See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Oporów – przyszłość z OZE
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie/wykonanie dokumentacji projektowych, uzyskanie niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń (o ile będą wymagane) oraz dostawa i prace budowlano-montażowe powietrznych pomp ciepła w ilości 26 szt., kotłów na biomasę w ilości 9 szt. i instalacji kolektorów słonecznych w ilości 37 szt. oraz pełnienie nadzoru autorskiego. 2. Dokumentacja projektowa opracowana przez Wykonawcę musi być wydrukowana na papierze ekologicznym (tj. papier wyprodukowany z papieru z odzysku – recyklingu, naturalny szaro-beżowy kolor, niebielony, posiadający certyfikat np. EU Ecolabel lub równoważny. Wykonawca zobowiązany będzie do przedłożenia na wezwanie Zamawiającego dowodów potwierdzających, że użyty papier jest ekologiczny). 3. Zamawiający zaleca aby samochody dostawcze wykorzystywane do realizacji zamówienia były zasilane/ładowane ze źródeł OZE (pojazdy typu: BEV (Battery Electric Vehicle), PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle), FCEV (Fuel Cell Electric Vehicle), EREV (Extended Range Electric Vehicle). Zamawiający zastrzega sobie prawo weryfikacji sprzętu budowlanego za pomocą których Wykonawcę realizuje zamówienie. 4. Zakres zamówienia obejmuje także wykonanie pomiarów i badań, obsługę gwarancyjną i serwisową, dostosowanie istniejącej infrastruktury towarzyszącej i przyłączenie projektowanych instalacji do istniejących instalacji WLZ oraz c.o. i c.w.u. przeszkoleniem użytkowników instalacji w zakresie jej obsługi i eksploatacji. 5. Zamówienie jest realizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2021-2027, Działanie FELD.02.05 Odnawialne źródła energii, programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 w ramach projektu „Oporów – przyszłość z OZE” – umowa o dofinansowanie: nr FELD.02.05-IZ.00-0044/23-00. 6. Przewidywane prace instalacyjne i budowlane nie będą stanowiły źródła zagrożenia dla ochrony środowiska i nie będą przedsięwzięciem mogącym oddziaływać w sposób szkodliwy na środowisko naturalne. 7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym minimalne wymagane parametry techniczne dostarczanego przedmiotu zamówienia oraz zakres prac instalacyjnych i budowlanych określone zostały w załączniku nr 1 do SWZ. 8. Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na 3 (trzy części).
Interne Kennung: G.721.01.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Art. 138 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42511110 Wärmepumpen, 44621200 Heizkessel, 09331100 Thermische Sonnenkollektoren, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CZĘŚĆ 1 - Opracowanie/wykonanie dokumentacji projektowych i uzyskanie niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń (o ile będą wymagane) oraz dostawa i prace budowlano montażowe dla 26 sztuk powietrznych pomp ciepła oraz pełnienie nadzoru autorskiego.
