449192-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Meteorologische Dienste – Vizuális megfigyelési szolgáltatások
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vizuális megfigyelési szolgáltatások
Beschreibung: HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zártkörűen Működő Részvénytársaság részére vizuális meteorológiai megfigyelési és szuperészlelői feladatok végrehajtása meteorológiai állomásokon és obszervatóriumokban 24 hónapos időtartamban. A szolgáltatással kapcsolatban támasztott követelményeket részletesen a Közbeszerzési Dokumentáció részét képező Műszaki leírás tartalmazza.
Interne Kennung: EKR001094462026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71351610 Meteorologische Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Nyugat-Magyarország
Beschreibung: A nyertes ajánlattevő feladatai: A nyertes Ajánlattevő feladata vizuális időjárási adatok előállítása helyszíni, vagy távészleléssel. 1. Helyszíni vizuális megfigyelés (szinoptikus észlelés) A nyertes Ajánlattevő feladata a vizuális megfigyelések elvégzése és rögzítése a MET-ÉSZ rendszerben az alábbi meteorológiai elemek mindegyike szerint:- látástávolság helyszíni, vizuális megfigyelése- látás irányának megfigyelése, mely esetén 10 fokos kerekítéssel meg kell adni a látás irányát is 0-360 fok között.- függőleges látás megfigyelése zárt köd vagy porvihar, homokvihar esetén- maximális látás megfigyelése- maximális látás irányának megfigyelése- összfelhőzet megállapítása, mely feladat során a felhőzet mennyiségét oktákban, azaz nyolcadokban állapítjuk meg, vagyis a képzeletben egyesített felhőzet az égbolt hány nyolcad részét takarja. 0= felhőtlen, 8=borult- az alacsony felhőzet első rétegének megfigyelése, mennyiségre, felhőalapra és felhőfajtára vonatkozóan, melyhez az állomás (észlelő) szintje a nulla pont. Ehhez viszonyítva alacsonyszintű felhőzetnek tekintjük a felhőket 2500 méterig- az alacsony felhőzet második rétegének megfigyelése, mennyiségre, felhőalapra és felhőfajtára vonatkozóan, melyhez az állomás (észlelő) szintje a nulla pont. Ehhez viszonyítva alacsonyszintű felhőzetnek tekintjük a felhőket 2500 méterig- az alacsony felhőzet harmadik rétegének megfigyelése, mennyiségre, felhőalapra és felhőfajtára vonatkozóan, melyhez az állomás (észlelő) szintje a nulla pont. Ehhez viszonyítva alacsonyszintű felhőzetnek tekintjük a felhőket 2500 méterig- az alacsony felhőzet negyedik rétegének megfigyelése, mennyiségre, felhőalapra és felhőfajtára vonatkozóan, ha az Cumulonimbus felhőzet és alapja az állomás szintjéhez viszonyítva 2500 méter vagy az alatti- a középmagas szintű felhőzet megfigyelése, mennyiségre és felhőfajtára vonatkozóan, melyhez az állomás (észlelő) szintje a nulla pont. Ehhez viszonyítva középmagas szintű felhőzetnek tekintjük a felhőket 2500-6000 méterig- a magas szintű felhőzet megfigyelése, mennyiségre és felhőfajtára vonatkozóan, melyhez az állomás (észlelő) szintje a nulla pont. Ehhez viszonyítva magas szintű felhőzetnek tekintjük a felhőket 6000 méter felett- MONT jelentés adása (Kékestető esetében) MONT jelentést az 500 méter feletti (vagy erre kijelölt) állomások adnak az állomás szintje alatti felhőzet meghatározására- Balaton vízhőfokának dokumentálása (az 1. rész Siófok helyszín esetében)- a napi hagyományos csapadékjelentések rögzítése LT 6:45 - jelenlegi idő kódjának megállapítása a WMO kódtábla alapján, átkonvertálva MET-ÉSZ és METAR jelenidőkre, a METAR (Meteorological Aerodrome Report) táviratok elemeit a WMO szabályozza, ennek egy része a jelenidő kód, amit ismerni kell és szükség esetén alkalmazni- napközben megfigyelt időjárási jelenségek óraszintű feljegyzése. (A MET-ÉSZ rendszer az Ajánlatkérő online elérhető adatbeviteli