449316-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Mammografie-Ausrüstung – Mamograf digital cu modul de tomosinteza
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Mamograf digital cu modul de tomosinteza
Beschreibung: Produsul solicitat este un aparat mamograf dotat cu modul de tomosinteza. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4283325_2026_PAAPD1623376
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33111650 Mammografie-Ausrüstung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Aparatul mamograf dotat cu modul de tomosinteza pentru care se organizeaza prezenta procedura trebuie sa aiba urmatoarea configuratie minima: - Aparat mamograf - Stație de control; - Tastatură în limba engleză, standard; - Monitor de 21” Color LCD si 3MP ; - Protecție împotriva radiațiilor disponibilă la stația de achiziție; - Două standuri de magnificare de 1.5x si 1.8/2.0x; - Padele de compresie minim patru din care: padela de compresie rotundă, padelă de compresie 24x29cm, padelă de compresie 19x23cm și padelă de compresie pentru implanturi 10x23cm; - Statie de lucru pentru mamografii digitale: 2buc. Monitor rezolutie 5MP cu modul software de interpretare a mamografiilor. Monitorul trebuie sa fie in conformitate cu standardele aplicabile în imagistica medicală (ex. DICOM) și să aibă funcții de calibrare și control al calității imaginii integrate; - Tablou electric de distribuție; - Fantomă de calibrare; - Modul software de inteligență artificială pentru mamografie 2D și 3D; - Dispozitiv echivalent funcțional cu controlere de tip jog/shuttle (ex. similar gamei Shuttle Pro), fără a se limita la un anumit producător. - Accesorii de radioprotecție (șorț, guler).
Interne Kennung: 1
449316-2026 - Competition
Romania – Mammography devices – Mamograf digital cu modul de tomosinteza
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier4283325_2026_PAAPD1623376
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33111650 Mammography devices
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
Internal identifier1