Beschreibung: 1. Zakres zamówienia dla Cześć 1 - opracowanie/wykonanie dokumentacji projektowych i uzyskanie niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń (o ile będą wymagane) oraz dostawa i prace budowlano montażowe dla 26 sztuk powietrznych pomp ciepła oraz pełnienie nadzoru autorskiego. 2. Opracowanie dokumentacji projektowej (wielobranżowego projektu technicznego powietrznych pomp ciepła) w oparciu o Program Funkcjonalno-Użytkowy dla każdego obiektu oddzielenie obejmującej: a) projekt budowlany [jeżeli wymagany], b) projekt wykonawczy, c) projekt powykonawczy, d) innej dokumentacji technicznej, 3. uzyskanie wymaganych opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia. 4. Dokumentację należy wykonać zgodnie z wymogami prawa budowlanego i przepisami wykonawczymi, obowiązującymi Polskimi i Europejskimi Normami, zasadami wiedzy technicznej po konsultacjach i w uzgodnieniu z Zamawiającym. 5. Zamawiający informuje, że dobór mocy pompy ciepła przeprowadzono biorąc pod uwagę metraż budynku i szacunkowe zapotrzebowanie budynku na ciepło. Zamawiający nie posiada audytów energetycznych dla budynków przeznaczonych do montażu pomp ciepła. Za prawidłowy dobór będzie odpowiadał wykonawca. Zamawiający wymaga, aby dobór mocy pomp ciepła dla poszczególnych obiektów został poprzedzony sporządzeniem przez wykonawcę niezbędnych obliczeń energetycznych budynku w dedykowanym do tego celu programie Dobór mocy pomp musi być potwierdzony przez autoryzowanego dystrybutora pomp. Sumaryczna moc pomp ciepła nie może być mniejsza niż wskazano w programie funkcjonalno-użytkowym. 6. Uzyskanie wszelkich uzgodnień projektowych, opinii, decyzji, w tym uzyskanie pozwolenia na budowę (jeśli dotyczy) lub zgłoszenia przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego (jeśli dotyczy), w zakresie wynikającym z przepisów, jeżeli odrębne przepisy obowiązek taki będą nakładać. 7. Dopełnienie, w imieniu Inwestora, wszelkich wymogów prawnych upoważniających do rozpoczęcia prac/robót, zgodnie z przepisami prawa obowiązującymi w dacie podejmowania poszczególnych czynności prawnych. 8. Wykonanie dostawy przedmiotu umowy wraz z pracami instalacyjnymi i budowlanymi w oparciu o opracowaną i zatwierdzoną przez Zamawiającego dokumentację projektową. 9. Przeprowadzenie uruchomienia instalacji. 10. Przeprowadzenie szkolenia dla wszystkich użytkowników montowanych instalacji w zakresie sposobu ich użytkowania oraz przygotowanie i przekazania w wersji papierowej instrukcji obsługi i eksploatacji. 11. Przygotowanie niezbędnej dokumentacji powykonawczej. 12. Doprowadzenie terenu prowadzonych prac do stanu pierwotnego po zakończeniu realizacji robót. 13. Dokonywanie przeglądów serwisowych w okresie gwarancji. 14. Pełnienie nadzoru autorskiego. 15. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym minimalne wymagane parametry techniczne dostarczanego przedmiotu zamówienia oraz zakres prac instalacyjnych i budowlanych określone zostały w załączniku załącznik załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: G.721.01.2026 - część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42511110 Wärmepumpen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
Los: LOT-0002
Titel: CZĘŚĆ 2 - Opracowanie/wykonanie dokumentacji projektowych i uzyskanie niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń (o ile będą wymagane) oraz dostawa i prace budowlano montażowe dla 9 sztuk kotłów na biomasę oraz pełnienie nadzoru autorskiego.
Beschreibung: 1. Zakres zamówienia dla Cześć 2 – opracowanie/wykonanie dokumentacji projektowych i uzyskanie niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń (o ile będą wymagane) oraz dostawa i prace budowlano montażowe dla 9 sztuk kotłów na biomasę oraz pełnienie nadzoru autorskiego. 2. Opracowanie dokumentacji projektowej (wielobranżowego projektu technicznego powietrznych pomp ciepła) w oparciu o Program Funkcjonalno-Użytkowy dla każdego obiektu oddzielenie obejmującej: a) projekt budowlany [jeżeli wymagany], b) projekt wykonawczy, c) projekt powykonawczy, d) innej dokumentacji technicznej, e) uzyskanie wymaganych opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia. 3. Dokumentację należy wykonać zgodnie z wymogami prawa budowlanego i przepisami wykonawczymi, obowiązującymi Polskimi i Europejskimi Normami, zasadami wiedzy technicznej po konsultacjach i w uzgodnieniu z Zamawiającym. 