448034-2026 - Ergebnis
Polen – Reparatur- und Wartungsdienste – Usługa usuwania awarii elektrycznych oraz wsparcia technicznego dla urządzeń zainstalowanych w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługa usuwania awarii elektrycznych oraz wsparcia technicznego dla urządzeń zainstalowanych w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie
Beschreibung3.1. Przedmiotem zamówienia jest usługa usuwania awarii oraz wsparcia technicznego dla urządzeń elektrycznych i automatyki, zamontowanych i pracujących na terenie Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie. Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia pełnej sprawności technicznej i dotrzymania normatywnych parametrów technicznych instalacji technologicznej pozwalających na sprawne i bezpieczne prowadzenie procesów odbywających się w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie. 3.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ. 3.3. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca realizujący zamówienie: 3.3.1.1. miał wdrożony certyfikat ISO 9001 lub równoważny, w zakresie co najmniej: usług remontów i modernizacji instalacji; 3.3.1.2. posiadał znajomość technologii procesu oraz typu zabudowanych urządzeń na instalacjach termicznego przekształcania odpadów. 3.4. Zalecane jest, aby pracownicy przeznaczeni do wykonywania prac w rejonie bunkra na odpady i hali rozładunkowej posiadali odpowiednie szczepienia. 3.5. Miejsce realizacji umowy: Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie, ul. Jerzego Giedroycia 23. 3.6. Zamawiający nie gwarantuje realizacji zamówienia na żadnym poziomie roboczogodzin, przy czym jednocześnie Zamawiający gwarantuje wypłatę miesięcznego wynagrodzenia za utrzymanie gotowości świadczenia usług, w wysokości wynikającej z oferty Wykonawcy. 3.7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia ilości roboczogodzin w trakcie obowiązywania Umowy (w tym w przedłużonym okresie, o którym mowa w pkt 8.2. SWZ), nie więcej jednak niż o 20% maksymalnych ilości roboczogodzin wskazanych w formularzu ofertowym (z zastrzeżeniem zaokrąglenia w dół do pełnych godzin), na podstawie jednostronnego oświadczenia woli złożonego Wykonawcy w okresie obowiązywania Umowy. 3.9. Realizacja zamówienia odbywać się będzie z wykorzystaniem wyłącznie języka polskiego, chyba, że Zamawiający zwolni Wykonawcę z tego obowiązku.
Vorherige Bekanntmachung300804-2026
Interne KennungOZP-271-PN-14/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt. 2) ustawy PZP, uzasadnia skrócenie terminu składania ofert do 18 dni koniecznością pilnego udzielenia zamówienia. W uprzednio prowadzonym postępowaniu przetargowym wpłynęła jedna oferta, która została odrzucona z przyczyn niezależnych od Zamawiającego. W konsekwencji postępowanie to nie doprowadizło do zawarcia umowy. Jednocześnie dotychczas obowiązująca umowa wygasła, co powoduje brak zabezpieczenia ciągłości realizacji kluczowych usług niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania zakładu. Brak zawarcia nowej umowy w możliwie najkrótszym terminie uniemożliwia prawidłowe działanie w zakresie utrzymania ruchu, usuwania awarii elektrycznych instalacji oraz może prowadzić do przestojów operacyjnych. Z uwagi na powyższe okoliczności, których Zamawiający nie mógł przewidzieć ani im zapobiec, zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia. Skrócenie terminu składania ofert do 18 dni jest zatem wpełni uzasadnione i niezbędne dla zapewnienia ciągłości działania Zamawiającego. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że skrócenie terminu nie narusza zasad uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców, a przyjęty termin umożliwia przygotowanie i złożenie ofert przez zainteresowane podmioty.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50710000 Reparatur und Wartung von elektrischen und mechanischen Einrichtungen in Gebäuden, 31000000 Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung, 32552420 Frequenzumsetzer
5. Los
LosLOT-0002
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa usuwania awarii oraz wsparcia technicznego dla urządzeń elektrycznych i automatyki, zamontowanych i pracujących na terenie Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie. Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia pełnej sprawności technicznej i dotrzymania normatywnych parametrów technicznych instalacji technologicznej pozwalających na sprawne i bezpieczne prowadzenie procesów odbywających się w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ. 3.3. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca realizujący zamówienie: 3.3.1.1. miał wdrożony certyfikat ISO 9001 lub równoważny, w zakresie co najmniej: usług remontów i modernizacji instalacji; 3.3.1.2. posiadał znajomość technologii procesu oraz typu zabudowanych urządzeń na instalacjach termicznego przekształcania odpadów. Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia minimum 12 miesięcznej gwarancji na wykonane prace od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego dla danego zakresu prac.
Optionen
Beschreibung der Optionen3.7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia ilości roboczogodzin w trakcie obowiązywania Umowy (w tym w przedłużonym okresie, o którym mowa w pkt 8.2. SWZ), nie więcej jednak niż o 20% maksymalnych ilości roboczogodzin wskazanych w formularzu ofertowym (z zastrzeżeniem zaokrąglenia w dół do pełnych godzin), na podstawie jednostronnego oświadczenia woli złożonego Wykonawcy w okresie obowiązywania Umowy.