2. Verfahren
Verfahren
Titel: OBRAZY Z AMBITU CISTERCIÁCKÉHO OPATSTVÍ V OSEKU
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky jsou restaurátorské práce na souboru 21 obrazů z křížové chodby kláštera v Oseku. Obrazy jsou ve špatném stavu, dlouhodobě povolené, silně zvlněné, zborcené, barevné vrstvy jsou zvětralé, rozpraskané, zkrakelované, se zbělenými laky. Všechny obrazy jsou olejomalby na plátně a mají shodné rozměry 430 x 247 cm, s jedinou výjimkou ještě většího obrazu Alams ab Insuli (opata Gera). Obrazy jsou shodně zarámovány do stejných rámů s půlkulatým profilem a s povrchovou úpravou modrým mramorováním, se zlacenými řezbami 27 x 27 cm (včetně girland) v rozích. Detail řezby je fotograficky dokumentován u obrazu sv. Štěpán Harding. Zda shodné rozměry i zcela stejný způsob adjustace byly záměrem objednatele od počátku, nebo zda byly malby v průběhu doby rozměrově sjednocovány, nelze určit bez dalšího průzkumu.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 92312000 Künstlerische Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: OBRAZY Z AMBITU CISTERCIÁCKÉHO OPATSTVÍ V OSEKU