2. Verfahren
Verfahren
Titel: INDSAMLING AF AFFALD
Beschreibung: Udbuddet vedrører indsamling og transport af rest-, mad-, papir-, pap-, plast-, metal-, glasaffald, mad- og drikkekartoner (MDK) og tekstilaffald fra private husstande, kommunale institutioner og erhverv (der producerer affald, som i art og mængde svarer til en husholdnings) i Lyngby-Taarbæk Kommune, fra sække og beholdere samt indsamling af restaffald med mobilsug. Derudover dækker udbuddet indsamling af haveaffald og storskrald. Endelig er der optioner på indsamling af miljøbokse til farligt affald, indsamling af affald fra nedgravede affaldsløsninger og kuber samt optioner på ændring af haveaffaldsordning og papordning i kontraktperioden. Ud over indsamlingsopgaven indeholder udbuddet enkelte tillægsydelser.
Interne Kennung: EU-UDBUD AF
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delkontrakt 1 (hovedkontrakt)
Beschreibung: Indsamling og transport af affald fra husholdninger, kommunale institutioner og virksomheder (der producerer affald, som i art og mængde svarer til en husholdnings) fra sække og beholdere samt indsamling af haveaffald og storskrald. Optioner på indsamling af miljøbokse til farligt affald, indsamling af affald fra nedgravede affaldsløsninger og kuber samt optioner på ændring af haveaffaldsordning og papordning i kontraktperioden.
Interne Kennung: 2-1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Optioner på indsamling af miljøbokse til farligt affald, indsamling af affald fra nedgravede affaldsløsninger og offentlige kuber samt optioner på ændring af haveaffaldsordning og papordning i kontraktperioden.
Los: LOT-0002
Titel: Delkontrakt 2 (mobilsug): (1)
Beschreibung: Indsamling af restaffald fra ejendomme med mobilsug.
Interne Kennung: 3-2