See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Gminy Mełgiew oraz z PSZOK
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Gminy Mełgiew oraz z punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK), zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024 r. poz. 399 z późn. zm.), przepisami Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) oraz aktualnie obowiązującymi aktami wykonawczymi do powyższych ustaw a także Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Mełgiew. 2. Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania odpadów do funkcjonujących instalacji spełniających wymagania dla instalacji komunalnych, które zostały oddane do użytkowania i posiadają wymagane decyzje pozwalające na przetwarzanie odpadów. 5. Obowiązki Wykonawcy przed rozpoczęciem i w trakcie realizacji zamówienia: 1) W dniu podpisania umowy Zamawiający dostarczy Wykonawcy szczegółowy wykaz adresów nieruchomości objętych umową odbioru odpadów. 2) Harmonogram odbioru odpadów na okres obowiązywania umowy zostanie uzgodniony i przekazany Zamawiającemu w terminie 7 dni od dnia zawarcia umowy. 3) Wykonawca ma obowiązek wyposażenia właścicieli nieruchomości w niezbędne pojemniki, będące własnością Wykonawcy, oraz w worki, przed pierwszym dniem świadczenia usług odbioru odpadów, przy czym worki mogą być dostarczone również w ramach pierwszego odbioru odpadów. Wyposażenie nieruchomości w pojemniki i worki niezbędne do zbierania odpadów powinno być zgodne z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2021 r. poz. 906). 4) Wyposażenia właścicieli nieruchomości jednorodzinnych (gospodarstw domowych) w pojemniki na odpady komunalne zmieszane o poj. 240 l – szacowana ilość pojemników – 3500 sztuk. Przy czym, w przypadku gdy dostarczony pojemnik będzie niewystarczający objętościowo dla danego gospodarstwa, wykonawca dostarczy dodatkowy pojemnik o poj. 240 l. Dodatkowy pojemnik zostanie dostarczony w przypadku stwierdzenia maksymalnie 2-krotnego przepełnienia podczas odbiorów lub na zgłoszenie Zamawiającego. Zamawiający przewiduje dostarczenia dodatkowych pojemników w ilości do 500 sztuk. 5) Wyposażenia właścicieli nieruchomości jednorazowo w pakiet worków LDPE 120 l na cały okres realizacji przedmiotu zamówienia tj. od dnia 01 lipca 2025 r. do dnia 30 czerwca 2026 r. W przypadku wykorzystania przez właścicieli nieruchomości wszystkich worków w ramach pakietu, dodatkowe ilości worków do selektywnego zbierania odpadów, będą na bieżąco uzupełniane i dostarczane właścicielom nieruchomości przez Wykonawcę. Pakiet worków będzie obejmował: z nadrukiem „papier” (kolor niebieski) – 1 szt. na gospodarstwo domowe; do szacowania ilości należy przyjąć: 3424 gospodarstw domowych x 12 m-cy; z nadrukiem „szkło” (kolor zielony) – 2 szt. na gospodarstwo domowe; do szacowania ilości należy przyjąć: 3424 gospodarstw domowych x 12 m-cy; z nadrukiem „metale i tworzywa sztuczne” (kolor żółty) – 4 szt. na gospodarstwo domowe; do szacowania ilości należy przyjąć: 3424 gospodarstw domowych x 12 m-cy; z nadrukiem „bio” (kolor brązowy) – 2 szt. na gospodarstwo domowe; do szacowania ilości należy przyjąć: 3424 gospodarstw domowych x 12 m-cy (przy czym w ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie odbierać bioodpady z nieruchomości stanowiących budynki mieszkalne jednorodzinne – jeden raz na dwa tygodnie w okresie od kwietnia do października i jeden raz w miesiącu w okresie od listopada do marca tj. około 20 odbiorów bioodpadów); w przypadku wykorzystania ww. worków z pakietu, Wykonawca wyposaży właścicieli nieruchomości w kolejne worki – pozostawi worki danego typu w ilościach wskazanych powyżej, po przeliczeniu na okres (tygodni, miesięcy), który został do końca realizacji przedmiotu zamówienia; nie dotyczy to worków na popiół, który zbierany jest w workach własnych właścicieli nieruchomości. 6) Wyposażenia nieruchomości wielorodzinnych: a) w pojemnik do gromadzenia segregowanych odpadów komunalnych o poj. min. 2,5 m3 z podziałem na frakcje: z napisem „szkło” ( kolor zielony) – 2 szt.; z napisem „papier” (kolor niebieski) – 2 szt.; z napisem „metale i tworzywa sztuczne” (kolor żółty) – 2 szt.; z napisem „bio” (kolor brązowy) – 2 szt. b) na pozostałe odpady nie objęte segregacją: 6 szt. pojemników. o poj. co najmniej 1100 l; 1 szt. kontener o poj. 10 m3 usytuowany w Podzamczu (blok). 7) Wykonawca wyposaży Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w kontenery o pojemności powyżej 15 m3 na następujące frakcje odpadów: papier i tektura, metale, tworzywa sztuczne, szkło, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, bioodpady, przeterminowane leki, chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady budowlane i rozbiórkowe, odpady niebezpieczne, odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi (w szczególności igły i strzykawki), popiół oraz dodatkowy (drugi) pojemnik na meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz tekstylia i odzież. 11. Szacowana ilość odpadów komunalnych przewidzianych do odbioru i zagospodarowania w ramach niniejszej umowy (tj. przez okres 12 miesięcy, od lipca 2025 do czerwca 2026 r. ) wynosi: 3 174,01 Mg. Ilość ta ma charakter orientacyjny i podana została na potrzeby obliczenia ceny oferty. Szacowana ilość odpadów może ulec zmianie zgodnie z rzeczywistym zapotrzebowaniem.
Interne Kennung: ZP.271.6.2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Gminy Mełgiew oraz z punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK).