449139-2026 - Wettbewerb
Norwegen – Straßeninstandhaltungsarbeiten – indkøb af vejvedligeholdelsestjenester
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: indkøb af vejvedligeholdelsestjenester
Beschreibung: Målselv kommunes enhed TEKNISK inviterer til en åben udbudskonkurrence vedrørende drift af kommunale veje og andre trafikområder. En driftskontrakt for vintervejvedligeholdelse er en aftale mellem en vejejer og en entreprenør om at sikre tilgængelighed og trafiksikkerhed på vejnettet vinteren over, typisk ved snerydning, snespredning, snerydning og beredskab i henhold til fastsatte krav til standarder, responstid og kvalitet.
Interne Kennung: HJ202645
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Bardufoss
Beschreibung: Målselv kommune enhed TEKNISK indbyr til åben anbudskonkurrence vedrørende drift af kommunale veier og andet trafikareal. En driftskontrakt for vintervedlikehold af veg er en aftale mellem en vegeier og en entreprenør om at sikre fremkommelighed og trafiksikkerhed på vegnettet gennem vinteren, typisk ved brøyting, strøing, snørydding og beredskab efter fastsatte krav til standard, responstid og kvalitet.
Interne Kennung: 1-0
Los: LOT-0002
Titel: Vestre Målselv
Beschreibung: Vestre Målselv. Se prisliste A-områder for yderligere oplysninger om området.
Interne Kennung: 2-1
Los: LOT-0003
Titel: Østre Målselv
Beschreibung: Østre Målselv. Se prisliste A-områder for yderligere oplysninger om området.
Interne Kennung: 3-2
Los: LOT-0004
Titel: Alapmoen
Beschreibung: Alapmoen. Se prisliste A-områder for yderligere oplysninger om området.
Interne Kennung: 4-3
Los: LOT-0005
Titel: Øverbygd
Beschreibung: Øverbygd. Se prisliste A-områder for yderligere oplysninger om området.
Interne Kennung: 5-4
Los: LOT-0006
Titel: Målsneshalvøya
Beschreibung: Målsneshalvøya. Se prisliste B-områder for yderligere oplysninger om området.
Interne Kennung: 6-5
Los: LOT-0007
Titel: Kirkesdalen Øvre
Beschreibung: Se prisskjema B-roder for nærmere angivelse av rode Kirkesdalen Øvre.
Interne Kennung: 7-6
Los: LOT-0008
Titel: Kirkesdalen Nedre
Beschreibung: Se prisliste B-områder for yderligere oplysninger om området Kirkesdalen Nedre.
Interne Kennung: 8-7
Los: LOT-0009
Titel: Takelvdalen
Beschreibung: Se prisliste B-områder for yderligere oplysninger om området Takelvdalen.
Interne Kennung: 9-8
Los: LOT-0010
Titel: Storjord
Beschreibung: Se prisliste B-områder for yderligere oplysninger om området Storjord.
Interne Kennung: 10-9
Los: LOT-0011
Titel: Mellombygd
Beschreibung: Se prisliste B-områder for yderligere oplysninger om området Mellombygd.
Interne Kennung: 11-10
Los: LOT-0012
Titel: Karlstad Vest
Beschreibung: Se prisliste B-områder for yderligere oplysninger om området Karlstad Vest.
Interne Kennung: 12-11