web alapú platformja.) A nyertes Ajánlattevő feladata az Ajánlatkérő által megadott helyszíneken a WMO és az Ajánlatkérő technológiai előírásainak megfelelően vizuális meteorológiai megfigyelések elvégzése abban az esetben, ha Ajánlatkérő az időjárási helyzet függvényében az adott helyszínen való vizuális megfigyelési kötelezettséget előírja. Ajánlatkérő az adott helyszínen való vizuális megfigyelési kötelezettséget és annak időtartamát a hét bármely napján 24 órával a vizuális megfigyelési kötelezettség megkezdését megelőzően jelzi a nyertes Ajánlattevő számára. A személyes jelenléti kötelezettség éves szinten átlagban helyszínenként legfeljebb 2900 óra (figyelembe véve a kötelező heti 1 alkalommal elvégzendő 2. pont szerinti szuperészlelői személyes jelenlétet is) az időjárási körülményeknek megfelelően egyenlőtlen eloszlásban. Paksi állomásra vonatkozó speciális szabályok Az 1. részhez tartozó paksi állomás esetében a hét minden napján 24 órás helyszíni vizuális megfigyelés szolgáltatás szükséges helyszíni jelenléttel, a feladat ellátása egyebekben azonos a többi helyszínen ellátandó feladattal. 2. Szuperészlelői szolgálat ellátása A nyertes Ajánlattevő feladata 24 órás szuperészlelői ügyelet adása helyszínenként. Egy helyszínen heti egy alkalommal szükséges a 24 órás szuperészlelői ügyeletet ellátni, helyszíni jelenléttel, a beosztás szerinti állomáson. Az Ajánlatkérő a tárgyhónapot megelőző 25.-éig havi beosztást ad át a nyertes Ajánlattevőnek, melyben kijelöli, hogy a tárgyhónapban az egyes helyszíneken, mely napokon szükséges ellátni a szuperészlelői ügyeletet. A szuperészlelői ügyeletet ellátó személy feladata egyrészt a beosztása szerinti helyszínen az 1. pont szerinti helyszíni vizuális észlelési feladatok elvégzése és a megfigyelt vizuális és hagyományos csapadék adatok MET-ÉSZ METADAT moduljába történő rögzítése. Ezen felül a szuperészlelés során az nyertes Ajánlattevő tőle távolabbi, rögzített helyszínre (állomásra) állít elő távérzékelési és automata eszközök által szolgáltatott adatok felhasználásával vizuális meteorológiai információt. A távérzékelési és automata eszközöket az Ajánlatkérő biztosítja, azok adatait a MET-ÉSZ rendszerben a nyertes Ajánlattevő részére elérhetővé teszi. A szolgáltatással szemben támasztott további követelményeket részletesen a Közbeszerzési Dokumentáció részét képező Műszaki leírás tartalmazza.
Interne Kennung: EKR001094462026/1
Los: LOT-0002
Titel: Kelet-Magyarország
Beschreibung: A nyertes ajánlattevő feladatai: A nyertes Ajánlattevő feladata vizuális időjárási adatok előállítása helyszíni, vagy távészleléssel. 1. Helyszíni vizuális megfigyelés (szinoptikus észlelés) A nyertes Ajánlattevő feladata a vizuális megfigyelések elvégzése és rögzítése a MET-ÉSZ rendszerben az alábbi meteorológiai elemek mindegyike szerint:- látástávolság helyszíni, vizuális megfigyelése- látás irányának megfigyelése, mely esetén 10 fokos kerekítéssel meg kell adni a látás irányát is 0-360 fok között.- függőleges látás megfigyelése zárt köd vagy porvihar, homokvihar esetén- maximális látás megfigyelése- maximális látás irányának megfigyelése- összfelhőzet megállapítása, mely feladat során a felhőzet mennyiségét oktákban, azaz nyolcadokban állapítjuk meg, vagyis a képzeletben egyesített felhőzet az égbolt hány nyolcad részét takarja. 