2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kärltömning Krokoms kommun
Beschreibung: Krokoms kommun upphandlar tömning av avfallskärl med sidolastande tvåfacks sopbilar. Syftet är att konkurrensutsätta egen regi, vinnande anbud kommer därför att jämföras med fortsatt egen regi. Upphandlingen kan komma att avbrytas om egen regi är mer kostnadseffektivt.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511300 Müllsammlung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128455:Lot:1
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001