2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa i dystrybucja energii elektrycznej w obiektach Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowego Instytutu Badawczego dla adresów: 1/ Warszawa ul. Chocimska 24, 2/ Warszawa ul. Powsińska 61/63
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: dostawa i dystrybucja energii elektrycznej przez okres 24 miesięcy do budynków i punktów poboru energii elektrycznej Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH - Państwowego Instytutu Badawczego (dalej „NIZP PZH – PIB”), w zakresie dwóch lokalizacji, tj. przy ul. Chocimskiej 24 i Powsińskiej 61/63 w Warszawie, w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tekst jednolity Dz. U. z 2026 r., poz. 43) [dalej „Prawo energetyczne”] oraz wydanych na jej podstawie aktów wykonawczych. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Rozdział III SWZ. 2. Zamawiający przewiduje udzielenie prawa opcji. Zamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu. a) Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej lub zwiększenia maksymalnej wartości Umowy z zastosowaniem prawa opcji; b) Prawo opcji wynosi maksymalnie 20% kwoty określonej w §8 ust. 7 Projektowanych Postanowień Umowy. c) Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od: 1) dodania nowych punktów poboru energii (dalej „PPE”) lub 2) zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej w posiadanych już PPE lub 3) zwiększenia kosztów realizacji umowy związanych z dostawą lub dystrybucją energii. d) Rozliczenie zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej w posiadanych PPE lub/i dodatkowych punktów odbioru będzie się odbywać odpowiednio do podstawowej części zamówienia i według tej samej stawki rozliczeniowej. e) Zamawiający nie ma obowiązku korzystać z prawa opcji. f) W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. g) Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli Zamawiającego wykonania zamówienia w ramach prawa opcji i złożenie odpowiedniego pisemnego zamówienia określającego zakres/wartość udzielanego prawa opcji.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität, 65300000 Stromversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje udzielenie prawa opcji. Zamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu. a) Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej lub zwiększenia maksymalnej wartości Umowy z zastosowaniem prawa opcji; b) Prawo opcji wynosi maksymalnie 20% kwoty określonej w §8 ust. 7 Projektowanych Postanowień Umowy. c) Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od: 1) dodania nowych punktów poboru energii (dalej „PPE”) lub 2) zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej w posiadanych już PPE lub 3) zwiększenia kosztów realizacji umowy związanych z dostawą lub dystrybucją energii. d) Rozliczenie zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej w posiadanych PPE lub/i dodatkowych punktów odbioru będzie się odbywać odpowiednio do podstawowej części zamówienia i według tej samej stawki rozliczeniowej. e) Zamawiający nie ma obowiązku korzystać z prawa opcji. f) W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. g) Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli Zamawiającego wykonania zamówienia w ramach prawa opcji i złożenie odpowiedniego pisemnego zamówienia określającego zakres/wartość udzielanego prawa opcji.
449681-2026 - Competition
Poland – Electricity, heating, solar and nuclear energy – Dostawa i dystrybucja energii elektrycznej w obiektach Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowego Instytutu Badawczego dla adresów: 1/ Warszawa ul. Chocimska 24, 2/ Warszawa ul. Powsińska 61/63
Contract or concession notice – standard regime
Supplies - Services
2. Procedure
Procedure
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Additional nature of the contractServices
Main classification (cpv): 09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy
Additional classification (cpv): 09310000 Electricity, 65300000 Electricity distribution and related services
5. Lot
LotLOT-0001
Options