See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Teknisk høring i forbindelse med udbud af morskørsel
Beschreibung: Teknisk høring vedr. morskørsel til Dansk Politi. Dansk Politi har behov for transport at afdøde personer, der er erklæret for døde, og hvor dødsfaldet er omfattet af indberetningspligten – dvs. at der er en mistanke, om der er sket en kriminel handling. Forud for offentliggørelse af udbuddet vedr. morskørsel vil Rigspolitiet på vegne af Dansk Politi gennemføre en høring, for at kvalificere udbudsmaterialet og hermed sikre at udbuddets krav er realistiske, og at prismodellen er omkostningseffektiv for begge Parter.
Interne Kennung: 2026-213776
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60140000 Bedarfspersonenbeförderung
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 2026-213776
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60140000 Non-scheduled passenger transport