0= felhőtlen, 8=borult- az alacsony felhőzet első rétegének megfigyelése, mennyiségre, felhőalapra és felhőfajtára vonatkozóan, melyhez az állomás (észlelő) szintje a nulla pont. Ehhez viszonyítva alacsonyszintű felhőzetnek tekintjük a felhőket 2500 méterig- az alacsony felhőzet második rétegének megfigyelése, mennyiségre, felhőalapra és felhőfajtára vonatkozóan, melyhez az állomás (észlelő) szintje a nulla pont. Ehhez viszonyítva alacsonyszintű felhőzetnek tekintjük a felhőket 2500 méterig- az alacsony felhőzet harmadik rétegének megfigyelése, mennyiségre, felhőalapra és felhőfajtára vonatkozóan, melyhez az állomás (észlelő) szintje a nulla pont. Ehhez viszonyítva alacsonyszintű felhőzetnek tekintjük a felhőket 2500 méterig- az alacsony felhőzet negyedik rétegének megfigyelése, mennyiségre, felhőalapra és felhőfajtára vonatkozóan, ha az Cumulonimbus felhőzet és alapja az állomás szintjéhez viszonyítva 2500 méter vagy az alatti- a középmagas szintű felhőzet megfigyelése, mennyiségre és felhőfajtára vonatkozóan, melyhez az állomás (észlelő) szintje a nulla pont. Ehhez viszonyítva középmagas szintű felhőzetnek tekintjük a felhőket 2500-6000 méterig- a magas szintű felhőzet megfigyelése, mennyiségre és felhőfajtára vonatkozóan, melyhez az állomás (észlelő) szintje a nulla pont. Ehhez viszonyítva magas szintű felhőzetnek tekintjük a felhőket 6000 méter felett- MONT jelentés adása (Kékestető esetében) MONT jelentést az 500 méter feletti (vagy erre kijelölt) állomások adnak az állomás szintje alatti felhőzet meghatározására- a napi hagyományos csapadékjelentések rögzítése LT 6:45 - jelenlegi idő kódjának megállapítása a WMO kódtábla alapján, átkonvertálva MET-ÉSZ és METAR jelenidőkre, a METAR (Meteorological Aerodrome Report) táviratok elemeit a WMO szabályozza, ennek egy része a jelenidő kód, amit ismerni kell és szükség esetén alkalmazni- napközben megfigyelt időjárási jelenségek óraszintű feljegyzése. (A MET-ÉSZ rendszer az Ajánlatkérő online elérhető adatbeviteli web alapú platformja.) A nyertes Ajánlattevő feladata az Ajánlatkérő által megadott helyszíneken a WMO és az Ajánlatkérő technológiai előírásainak megfelelően vizuális meteorológiai megfigyelések elvégzése abban az esetben, ha Ajánlatkérő az időjárási helyzet függvényében az adott helyszínen való vizuális megfigyelési kötelezettséget előírja. Ajánlatkérő az adott helyszínen való vizuális megfigyelési kötelezettséget és annak időtartamát a hét bármely napján 24 órával a vizuális megfigyelési kötelezettség megkezdését megelőzően jelzi a nyertes Ajánlattevő számára. A személyes jelenléti kötelezettség éves szinten átlagban helyszínenként legfeljebb 2900 óra (figyelembe véve a kötelező heti 1 alkalommal elvégzendő 2. pont szerinti szuperészlelői személyes jelenlétet is) az időjárási körülményeknek megfelelően egyenlőtlen eloszlásban. 2. Szuperészlelői szolgálat ellátása A nyertes Ajánlattevő feladata 24 órás szuperészlelői ügyelet adása helyszínenként. Egy helyszínen heti egy alkalommal szükséges a 24 órás szuperészlelői ügyeletet ellátni, helyszíni jelenléttel, a beosztás szerinti állomáson. Az Ajánlatkérő a tárgyhónapot megelőző 25.-éig havi beosztást ad át a nyertes Ajánlattevőnek, melyben kijelöli, hogy a tárgyhónapban az egyes helyszíneken, mely napokon szükséges ellátni a szuperészlelői ügyeletet. A szuperészlelői ügyeletet ellátó személy feladata egyrészt a beosztása szerinti helyszínen az 1. pont szerinti helyszíni vizuális észlelési feladatok elvégzése és a megfigyelt vizuális és hagyományos csapadék adatok MET-ÉSZ METADAT moduljába történő rögzítése. Ezen felül a szuperészlelés során az nyertes Ajánlattevő tőle távolabbi, rögzített helyszínre (állomásra) állít elő távérzékelési és automata eszközök által szolgáltatott adatok felhasználásával vizuális meteorológiai információt. A távérzékelési és automata eszközöket az Ajánlatkérő biztosítja, azok adatait a MET-ÉSZ rendszerben a nyertes Ajánlattevő részére elérhetővé teszi. A szolgáltatással szemben támasztott további követelményeket részletesen a Közbeszerzési Dokumentáció részét képező Műszaki leírás tartalmazza.
Interne Kennung: EKR001094462026/2