2. Verfahren
Verfahren
Titel: Grupowe ubezpieczenie na życie oraz grupowe ubezpieczenie zdrowotne dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa grupowego ubezpieczenia na życie oraz grupowego ubezpieczenia zdrowotnego dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie Części: 1) Część I: Grupowe ubezpieczenie na życie pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie; 2) Część II: Grupowe ubezpieczenie zdrowotne pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną liczbę Części. 3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (dalej „OPZ”) stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ oraz Wzory Umów stanowiące Załączniki nr 8a-8b do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 240454-2026
Interne Kennung: WOiRZL.II.272.19.2026.PB
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz.1320 ze zm.). Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego korzystają z ochrony ubezpieczeniowej w zakresie dotyczącym ubezpieczenia na życia na podstawie dwóch umów. Pierwsza z umów zawarta jest z Nationale-Nederlanden TUŻ SA, a druga z PZU Życie SA. Pracownicy korzystali także z dodatkowej umowy ubezpieczeń zdrowotnych, która była zawarta z PZU, a obowiązywała do końca stycznia 2026 r. Umowa ta nie została przedłużona przez wykonawcę. Zakończenie współpracy z PZU stanowiło asumpt do podjęcia decyzji o przeprowadzeniu postępowania o udzielenie zamówienia w trybie konkurencyjnym. Konieczność przeprowadzenia postępowania wynika więc z upływu terminu obowiązywania dotychczasowych umów ubezpieczeniowych oraz potrzeby zapewnienia ciągłości ochrony socjalnej dla pracowników Urzędu. W związku z powyższym, zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy PZP, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zgodnie z art. 257 ustawy PZP Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 3. Złożenie oferty odbywa się poprzez wypełnienie zdefiniowanego przez Zamawiającego w systemie - elektronicznego formularza ofertowego (Formularz Oferty). Integralną częścią oferty jest Rozbicie Cenowe Oferty dla danej Części zamówienia stanowiące Załącznik nr 1a do SWZ (RCO dla Część I) i/lub Załącznik nr 1b do SWZ (RCO dla Część II). W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia należy złożyć jeden wspólny systemowy Formularz ofertowy oraz Załącznik nr 1a i/lub 1b do SWZ, stosownie do Części na którą(-e) Wykonawcy składają ofertę. 4. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) Oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale X pkt 3 SWZ – Załącznik nr 4 do SWZ (w przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia ww. dokument składa każdy z Wykonawców); 2) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w Rozdziale XII pkt 5 SWZ (jeżeli dotyczy), stanowiące Załącznik nr 5 do SWZ; 3) dowód wniesienia wadium; 4) odpis lub informacja, o której mowa w pkt 5; 5) stosowne pełnomocnictwo lub inny dokument, o którym mowa w pkt 6 (jeżeli dotyczy). 5. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby jest umocowana do jego reprezentowania, Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu powyżej, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskaże dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 6. Jeżeli w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 5, Wykonawca jest zobowiązany dołączyć do oferty stosowne pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania odpowiednio Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby. Pełnomocnictwo musi być złożone w formie elektronicznej (podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez mocodawcę). 7. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował kryteriami oceny ofert opisanymi w Rozdziale XIX SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66511000 Lebensversicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512200 Krankenversicherung (Pflichtversicherung)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I: Grupowe ubezpieczenie na życie pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa grupowego ubezpieczenia na życie dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie. 2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ oraz Wzór Umowy stanowiący Załącznik nr 8a do SWZ.
Interne Kennung: WOiRZL.II.272.19.2026.PB (Cz. I)
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje skorzystanie z Prawa Opcji, na podstawie art. 441 ustawy PZP w zakresie Części I przedmiotu zamówienia. Prawo opcji będzie polegać na możliwości rozszerzenia zakresu Umowy w okresie jej realizacji o włączenie dodatkowych osób przystępujących do ubezpieczenia ponad limit wskazany w §3 ust 6 Wzoru Umowy, stanowiący Załącznik nr 8a do SWZ. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w sytuacji, gdy w trakcie realizacji Umowy wzrośnie liczba pracowników Zamawiającego zainteresowanych skorzystaniem z ochrony ubezpieczeniowej regulowanej przedmiotową Umową. Przedmiot Umowy objęty opcją będzie tożsamy z przedmiotem Umowy pod względem rodzaju oraz warunków świadczenia usług ubezpieczeniowych. W ramach prawa opcji, Zamawiający może zlecić Wykonawcy objęcie ochroną ubezpieczeniową dodatkowo w Części I: maksymalnie 200 (słownie: dwieście) osób przystępujących do ubezpieczenia w okresie obowiązywania Umowy. Skorzystanie z prawa opcji następuje poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego oświadczenia woli w czasie trwania zamówienia podstawowego w formie pisemnej lub elektronicznej, opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, wskazującego liczbę osób jakie są obejmowane ubezpieczeniem. Szczegółowe zapisy dotyczące warunków skorzystania z Prawa Opcji przez Zamawiającego zostały zawarte we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 8a do SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: Część II: Grupowe ubezpieczenie zdrowotne pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa grupowego ubezpieczenia zdrowotnego dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie. 2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ oraz Wzór Umowy stanowiący Załącznik nr 8b do SWZ.
Interne Kennung: WOiRZL.II.272.19.2026.PB (Cz. II)
Haupteinstufung (cpv): 66512200 Krankenversicherung (Pflichtversicherung)
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje skorzystanie z Prawa Opcji, na podstawie art. 441 ustawy PZP w zakresie Części I i II przedmiotu zamówienia. Prawo opcji będzie polegać na możliwości rozszerzenia zakresu Umowy w okresie jej realizacji o włączenie dodatkowych osób przystępujących do ubezpieczenia ponad limit wskazany w §3 ust 6 Wzoru Umowy, stanowiący Załącznik nr 8b do SWZ. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w sytuacji, gdy w trakcie realizacji Umowy wzrośnie liczba pracowników Zamawiającego zainteresowanych skorzystaniem z ochrony ubezpieczeniowej regulowanej przedmiotową Umową. Przedmiot Umowy objęty opcją będzie tożsamy z przedmiotem Umowy pod względem rodzaju oraz warunków świadczenia usług ubezpieczeniowych. W ramach prawa opcji, Zamawiający może zlecić Wykonawcy objęcie ochroną ubezpieczeniową dodatkowo w Części II: maksymalnie 200 (słownie: dwieście) osób przystępujących do ubezpieczenia w okresie obowiązywania Umowy. Skorzystanie z prawa opcji następuje poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego oświadczenia woli w czasie trwania zamówienia podstawowego w formie pisemnej lub elektronicznej, opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, wskazującego liczbę osób jakie są obejmowane ubezpieczeniem. Szczegółowe zapisy dotyczące warunków skorzystania z Prawa Opcji przez Zamawiającego zostały zawarte we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 8b do SWZ.