4. Uzyskanie wszelkich uzgodnień projektowych, opinii, decyzji, w tym uzyskanie pozwolenia na budowę (jeśli dotyczy) lub zgłoszenia przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego (jeśli dotyczy), w zakresie wynikającym z przepisów, jeżeli odrębne przepisy obowiązek taki będą nakładać. 5. Dopełnienie, w imieniu Inwestora, wszelkich wymogów prawnych upoważniających do rozpoczęcia prac/robót, zgodnie z przepisami prawa obowiązującymi w dacie podejmowania poszczególnych czynności prawnych. 6. Wykonanie dostawy przedmiotu umowy wraz z pracami instalacyjnymi i budowlanymi w oparciu o opracowaną i zatwierdzoną przez Zamawiającego dokumentację projektową. 7. Przeprowadzenie uruchomienia instalacji. 8. Przeprowadzenie szkolenia dla wszystkich użytkowników montowanych instalacji w zakresie sposobu ich użytkowania oraz przygotowanie i przekazania w wersji papierowej instrukcji obsługi i 9. Przygotowanie niezbędnej dokumentacji powykonawczej. 10. Doprowadzenie terenu prowadzonych prac do stanu pierwotnego po zakończeniu realizacji robót. 11. Dokonywanie przeglądów serwisowych w okresie gwarancji. 12. Pełnienie nadzoru autorskiego. 13. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym minimalne wymagane parametry techniczne dostarczanego przedmiotu zamówienia oraz zakres prac instalacyjnych i budowlanych określone zostały w załączniku załącznik załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: G.721.01.2026 - część 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44621200 Heizkessel, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten
Los: LOT-0003
Titel: CZĘŚĆ 3 - Opracowanie/wykonanie dokumentacji projektowych i uzyskanie niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń (o ile będą wymagane) oraz dostawa i prace budowlano montażowe dla 37 sztuk kolektorów słonecznych oraz pełnienie nadzoru autorskiego.
Beschreibung: 1. Zakres zamówienia dla Cześć 3 - opracowanie/wykonanie dokumentacji projektowych i uzyskanie niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń (o ile będą wymagane) oraz dostawa i prace budowlano montażowe dla 37 sztuk kolektorów słonecznych oraz pełnienie nadzoru autorskiego. 2. Opracowanie dokumentacji projektowej (wielobranżowego projektu technicznego powietrznych pomp ciepła) w oparciu o Program Funkcjonalno-Użytkowy dla każdego obiektu oddzielenie obejmującej: a) projekt budowlany [jeżeli wymagany], b) projekt wykonawczy, c) projekt powykonawczy, d) innej dokumentacji technicznej, e) uzyskanie wymaganych opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia. 3. Dokumentację należy wykonać zgodnie z wymogami prawa budowlanego i przepisami wykonawczymi, obowiązującymi Polskimi i Europejskimi Normami, zasadami wiedzy technicznej po konsultacjach i w uzgodnieniu z Zamawiającym. 4. Uzyskanie wszelkich uzgodnień projektowych, opinii, decyzji, w tym uzyskanie pozwolenia na budowę (jeśli dotyczy) lub zgłoszenia przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego (jeśli dotyczy), w zakresie wynikającym z przepisów, jeżeli odrębne przepisy obowiązek taki będą nakładać. 5. Dopełnienie, w imieniu Inwestora, wszelkich wymogów prawnych upoważniających do rozpoczęcia prac/robót, zgodnie z przepisami prawa obowiązującymi w dacie podejmowania poszczególnych czynności prawnych. 6. Wykonanie dostawy przedmiotu umowy wraz z pracami instalacyjnymi i budowlanymi w oparciu o opracowaną i zatwierdzoną przez Zamawiającego dokumentację projektową. 7. Przeprowadzenie uruchomienia instalacji. 8. Przeprowadzenie szkolenia dla wszystkich użytkowników montowanych instalacji w zakresie sposobu ich użytkowania oraz przygotowanie i przekazania w wersji papierowej instrukcji obsługi i eksploatacji. 9. Przygotowanie niezbędnej dokumentacji powykonawczej. 10. Doprowadzenie terenu prowadzonych prac do stanu pierwotnego po zakończeniu realizacji robót. 11. Dokonywanie przeglądów serwisowych w okresie gwarancji. 12. Pełnienie nadzoru autorskiego. 13. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym minimalne wymagane parametry techniczne dostarczanego przedmiotu zamówienia oraz zakres prac instalacyjnych i budowlanych określone zostały w załączniku załącznik załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: G.721.01.2026 - część 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331100 Thermische Sonnenkollektoren, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen