See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odprowadzanie wód opadowych i roztopowych z powierzchni uszczelnionych położonych na terenie Miasta Bełchatowa
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmujący odprowadzanie wód opadowych i roztopowych z powierzchni uszczelnionych położonych na terenie Miasta Bełchatowa obejmuje: 1. Odbieranie wód opadowych i roztopowych w sposób ciągły, zgodnie z warunkami technicznymi przyłączenia do sieci. Zapewnienie zdolności posiadanych urządzeń kanalizacyjnych do realizacji odprowadzania wód opadowych i roztopowych poprzez zapewnienie sprawności technicznej oraz prawidłowej eksploatacji urządzeń kanalizacyjnych. 2. Wykonawca zobowiązuje się do utrzymania w sprawności technicznej i drożności elementów kanalizacji deszczowej, wylotów, urządzeń kanalizacyjnych służących do wprowadzania wód opadowych i roztopowych do wód lub do ziemi oraz urządzeń podczyszczających i oczyszczających wody opadowe i roztopowe, poprzez dokonywanie niezbędnych napraw posiadanych urządzeń kanalizacyjnych. 3. Wielkość powierzchni z których wody opadowe i roztopowe spływają wynosi 920 644,54 m². Rejestr powierzchni utwardzonych prowadzony jest na podstawie ewidencji środków trwałych. Wielkość wieloletniej średniej rocznej sumy opadów wynosi 0,68 m³ na m ². Wielkość wskaźnika opadów atmosferycznych ustalana jest na podstawie średniej rocznej sumy opadów atmosferycznych w latach 2014-2023 (dane z IMGW).
Vorherige Bekanntmachung: 755518-2024
Interne Kennung: WIZ.271.29.2024
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne wprowadziła nowe regulacje dotyczące wód opadowych i roztopowych. Ww. ustawa nałożyła na operatorów sieci kanalizacji deszczowej z dniem 01.01.2018 r. nowe opłaty za usługi wodne w tym za odprowadzanie do wód, wód opadowych lub roztopowych systemami kanalizacji deszczowej i kanalizacji zbiorczej (art. 268 ust.1 pkt 3 lit. a). Do ponoszenia wyżej wskazanej opłaty zobowiązani są w aktualnym stanie prawnym operatorzy systemów kanalizacji deszczowej, którzy finalnie „zrzucają” wody opadowe lub roztopowe do wód. Podmiotem ustalającym wysokość opłat za odprowadzanie wód opadowych lub roztopowych do wód, jest nowy organ administracji publicznej Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Na terenie miasta Bełchatowa, sieci kanalizacji deszczowej na mocy umowy dzierżawy są dzierżawione przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. Przedmiot zamówienia obejmujący odprowadzanie wód opadowych i roztopowych z powierzchni uszczelnionych położonych na terenie Miasta Bełchatowa obejmuje: 1. Odbieranie wód opadowych i roztopowych w sposób ciągły, zgodnie z warunkami technicznymi przyłączenia do sieci. Zapewnienie zdolności posiadanych urządzeń kanalizacyjnych do realizacji odprowadzania wód opadowych i roztopowych poprzez zapewnienie sprawności technicznej oraz prawidłowej eksploatacji urządzeń kanalizacyjnych. 2. Wykonawca zobowiązuje się do utrzymania w sprawności technicznej i drożności elementów kanalizacji deszczowej, wylotów, urządzeń kanalizacyjnych służących do wprowadzania wód opadowych i roztopowych do wód lub do ziemi oraz urządzeń podczyszczających i oczyszczających wody opadowe i roztopowe, poprzez dokonywanie niezbędnych napraw posiadanych urządzeń kanalizacyjnych. 3. Wielkość powierzchni z których wody opadowe i roztopowe spływają wynosi 920 644,54 m². Rejestr powierzchni utwardzonych prowadzony jest na podstawie ewidencji środków trwałych. Wielkość wieloletniej średniej rocznej sumy opadów wynosi 0,68 m³ na m ². Wielkość wskaźnika opadów atmosferycznych ustalana jest na podstawie średniej rocznej sumy opadów atmosferycznych w latach 2014-2023 (dane z IMGW).