2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie
Beschreibung: świadczenie usług pocztowych i kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.
Interne Kennung: ZDM/UM/DZP/50/US/1/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64100000 Post- und Kurierdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 64110000 Postdienste, 64112000 Briefpostdienste, 64113000 Paketpostdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.
Beschreibung: Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 4.6. Zamawiający przewiduje opcje. 4.6.1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji obejmującego prawo do zwiększenia o 30% wartości łącznej zamówienia, wskazanej w §3 ust. 2, zlecając wykonanie usług w odniesieniu do poszczególnych pozycji wskazanych w formularzu cenowym po cenach jednostkowych wskazanych w tym formularzu, 4.6.2. Uprawnienie do skorzystania z prawa opcji będzie związane z bieżącymi potrzebami Zamawiającego dotyczącymi konieczności zabezpieczenia zwiększonych potrzeb Zamawiającego dotyczących przedmiotu zamówienia, 4.6.3. W celu uruchomienia opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy, w formie pisemnej, oświadczenie, w którym wyrazi wolę skorzystania z prawa opcji oraz określi, w jakim zakresie korzysta z prawa opcji. Złożenie oświadczenia nastąpi nie później niż 7 dni przed terminem realizacji usługi objętej prawem opcji, 4.6.4. W zakresie zamówienia opcjonalnego, Wykonawca jest zobowiązany do rozpoczęcia świadczenia usługi na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji, 4.6.5. Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach, Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania maksymalnego zakresu wynikającego z prawa umowy i wykorzystywanego wcześniej prawa opcji, 4.6.6. Zamawiający zastrzega, że zamówienie objęte prawem opcji będzie realizowane na warunkach zamówienia podstawowego, zgodnie z postanowieniami niniejszej umowy, SWZ oraz ofertą Wykonawcy, 4.6.7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości zrealizowanych usług. Wynagrodzenie Wykonawcy za realizację usługi objętej prawem opcji zostanie wyliczone na zasadach przewidzianych niniejszą umową oraz na podstawie cen jednostkowych wskazanych przez Wykonawcę w ofercie, 4.6.8. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu, 4.6.9. Zamawiający uprawniony jest do skorzystania z prawa opcji w terminie obowiązywania umowy, 4.6.10. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie wymaga sporządzenia aneksu do umowy.