See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af siddende patienttransport (genudbud)
Beschreibung: Udbuddet vedrører Det præhospitale akutberedskabs indkøb af siddende patienttransport
Interne Kennung: 22058301
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbudsprocessen forventes at forløbe med følgende faser: - Ansøgning og prækvalifikation - Indledende tilbud - Forhandlingsrunde og evt. opdatering af udbudsmateriale - Andet (og muligvis endeligt tilbud)Ordregiver kan, hvis det skønnes hensigtsmæssigt indgå kontrakt på baggrund af det indledende tilbud. Ordregiver kan endvidere, hvis det skønnes hensigtsmæssigt gennemføre flere forhandlingsrunder og tilbudsrunde end beskrevet ovenfor.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60140000 Bedarfspersonenbeförderung, 85143000 Einsatz von Krankenwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1 Nord
Beschreibung: Delaftale 1 Nord; kontrakt om siddende patienttransport
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Udbuddet indeholder optioner på: - Option på konvertering til nulemissionskøretøjer - Option på tilkøb og fravalg af driftstimer - Option på tilvalg af udstyr til transportenhederne - Option på fravalg af boder (nulemissions liftkøretøjer
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2 Midt
Beschreibung: Delaftale 2 Midt; kontrakt om siddende patienttransport
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3 Byen
Beschreibung: Delaftale 3 Byen; kontrakt om siddende patienttransport
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4 Syd
Beschreibung: Delaftale 4 Syd; kontrakt om siddende patienttransport
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 5 Bornholm
Beschreibung: Delaftale 5 Bornholm; kontrakt om siddende patienttransport
Interne Kennung: 5