449395-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit – Udbud af rammeaftale om levering af kommunikationsydelser og digitale ydelser
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af rammeaftale om levering af kommunikationsydelser og digitale ydelser
BeschreibungYdelsen omfatter udvikling og gennemførelse af Kampagner og kommunikationsindsatser, herunder udvikling og eksekvering af diverse kommunikationsydelser. Derudover skal Leverandøren i samarbejde med Kunden udvikle kreative og brandstrategiske kommunikationsydelser, der understøtter Kundens image og kendskab i offentligheden og bidrager til en højere regelefterlevelse blandt borgere og virksomheder. Ydelsen omfatter endvidere strategisk rådgivning og leverancer inden for digitale ydelser. Leverandøren skal udvikle og gennemføre digitale produkter i samarbejde med Kunden.
Interne Kennung25-2370775
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensEfter modtagelse af de indledende tilbud afholder ordregiver individuelle forhandlingsmøder med alle tilbudsgivere, der rettidigt har afleveret et indledende tilbud. Forhandlingerne gennemføres i overensstemmelse med ligebehandlingsprincippet, og alle tilbudsgivere får tildelt den samme tid til forhandlinger med ordregiver. Der anvendes ikke successive faser med henblik på at begrænse antallet af tilbud, der skal forhandles. (Nedenfor under "anden fase" fremgår det ganske vist, at nogle ansøgere kan blive afvist i hver fase. Dette gælder dog alene for prækvalifikationsfasen. Angivelsen er således standardtekst i udbudsbekendtgørelsen og kan ikke fravælges, når der gennemføres prækvalifikation.) Efter forhandlingerne kan ordregiver udsende et revideret udbudsmateriale med henblik på et revideret tilbud. Tilbudsgivere vil på samme tid blive informeret herom med opfordring til at afgive revideret tilbud. Ordregiver forebeholder sig ret til at tilføje yderligere forhandlingsrunder og dermed indkalde yderligere reviderede tilbud. Ordregiver yder ikke deltagelsesvederlag til tilbudsgiverne, der deltager i hele udbudsforretningen og afleverer et endeligt konditionsmæssigt tilbud. Forhandlingsforløbet er nærmere beskrevet i udbudsbetingelserne.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79000000 Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenKunden forbeholder sig ret til at tilkøbe pre- og postmålinger i forbindelse med kampagner. Leverandøren skal kunne planlægge og gennemføre målinger før og efter kampagneafvikling med henblik på at vurdere effekt, herunder øvrige relevante parametre. Leverandøren kan forvente pre-/postmålinger kan ske i samarbejde med Kundens mediebureau. Optionen kan omfatte design af måling, dataindsamling, analyse og afrapportering. Optionen afregnes i henhold til de i prisbilaget angivne priser. Kunden kan udnytte optionen i hele rammeaftalens løbetid, herunder eventuelle forlængelsesperioder. Udnyttelse af optionen sker i forbindelse med bestilling af en konkret opgave, hvor Kunden har behov for udvidede rettigheder.