447727-2025 - Wettbewerb
Polen – Schneeräumung – Zimowe utrzymanie dróg i chodników na drogach powiatowych Powiatu Kłodzkiego w sezonie zimowym 2025/2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZimowe utrzymanie dróg i chodników na drogach powiatowych Powiatu Kłodzkiego w sezonie zimowym 2025/2026
BeschreibungPrzedmiotem niniejszego zamówienia publicznego są: usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg powiatowych na terenie powiatu kłodzkiego podczas sezonu zimowego 2025/2026. Szczegółowy opis zamówienia zawarty został w dokumentach zamówienia (SWZ i załącznikach). Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia.
Interne KennungZDP.241.30.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
Titel"Zimowe utrzymanie dróg i chodników na drogach powiatowych Powiatu Kłodzkiego w sezonie zimowym 2025/2026” CZĘŚĆ 20: "Odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych na terenie gminy Międzylesie oraz pogotowie dyspozycyjno sprzętowe na bazie Wykonawcy"
BeschreibungZakres przedmiotu zamówienia obejmuje: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych (zwalczanie śliskości zimowej, usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności), materiałami wykorzystywanymi do ich posypywania w czasie zimowego utrzymania dróg - na ostrych łukach, skrzyżowaniach z drogami, zjazdach, podjazdach, nieregularnie na prostych odcinkach. OBSZAR WYKONYWANYCH PRAC: • DP 3269D Dolnik - Jodłów (w km 13+350 - 24+100) • DP 3269D Goworów od strony ronda do wodociągów (od odcinka drogi nr 3233SD w km 0+000 – 0 + 060 do dr nr 3269D w km 7 + 650 – 10 + 300) • DP 3269D Goworów - Nowa Wieś - do skrzyżowania z DP 3232D w Domaszkowie (w km 0+900 – 7 + 650) • DP 3270D Jodłów - Potoczek (w km 0+000 - 2+700) • DP 3233D Szklarnia - Gajnik - Roztoki do skrzyżowania z DK 33 (w km 0+000 - 7+400) • DP 3272D Kamieńczyk - do granicy RP (w km 0+000 - 3+735) • DP 3274D Lesica od skrzyżowania z drogą nr 3275D do Międzylesia (18+160 - 27+110) • DP 3273D Nagodzice (w km 0+000 - 2+424) WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 1 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 1 szt.; • pług średni - 1 szt.; • pług ciężki - 1 szt.; Pług odśnieżny powinien być w należytym stanie technicznym, mieć równomierny docisk na całej długości oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może być skierowany na inne zadanie w przypadku potrzeby zatrudnienia dodatkowego sprzętu dla zwiększenia intensywności usługi ZUD ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach zamówienia podstawowego: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 250,0 godzin • załadunek materiałów uszorstniających - do 60,0 godzin Rzeczywista ilość jednostek obmiarowych wynikać będzie z panujących warunków atmosferycznych.
Interne KennungCzęść: 20
Optionen
Beschreibung der OptionenZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych (zwalczanie śliskości zimowej, usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności), materiałami wykorzystywanymi do ich posypywania w czasie zimowego utrzymania dróg - na ostrych łukach, skrzyżowaniach z drogami, zjazdach, podjazdach, nieregularnie na prostych odcinkach. OBSZAR WYKONYWANYCH PRAC: • DP 3269D Dolnik - Jodłów (w km 13+350 - 24+100) • DP 3269D Goworów od strony ronda do wodociągów (od odcinka drogi nr 3233SD w km 0+000 – 0 + 060 do dr nr 3269D w km 7 + 650 – 10 + 300) • DP 3269D Goworów - Nowa Wieś - do skrzyżowania z DP 3232D w Domaszkowie (w km 0+900 – 7 + 650) • DP 3270D Jodłów - Potoczek (w km 0+000 - 2+700) • DP 3233D Szklarnia - Gajnik - Roztoki do skrzyżowania z DK 33 (w km 0+000 - 7+400) • DP 3272D Kamieńczyk - do granicy RP (w km 0+000 - 3+735) • DP 3274D Lesica od skrzyżowania z drogą nr 3275D do Międzylesia (18+160 - 27+110) • DP 3273D Nagodzice (w km 0+000 - 2+424) WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 1 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 1 szt.; • pług średni - 1 szt.; • pług ciężki - 1 szt.; Pług odśnieżny powinien być w należytym stanie technicznym, mieć równomierny docisk na całej długości oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może być skierowany na inne zadanie w przypadku potrzeby zatrudnienia dodatkowego sprzętu dla zwiększenia intensywności usługi ZUD ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 225,0 godzin • załadunek materiałów uszorstniających - do 54,0 godzin