449251-2026 - Vorankündigung – Direktvergabe
Polen – Software-Wartung und -Reparatur – Integracja systemu szpitalnego AMMS z systemem LIS Marcel (ALAB)
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelIntegracja systemu szpitalnego AMMS z systemem LIS Marcel (ALAB)
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: Nazwa przedmiotu zamówienia / Kategoria Rozszerzenie integracji systemu HIS AMMS (Asseco Poland) z systemem LIS Marcel (ALAB) o obsługę dokumentów wyników badań w formacie PIK HL7 CDA / Zakup lub rozbudowa lub integracja systemów dziedzinowych i peryferyjnych świadczeniodawcy np. LIS, RIS, PACKS, CIS, EHR z HIS 2. Ilekroć w niniejszym zaproszeniu oraz załącznikach mowa o sprzęcie, urządzeniach, elementach zamówienia, Zamawiający ma na myśli środki trwałe stanowiące przedmiot zamówienia określony w OPZ. 3. Zakres zamówienia obejmuje: Przedmiotem zamówienia jest rozszerzenie istniejącej integracji HIS–LIS o następujący zakres funkcjonalny: 1) Przekazywanie dokumentu wyniku badania laboratoryjnego przygotowanego przez system LIS (Marcel) do systemu HIS (AMMS) w formacie PIK HL7 CDA (Polska Implementacja Krajowa HL7 Clinical Document Architecture – oficjalny standard dokumentacji medycznej w Polsce opracowany przez Centrum e-Zdrowia). 2) Poprawne zapisanie przekazanego dokumentu CDA w module Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) systemu HIS AMMS. 3) Wykonanie wszystkich prac pomocniczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania wdrożonej integracji, w szczególności: a. synchronizacja słownika personelu (pracownicy LIS widoczni w HIS), b. uzupełnienie i ujednolicenie słownika badań laboratoryjnych w obu systemach (HIS – LIS), c. konfiguracja mapowań niezbędnych dla poprawnego przetwarzania dokumentu CDA, d. testy integracyjne oraz testy akceptacyjne. 4) Przeszkolenie użytkowników w zakresie obsługi dostarczonego systemu. 5) Objęcie dostarczonego rozwiązania gwarancją i wsparciem technicznym na okres 36 miesięcy. 6) Udzielenie bezterminowej licencji na dostarczone rozwiązanie. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji załączonej do Zaproszenia: 1) Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiących załącznik nr 3 do Zaproszenia, 2) W projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 7 do Zaproszenia.
VerfahrensartVerhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72267000 Software-Wartung und -Reparatur
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete, 72261000 Software-Unterstützung, 72263000 Software-Implementierung
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungZamawiający przeprowadził uprzednio postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego. W wyznaczonym terminie składania ofert nie została złożona żadna oferta. Wobec braku ofert postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli nie złożono żadnej oferty. Z uwagi na fakt, że pierwotne warunki zamówienia określone w postępowaniu nie uległy istotnym zmianom, a potrzeba realizacji zamówienia pozostaje aktualna, zachodzi przesłanka do udzielenia zamówienia w trybie z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete, 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme, 72263000 Software-Implementierung, 72261000 Software-Unterstützung