2. Verfahren
Verfahren
Titel: Markedshøring laparaskopiudstyr
Beschreibung: Beskrivelse (dansk) Region Sjælland og Region Hovedstaden forbereder fællesudbud af skopiudstyr til labaraskopi. Udbuddet vil dække den samlede geografi for de to regioner. Ordregiver har behov for at sikre konkurrence om opgaven, hvorfor udbudsmaterialet sendes i markedshøring. Udbudsmaterialet er tilgængeligt i udbudsplatformen. Frist for besvarelse er 3. august 2026 kl. 9
Interne Kennung: Markedshøring laparaskopiudstyr
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33164000 Zölioskopieausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte, 33168100 Endoskopen