2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji i pozwoleń administracyjnych dla zadania – Podniesienie poziomu wody w L. Czerwona Wola
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie kompletnej dokumentacji projektowej oraz uzyskania niezbędnych pozwoleń, dla przedsięwzięcia polegającego na wybudowaniu zastawki i nasypie grobli w miejscu naturalnego obniżenia terenu, gdzie znajduje się użytek ekologiczny „Pijawki” w Leśnictwie Czerwona Wola. dla zadania pn.: „Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji i pozwoleń administracyjnych dla zadania – Podniesienie poziomu wody w L. Czerwona Wola” Planowane przedsięwzięcie dotyczy wykonania dokumentacji dla budowy zastawki oraz wykonania nasypu grobli na obszarze torfowiska niskiego, w miejscu naturalnego obniżenia terenu, przez które przebiega ciek wodny. Celem inwestycji jest poprawa stosunków wodnych, zwiększenie retencji oraz renaturyzacja siedlisk hydrogenicznych poprzez podniesienie poziomu wody. Lokalizacja inwestycji: Woj. podkarpackie, powiat przeworski, gm. Sieniawa, miejscowość Czerwona Wola, działki ewidencyjne. nr 1121, 1122, Leśnictwo Czerwona Wola , oddziały leśne: 224-f, -c, -b; 225 -g, -f, -l, -c, -b, -d. Formy ochrony przyrody występujące na obszarze inwestycji: Sieć Natura 2000 „Lasy Sieniawskie”, użytek ekologiczny „Pijawki”, Sieniawski Obszar Chronionego Krajobrazu.
Interne Kennung: SA.270.1.5.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji i pozwoleń administracyjnych dla zadania – Podniesienie poziomu wody w L. Czerwona Wola”
Beschreibung: Planowane przedsięwzięcie dotyczy wykonania dokumentacji dla budowy zastawki oraz wykonania nasypu grobli na obszarze torfowiska niskiego, w miejscu naturalnego obniżenia terenu, przez które przebiega ciek wodny. Celem inwestycji jest poprawa stosunków wodnych, zwiększenie retencji oraz renaturyzacja siedlisk hydrogenicznych poprzez podniesienie poziomu wody. Lokalizacja inwestycji: Woj. podkarpackie, powiat przeworski, gm. Sieniawa, miejscowość Czerwona Wola, działki ewidencyjne. nr 1121, 1122, Leśnictwo Czerwona Wola , oddziały leśne: 224-f, -c, -b; 225 -g, -f, -l, -c, -b, -d. Formy ochrony przyrody występujące na obszarze inwestycji: Sieć Natura 2000 „Lasy Sieniawskie”, użytek ekologiczny „Pijawki”, Sieniawski Obszar Chronionego Krajobrazu. 3.2. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji i pozwoleń administracyjnych dla zadania – Podniesienie poziomu wody w Leśnictwie Czerwona Wola. Planowane działania hydrotechniczne, polegające na budowie zastawki oraz wykonaniu nasypu grobli, wymagają przeprowadzenia procedur administracyjnych wynikających z przepisów prawa budowlanego, wodnego oraz ochrony środowiska. Wykonawca będzie odpowiedzialny za następujące etapy: Etap analiz i koncepcji • Wykonanie analizy uwarunkowań terenowych, hydrologicznych i środowiskowych. • Opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej. • Przeprowadzenie specjalistycznego badania ichtiologicznego na cieku wodnym na długości min. 500 m; • Przeprowadzenie specjalistycznego badania geologicznego (w miejscu lokalizacji zastawki). Etap projektowania technicznego: • Zaprojektowanie zastawki umożliwiającej piętrzenie wody do wysokości ok. 1,0 m; • Zaprojektowanie nasypu grobli o parametrach dostosowanych do warunków lokalnych. • Opracowanie projektu budowlanego oraz projektu technicznego/wykonawczego. • Sporządzenie przedmiarów robót, kosztorysów inwestorskich oraz STWiORB. Kosztorys inwestorski należy wykonać zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. Przedmiar robót powinien zawierać zestawienie przewidywanych do wykonania robót podstawowych w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem lub wskazaniem podstaw ustalający szczegółowy opis oraz wskazaniem właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. Do przedmiaru należy dołączyć w formie załączników wyliczenie i zestawienia ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych wskazujące sposób obliczeń pozycji przedmiarowych, Etap formalno-prawny: • Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (jeśli wymagana). • Przeprowadzenie oceny oddziaływania na środowisko, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru Natura 2000. • Uzyskanie pozwolenia wodno-prawnego • Uzyskanie pozwolenia na budowę. 3.3. Zamawiający przekaże Wykonawcy następujące dokumenty: - 1 egzemplarz mapy do celów projektowych, - Pełnomocnictwo do występowania w imieniu Zamawiającego w celu uzyskania wszystkich wymaganych zgód, decyzji, uzgodnień i pozwoleń. 3.4. Zamówienie została podzielono na następujące etapy: a) Etap I – wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem wszelkich stosownych, wymaganych prawem prawomocnych decyzji i pozwoleń umożliwiających rozpoczęcie robót budowlanych. Wynagrodzenie należne Wykonawcy za realizację niniejszego etapu nie może przekroczyć 90% łącznej wartości oferty; b) Etap II - sprawowanie nadzoru autorskiego w zakresie zgodności robót budowlanych z dokumentacją - od dnia rozpoczęcia robót budowlanych nieprzerwanie do momentu odbioru końcowego i uzyskania ostatecznego pozwolenia na użytkowanie włącznie, a także udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na wybór wykonawcy robót budowlanych przy formułowaniu odpowiedzi na złożone w trakcie postępowania pytania dotyczące treści SWZ, w szczególności opisu przedmiotu zamówienia. Wynagrodzenie należne Wykonawcy za realizację niniejszego etapu nie może przekroczyć 10% łącznej wartości oferty. 3.5. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności: a) wykonanie analizy uwarunkowań terenowych, hydrologicznych i środowiskowych, b) opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej uwzględniającej założenia projektu, c) wykonanie badania ichtiologicznego, d) wykonanie badania geologicznego w miejscu lokalizacji zastawki i nasypu grobli, e) zaprojektowanie zastawki umożliwiającej piętrzenie wody do wysokości ok. 1,0 m, f) zaprojektowanie nasypu grobli o parametrach dostosowanych do warunków terenowych i hydrologicznych, g) opracowanie projektu budowlanego zgodnie z obowiązującymi przepisami, h) opracowanie projektu technicznego / wykonawczego, i) sporządzenie przedmiarów robót, kosztorysów inwestorskich oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), j) przygotowanie dokumentacji do przeprowadzenia postępowań administracyjnych, k) uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (jeżeli wymagana), l) przeprowadzenie oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, w szczególności na obszar Natura 2000 (jeżeli wymagana), m) uzyskanie pozwolenia wodno-prawnego, n) uzyskanie pozwolenia na budowę. Pozostałe informację zawiera SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie planuje Opcji dla tego zamówienia, ani odnowień.