See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Overheidsopdracht betreffende de opslag van mageremelkpoeder in het kader van de openbare interventie
Beschreibung: Deze overheidsopdracht heeft als doel de aanwijzing van één inschrijver met één of meer opslagplaatsen in Vlaanderen, die voldoen aan de in dit bestek opgesomde technische voorschriften, om de door de aanbestedende overheid aangekochte goederen op te slaan en dit zolang de Europese Commissie niet beslist de opgeslagen partijen magere melkpoeder terug op de markt te brengen. In een eerste fase koopt de aanbestedende overheid (Agentschap Landbouw en Zeevisserij van de Vlaamse overheid) mageremelkpoeder aan, waarbij deze fungeert als de koper. De leverancier of verkoper in deze fase is de marktdeelnemer die mageremelkpoeder voor openbare interventie aanbiedt. Na een periode van opslag zal in een tweede fase de aanbestedende overheid dit mageremelkpoeder weer verkopen volgens de bepalingen van de Europese regelgeving. De marktdeelnemer die het mageremelkpoeder aankoopt, fungeert in deze fase als koper, terwijl de aanbestedende overheid de verkoper en leverancier is.
Interne Kennung: 2026_1002_LV_AOO_Markt
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zowel de zuivelsector als de Europese Commissie geven aan dat 2026 door verschillende reden een moeilijk jaar zal worden voor de zuivelsector. Verschillende Europese lidstaten waaronder België hebben op Europees niveau al aan de alarmbel getrokken en om bijkomende maatregelen gevraagd. Er werd reeds een overheidsopdracht uitgeschreven in februari 2026 met besteknr. 2026_1001_LV_AOO_Markt. Deze opdracht kon niet worden gegund. Het agentschap moet om die reden zo snel mogelijk opdracht lanceren en gunnen met een opslaghouder om te kunnen voorzien in de opslag van de haar aangeboden magere melkpoeder en om zo te kunnen voldoen aan haar Europese verplichtingen.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 63120000 Lagerung und Lagerhaltung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 2026_1002_LV_AOO_Markt - 1
Interne Kennung: 1