posesji wielorodzinnych)– nie więcej niż: 800 Mg. e) Odpady wielkogabarytowe – (zbiórki akcyjne 2 razy worku z przed posesji lub z wyznaczonego placu w przypadku posesji wielorodzinnych)- nie więcej niż: 250 Mg f) zużyte opony - (zbiórki akcyjne 2 razy worku z przed posesji lub z wyznaczonego placu w przypadku posesji wielorodzinnych – nie więcej niż: 40,00Mg g) Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne -(zbiórki akcyjne 2 razy worku z przed posesji lub z wyznaczonego placu w przypadku posesji wielorodzinnych) – nie więcej niż: 12 Mg Przewidziana ilość odpadów do odebrania i zagospodarowania z terenu Gminy Łambinowice z prawem opcji: 1. Odpady zmieszane – 1000 Mg 2. Odpady selektywnie zbierane: d)bioodpady -(gromadzone w workach LDPE przy posesjach jednorodzinnych oraz w pojemnikach i workach odbieranych z posesji wielorodzinnych)– 300 Mg. e) Odpady wielkogabarytowe – (zbiórki akcyjne 2 razy worku z przed posesji lub z wyznaczonego placu w przypadku posesji wielorodzinnych)- 100 Mg f) zużyte opony - (zbiórki akcyjne 2 razy worku z przed posesji lub z wyznaczonego placu w przypadku posesji wielorodzinnych – 15 Mg g) Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne -(zbiórki akcyjne 2 razy worku z przed posesji lub z wyznaczonego placu w przypadku posesji wielorodzinnych - 4 Mg 3. Przewidywana ilość odpadów do odebrania i zagospodarowania z terenu Gminy Łambinowice objęta prawem opcji: to dodatkowo 1419 Mg. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli. Szczegółowy zakres zamówienia został opisany w SWZ.
Interne KennungZP.271.6.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający korzysta z procedury przyspieszonej w celu skrócenie terminów na podstawie art. 138 ust 2 pkt 1) oraz art.89 ustawy PZP, uprzednio publikując wstępne ogłoszenie informacyjne opublikowane w DZ.U.U.E pod numerem 2025/S 20-61908 w dniu 29.01.2025r.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
LosLOT-0001
Titel„Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych z terenu Gminy Łambinowice od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych oraz wyposażenie nieruchomości w pojemniki i worki”.
BeschreibungI. Wielkość i zakres zamówienia: Odbieranie wszystkich odpadów komunalnych z terenu Gminy Łambinowice oraz ich transport od wszystkich właścicieli nieruchomości (zamieszkałych mieszkańców oraz niezamieszkałych – z obiektów niezamieszkałych) - w okresie zamówienia i przekazanie odebranych odpadów do zagospodarowania w wybranej przez Wykonawcę instalacji do przetwarzania odpadów(dawniej RIPOK) i wskazaną w ofercie. W zakres zamówienia wchodzi również zaopatrzenie nieruchomości w odpowiednie pojemniki i worki oraz odbiór odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z terenu Gminy Łambinowice. Powierzchnia gminy wynosi 123,62 km2. Gminę Łambinowice zamieszkuje obecnie 6 722 mieszkańców (stan ilości osób zameldowanych na dzień 21.01.2025r.) oraz funkcjonuje 300 podmiotów gospodarczych (stan na dzień 21.01.2025r.) Profil gospodarki w gminie jest typowo wiejski. Na terenie gminy brak większych podmiotów gospodarczych. Odbieranie odpadów obejmuje odbieranie odpadów z: ok. 1600 nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej – nie więcej jednak niż 1630. od ok. 1000 osób zamieszkujących w zabudowie wielorodzinnej (8 wspólnot mieszkaniowych plus Spółdzielnia Mieszkaniowa) - nie większej liczby jednak niż 1 100 osób. Przewidziana ilość odpadów do odebrania i zagospodarowania z terenu Gminy Łambinowice (zakres podstawowy) bez prawa opcji: Zakres przedmiotu zamówienia wchodzi odbieranie bezpośrednio z nieruchomości odpadów komunalnych w następujących ilościach – równe iloczynowi ilości Mg odebranych i zagospodarowanych odpadów poszczególnych rodzajów odpadów i cen jednostkowych brutto za 1 Mg odpadów według miesięcznej kwoty zgodnej z odbiorem odpadów z terenu Gminy Łambinowice: 1. Odpady zmieszane – 3 600 Mg - nie więcej jednak niż 4 000 Mg 2. Odpady selektywnie zbierane: a) metali, tworzyw sztucznych oraz opakowań wielomateriałowych – tj. Metale i tworzywa sztuczne – obejmujące odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady z tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe (gromadzone w workach LDPE przy posesjach jednorodzinnych oraz w pojemnikach i workach odbieranych z posesji wielorodzinnych)– nie więcej niż: 600 Mg; b)szkło(bezbarwne i kolorowe) – w tym opakowania ze szkła bezbarwnego i kolorowego (gromadzone w workach LDPE przy posesjach jednorodzinnych oraz w pojemnikach i workach odbieranych z posesji wielorodzinnych)- nie więcej niż: 330 Mg; c)papier -w tym tektura, odpady opakowaniowe z papieru i tektury (gromadzone w workach LDPE przy posesjach jednorodzinnych oraz w pojemnikach i workach odbieranych z posesji wielorodzinnych) – nie więcej niż: 200 Mg; d)bioodpady -(gromadzone w workach LDPE przy posesjach jednorodzinnych oraz w pojemnikach i workach odbieranych z posesji wielorodzinnych)– nie więcej niż: 800 Mg. e) Odpady wielkogabarytowe – (zbiórki akcyjne 2 razy worku z przed posesji lub z wyznaczonego placu w przypadku posesji wielorodzinnych)- nie więcej niż: 250 Mg f) zużyte opony - (zbiórki akcyjne 2 razy worku z przed posesji lub z wyznaczonego placu w przypadku posesji wielorodzinnych – nie więcej niż: 40,00Mg g) Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne -(zbiórki akcyjne 2 razy worku z przed posesji lub z wyznaczonego placu w przypadku posesji wielorodzinnych) – nie więcej niż: 12 Mg Przewidziana ilość odpadów do odebrania i zagospodarowania z terenu Gminy Łambinowice z prawem opcji: 1. Odpady zmieszane – 1000 Mg 2. Odpady selektywnie zbierane: d)bioodpady -(gromadzone w workach LDPE przy posesjach jednorodzinnych oraz w pojemnikach i workach odbieranych z posesji wielorodzinnych)– 300 Mg. e) Odpady wielkogabarytowe – (zbiórki akcyjne 2 razy worku z przed posesji lub z wyznaczonego placu w przypadku posesji wielorodzinnych)- 100 Mg f) zużyte opony - (zbiórki akcyjne 2 razy worku z przed posesji lub z wyznaczonego placu w przypadku posesji wielorodzinnych – 15 Mg g) Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne -(zbiórki akcyjne 2 razy worku z przed posesji lub z wyznaczonego placu w przypadku posesji wielorodzinnych - 4 Mg 3. Przewidywana ilość odpadów do odebrania i zagospodarowania z terenu Gminy Łambinowice objęta prawem opcji: to dodatkowo 1419 Mg. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli. 4. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania comiesięcznych raportów dotyczących ilości odebranych odpadów i przekazywanie w/w raportów Zamawiającemu do dnia 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w SWZ.
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Optionen
Beschreibung der OptionenPrzewidywana ilość odpadów do odebrania i zagospodarowania z terenu Gminy Łambinowice objęta prawem opcji: to dodatkowo 1419 Mg. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli.