2. Verfahren
Verfahren
Titel: Uppföljnings- och utvärderingstjänster Kiruna 2029
Beschreibung: Kiruna har utsetts till Europeisk kulturhuvudstad 2029 (Kiruna 2029). Kiruna 2029 har, i enlighet med EU-kommissionens riktlinjer, ansvaret för utvärdering av kulturhuvudstadsprojektet. Syftet med upphandlingen är att ta fram och genomföra ett heltäckande system för uppföljning och utvärdering för perioden 2026–2030.
Interne Kennung: 2026-075
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79419000 Beratung in Sachen Evaluierung
5. Los
Los: LOT-0000