2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWA DLA PRZEDSIĘBIORSTWA WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w KALISZU ENERGII ELEKTRYCZNEJ ORAZ ODKUP ENERGII WYPRODUKOWANEJ NA OBIEKTACH PWIK W OKRESIE OD 01.01.2026R. DO 31.12.2026R.
Beschreibung: 1.Dostawa codzienna – całodobowa energii elektrycznej dla obiektów Zamawiającego wymienionych w załączniku nr 7b do SWZ w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo Energetyczne (Dz.U.2024.266 t.j.) w szacowanej ilości 4 400,0 MWh. 2.Szacunkowy wolumen energii elektrycznej objętej zamówieniem to 4400,0 (+/-10%) MWh, największy udział w zakupie będzie miała energia rozliczana w taryfie B23 – szacunkowy wolumen 4 100,0 MWh.Pozostała ilość rozliczana będzie w taryfach C12a, C11, C 22b. 3.Sprzedaż przez Zamawiającego na rzecz Wykonawcy, energii wytworzonej w OZE Zamawiającego, niewykorzystanej na potrzeby własne, wprowadzonej do sieci OSD. 4.Przewidywana ilość energii elektrycznej wytworzonej w OZE i wprowadzonej do sieci to 240,0 MWh. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz pozostałe warunki realizacji zamówienia znajdują się w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) i załącznikach do niej.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie art. 138 ust. 4 w związku z art. 378 ustawy Pzp termin składania ofert może być krótszy o 5 dni jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. W postępowaniu, którego dotyczy niniejsze postępowanie składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie, którego dotyczy niniejsze ogłoszenie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 376 ust. 1 pkt 1 oraz art. 378 ustawy z dnia 11.09.2019r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023r. poz. 1605 z późn. zm., zwaną w niniejszym ogłoszeniu „ustawą”, „ustawą Pzp” lub "Pzp"), a w postępowaniu będzie miała zastosowanie procedura, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy. 2. Akty prawne wskazane w pkt 2.1.6. niniejszego ogłoszenia to akty prawne obowiązujące w Polsce. 3. Wszelkie informacje związane z przedmiotowym postępowaniem, w tym SWZ zamieszczone są na stronie internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/955863. 4. E-mail podany w pkt 8.1 ORG-0001 niniejszego ogłoszenia nie służy do porozumiewania się w niniejszym postępowaniu. Komunikacja odbywa się za pomocą Platformy Zakupowej Zamawiającego dostępnej pod adresem https://platformazakupowa.pl/transakcja/955863. Szczegółowe informacje dotyczące komunikacji zawiera SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Dostawa codzienna – całodobowa energii elektrycznej dla obiektów Zamawiającego wymienionych w załączniku nr 7b do SWZ w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo Energetyczne (Dz.U.2024.266 t.j.) w szacowanej ilości 4 400,0 MWh. 2. Szacunkowy wolumen energii elektrycznej objętej zamówieniem to 4400,0 (+/-10%) MWh, największy udział w zakupie będzie miała energia rozliczana w taryfie B23 – szacunkowy wolumen 4 100,0 MWh. Pozostała ilość rozliczana będzie w taryfach C12a, C11, C 22b. 3. Sprzedaż przez Zamawiającego na rzecz Wykonawcy, energii wytworzonej w OZE Zamawiającego, niewykorzystanej na potrzeby własne, wprowadzonej do sieci OSD. 4. Przewidywana ilość energii elektrycznej wytworzonej w OZE i wprowadzonej do sieci to 240,0 MWh. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz pozostałe warunki realizacji zamówienia znajdują się w SWZ i załącznikach do niej.