448624-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Umweltüberwachung im Bau – CS-04 Servicii de monitorizare factori de mediu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: CS-04 Servicii de monitorizare factori de mediu
Beschreibung: Obiectul contractului il reprezinta prestarea serviciilor de monitorizare a factorilor de mediu pentru ”Proiectul regional de dezvoltare a infrastructurii de apa si apa uzata din judetul Harghita” in vederea atingerii obiectivului general si a celor specifice ale PDD asumate de catre OR prin Contractul de Finantare. NOTE: In conformitate cu prevederile art.172, alin. (1) din Legea nr. 99/2016, orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare în legătură cu documentaţia de atribuire, cu respectarea termenului-limită stabilit de entitatea contractantă. Entitatea Contractanta stabileste 2 termene pana la care va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificări, astfel: - primul termen: în a 21-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor EC va răspunde solicitărilor care au fost transmise până în a 30-a zi inainte de data limită de depunere a ofertelor; - al doilea termen/ultimul termen: în a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor EC va răspunde solicitarilor care au fost transmise pana in a 21-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art. 29, alin. (3) din HG nr. 394/2016, Entitatea Contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul-limita stabilit. Entitatea Contractantă nu are obligația de a răspunde la alte solicitări transmise după publicarea răspunsurilor de la doilea termen (ultimul termen), în cazul in care se prelungeste termenul limita. In situatia in care una sau mai multe din datele stabilite sunt in zi nelucratoare, se va lua in considerare ziua lucratoare imediat urmatoare acelei/acelor date.
Interne Kennung: 244995882026S4
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71313450 Umweltüberwachung im Bau
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul contractului il reprezinta prestarea serviciilor de monitorizare a factorilor de mediu aferente „Proiectului regional de dezvoltare a infrastructurii de apa si apa uzata din judetul Harghita". Prestatorul va presta serviciile aferente contractului in conformitate cu cerintele impuse prin documentatia de atribuire. In Caietul de Sarcini sunt prezentate activitatile si rezultatele asteptate, respectiv cerintele minime necesare pentru indeplinirea contractului.
Interne Kennung: 1