2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa, montaż i uruchomienie telefonów satelitarnych ze stacją dokującą we wskazanych lokalizacjach PAŻP
Beschreibung: Przedmiot zamówienia będzie wykonywany w terminie do 6 miesięcy od daty podpisania umowy, zgodnie z harmonogramem prac, który zostanie zaakceptowany przez Zamawiającego: a) do 3 tygodni od podpisania umowy Wykonawca przedstawi szczegółowy harmonogram; b) do 3 miesięcy od podpisania umowy dla lokalizacji Warszawa, Gdańsk, Kraków i Poznań; c) do 6 miesięcy od podpisania umowy lecz nie później niż do dnia 31.12.2026 r., dla lokalizacji Wrocław, Katowice, Rzeszów, Modlin, Lublin, Radom, Bydgoszcz, Szczecin, Szymany, Zielona Góra, Łódź.
Interne Kennung: 034/MZP/2026/P/AOL
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, będący operatorem infrastruktury krytycznej w rozumieniu przepisów ustawy o zarządzaniu kryzysowym, odpowiedzialnym za zapewnienie bezpiecznego, ciągłego i niezawodnego funkcjonowania systemu kontroli ruchu lotniczego, działając na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, uznaje za konieczne skrócenie terminu składania ofert z uwagi na pilną potrzebę realizacji zamówienia wynikającą z zagrożeń dla bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej o znaczeniu państwowym. Przedmiotem zamówienia jest zakup telefonów satelitarnych przeznaczonych do zapewnienia niezależnej, alternatywnej łączności operacyjnej, wykorzystywanej w sytuacjach awaryjnych, w szczególności w przypadku zakłócenia lub utraty funkcjonowania podstawowych systemów łączności naziemnej, transmisji danych lub zasilania. Łączność ta stanowi element zabezpieczający ciągłość procesów zarządzania ruchem lotniczym oraz koordynacji działań w sytuacjach nadzwyczajnych. Zamawiający wskazuje, że aktualna sytuacja zagrożeń, w tym rosnące ryzyko: awarii systemów teleinformatycznych i energetycznych, incydentów cybernetycznych, zdarzeń o charakterze masowym lub terrorystycznym, zakłóceń infrastruktury telekomunikacyjnej, stwarza realne i bezpośrednie zagrożenie dla ciągłości działania systemu kontroli ruchu lotniczego, którego zakłócenie mogłoby prowadzić do poważnych konsekwencji w zakresie bezpieczeństwa ruchu lotniczego, życia i zdrowia ludzi oraz bezpieczeństwa państwa. Zapewnienie sprawnej, niezależnej od infrastruktury naziemnej łączności satelitarnej jest w tej sytuacji konieczne i niecierpiące zwłoki, ponieważ brak możliwości szybkiego wdrożenia takiego rozwiązania mógłby skutkować brakiem skutecznej komunikacji pomiędzy kluczowymi komórkami organizacyjnymi Zamawiającego, a tym samym ograniczeniem zdolności do reagowania w sytuacjach kryzysowych lub awaryjnych. Zamawiający podkreśla, że opisana potrzeba ma charakter wyjątkowy i nagły, a zachowanie standardowych terminów składania ofert mogłoby doprowadzić do opóźnienia realizacji zamówienia w stopniu nieakceptowalnym z punktu widzenia obowiązków Zamawiającego jako operatora infrastruktury krytycznej oraz podmiotu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo ruchu lotniczego. Jednocześnie skrócenie terminu składania ofert pozostaje zgodne z zasadami uczciwej konkurencji, proporcjonalności i równego traktowania wykonawców. Przedmiot zamówienia dotyczy dostawy urządzeń o jednoznacznie określonych i standardowych parametrach technicznych, funkcjonujących na rynku od lat, a potencjalni wykonawcy posiadają zdolność przygotowania ofert w skróconym terminie bez uszczerbku dla jakości postępowania. Mając na uwadze powyższe, Zamawiający uznaje skrócenie terminu składania ofert za niezbędne, zgodne z przepisami ustawy Pzp oraz podyktowane nadrzędnym interesem publicznym, polegającym na zapewnieniu ciągłości i bezpieczeństwa funkcjonowania infrastruktury krytycznej związanej z kontrolą ruchu lotniczego.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32530000 Ausrüstung für Satellitenfunk
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32531000 Ausrüstung für Satelliten-Nachrichtenübertragung, 32533000 Satellitenfunkanlagen
5. Los
Los: LOT-0003
Titel: Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie telefonów satelitarnych ze stacją dokującą
Beschreibung: Zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32531000 Ausrüstung für Satelliten-Nachrichtenübertragung